• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Koji TV kupiti?

TV u dnevnoj na kome moji gledaju Paore/Zadrugu/N1 je poceo da dobija epi napade pa sam skontao da verovatno crkava pozadinsko osvetljenje.
Sta da uzmem da ima 32" 1080p rezoluciju, ne treba smart a da sto jeftinije prodjem?
Znam da treba da izbegavam Fox,Vox,Teslu.
Grundig,TCL i Toshiba su sada Turci?
Imaš Vox u Tehnomaniji, nije smart, 14.500 din, 3 godine garancije. To ti je najjeftinija opcija, eventualno neki Vivax.
Fox koliko sam čuo, više ne postoji, zamenio ih je Vox.
 
Ja sam takođe kod mojih skoro imao sličan problem sa starim LG televizorom. Boje su u poslednje vreme otišle u ljubičasto, a oni su navikli na to. I kad sam došao i pogledao TV bilo mi je šokantno kako ne primećuju da je toliko ljubičasta slika :D Stvarno je fascinantno na šta se može naviknuti ljudski mozak ako se promena dešava postepeno i sporo.

Elem, umesto kupovine novog TV-a, odneo sam kod lokalnog električara i zamenio pozadinsko osvetljenje za ~40e čini mi se. Sada je kao nov, bez ikakvih mana što se tiče slike. Tako da možda ti je to najjeftinija varijanta. Verujem da svi električari to znaju da urade, jer sada već svi imaju stare televizore kojima je potrebna zamena pozadinskog osvetljenja.
 
Kako je najlakse strimovati filmove sa mreznog diska?
VIdim da moze Kodi da se instalira preko dev naloga ali ne podrzava dolby vision.
 
Lg media server ako je mrezni disk u pcu a ne u nasu

Sent from my Samsung Galaxy Z Flip 5 using Tapatalk
 
Plex je rešenje koje koristimo verujem svi ovde.
Ima dosta tutorijala po netu, a možeš i da pretražiš ovu temu da vidiš šta smo pisali o tome.

Ako treba neka pomoć, tu sam.
 
Lg media server ako je mrezni disk u pcu a ne u nasu

Sent from my Samsung Galaxy Z Flip 5 using Tapatalk
Ono govno od WD My Cloud Home sranje. Vidi ga i Pc i svi uredjaji kao klasican SMB drajv.

Plex je rešenje koje koristimo verujem svi ovde.
Ima dosta tutorijala po netu, a možeš i da pretražiš ovu temu da vidiš šta smo pisali o tome.

Ako treba neka pomoć, tu sam.
Koristio sam Plex ali to mi je krajnja opcija ako LG nema neki nativni nacin. Svakako ce se i to probati, pa cu uporediti.
 
Trebalo bi da taj wd ima opciju da bude media server. Cak i neki glupi ruter sto imam moze to, tako sam gledao foundation :D

Sent from my Samsung Galaxy Z Flip 5 using Tapatalk
 
Ja sam na C1 odustao od svega i furam eksterni hard za te potrebe.

Jeste više posla ovako ali barem imam neku sigurnost da će da radi.
 
VIdim da moze Kodi da se instalira preko dev naloga ali ne podrzava dolby vision.
Stigao i meni 55 C3 pre par dana.
Ako uspes da pokrenes DV iz mkv kontejnera javi kako.
Ja sam probao Jellyfin ali DV UHD mkv remuxe prepoznaje kao HDR.

Sam TV DV mp4 prepoznaje bez problema.

Jedino sto mi je uspelo je konvertovanje iz mkv u mp4 preko ffmpeg-a, ali to sam uspeo samo sa DV profile 5, sto su ovi WEB-DL ripovi.

Vidim da na netu preporucuju Nvidia Shild i Zidoo Z9X Pro za reprodukciju DV UHD mkv remux-a ali nisu bas jeftini...
 
I ja se nosim mislju za C3, hvala SL-u na edukaciji :)

Sad, kupio bih na KP jer je cena mnogo bolja + neki od likova primaju kripto. Koliko sam skapirao, to je dosta ljudi ovde i uradilo? Iskustva su pozitivna sve u svemu? Nisam pazario na KP nista skuplje od tipa EUR 120 pa sta znam...treba mi malo podrske :)
 
Jedina stvar koja treba da te "brine" je garancija. Ne znam da li možeš da ostvariš onu produženu garanciju koju nudi LG s vremena na vreme (do 5 god garancije, slikaš i pošalješ im račun) ako kupiš preko KP-a.

Zašto ovo kažem? Zato što evo drugar ima C9 i baš nakon 2 godine i isteka garancije pojavila se roze linija preko celog ekrana. Mada, znam i druge ljude kojima se nisu dešavale takve stvari a imaju i duže OLED LG. Ali svakako ta garancija ne može da škodi, pa eto, raspitaj se u vezi sa tim.

Što se tiče dostave, ja imam fina iskustva, uzimao sam neki LG tv pre mnogo godina i sve je bilo super. Imaju oni razrađenu šemu :)

Ja sam moj Oled doduše uzeo u Tehnomediji jer je razlika u ceni bila ~150e, nisam hteo da rizikujem. Sada je veća razlika, pa bih rekao da je nobrainer opcija preko KP-a.
 
I ja se nosim mislju za C3, hvala SL-u na edukaciji :)

Sad, kupio bih na KP jer je cena mnogo bolja + neki od likova primaju kripto. Koliko sam skapirao, to je dosta ljudi ovde i uradilo? Iskustva su pozitivna sve u svemu? Nisam pazario na KP nista skuplje od tipa EUR 120 pa sta znam...treba mi malo podrske :)
Kupi. :D
 
Ono sto kaze Nelex, koji god tv uzimas po meni je najbitnije sto duza garancija... Meni se posle dve godine na Philipsu pojavile verikalne linije na dnu ekrana. Vidim da svima moze da se desi bez obzira na cenu, model i proizvodjaca. Pet godina garancije je ok a posle toga sta ti Bog da xd
 
I ja se nosim mislju za C3, hvala SL-u na edukaciji :)

Sad, kupio bih na KP jer je cena mnogo bolja + neki od likova primaju kripto. Koliko sam skapirao, to je dosta ljudi ovde i uradilo? Iskustva su pozitivna sve u svemu? Nisam pazario na KP nista skuplje od tipa EUR 120 pa sta znam...treba mi malo podrske :)
Pogledaj Samsung S90C, C3 i ako uopste ima kod nas Sony A80L.
Samsung je cak i bolja kupovina ako te ne zanima retro igranje sa cudnim rezolucijama.
Jedina stvar koja treba da te "brine" je garancija. Ne znam da li možeš da ostvariš onu produženu garanciju koju nudi LG s vremena na vreme (do 5 god garancije, slikaš i pošalješ im račun) ako kupiš preko KP-a.

Zašto ovo kažem? Zato što evo drugar ima C9 i baš nakon 2 godine i isteka garancije pojavila se roze linija preko celog ekrana. Mada, znam i druge ljude kojima se nisu dešavale takve stvari a imaju i duže OLED LG. Ali svakako ta garancija ne može da škodi, pa eto, raspitaj se u vezi sa tim.

Što se tiče dostave, ja imam fina iskustva, uzimao sam neki LG tv pre mnogo godina i sve je bilo super. Imaju oni razrađenu šemu :)

Ja sam moj Oled doduše uzeo u Tehnomediji jer je razlika u ceni bila ~150e, nisam hteo da rizikujem. Sada je veća razlika, pa bih rekao da je nobrainer opcija preko KP-a.
3 godine je garancija za LG kod madjara, nema one +2 akcije.
Prilicno je velika razlika u ceni za c3 od 65 inca je 60k dinara tako da isplati se stisnuti zube i preuzeti rizik.
 
Back
Top Bottom