• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Hardware General (vesti/konferencije/glasine)

Revan

Aldecaldo
Co-founder
Messages
2,768
Reaction score
4,595
Points
373
Jok, GTX780 3GB, cisto da se nadje za poneke igre do 2017/2018. A i dobra je za Adobe paket.
 
Last edited:

Ultimate God Gohan

Maki Asus
Patron
Messages
2,617
Reaction score
3,154
Points
373
Sta se desilo sa intel gpu?rekli su da ce najaviti za CES i ja nisam video da se to desilo.secam se kad sam razmisljao pre 2 god da cekam da vidim sta ce intel da izbaci pa da mozda uzmem(a trebalo je da izadje ili prosle ili preprosle godine)
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,641
Reaction score
9,423
Points
453
Na CES-u su javili da su poslali DG2 discrete graficke do AIB-ova za ugradnju u mobilne i desktop konfiguracije.


U prevodu, jos nista od konkretne najave Alchemista, a prvo ce da stigne u laptopove.
 

Revan

Aldecaldo
Co-founder
Messages
2,768
Reaction score
4,595
Points
373
Sta se desilo sa intel gpu?rekli su da ce najaviti za CES i ja nisam video da se to desilo.secam se kad sam razmisljao pre 2 god da cekam da vidim sta ce intel da izbaci pa da mozda uzmem(a trebalo je da izadje ili prosle ili preprosle godine)

Prosle godine je receno da ce u Q1 2022 izbaciti 2-3 graficke karte. Najjaca ce im biti negde u rangu RTX 3070/3080, tako da nema potrebe da prelazis sa konja na magarca.
 

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
6,938
Reaction score
6,054
Points
553

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,641
Reaction score
9,423
Points
453
Da, ali su skoro sa sajta izbrisali to Q1 i sad stoji samo 2022 :D

View attachment 3760

Non news, samo promena na sajtu. GamersNexus je kontaktirao intel, nista se nije promenilo sa planovima.
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,641
Reaction score
9,423
Points
453
Nvidia je u novom driveru dodala pojacanu DRS alatku.


DRS je opcija da na primer igrac sa 1080p ekranom renderuje igru u vecoj rezi, i onda GPU downscale-uje sliku radi boljeg [supersampled] AA. Znaci, ako se ima dovoljno GPU snage, sto ne iskoristiti za lepsu sliku. Igra se renderuje u npr 4K i downcaleuje nazad u 1080p.

Nova opcija je DLDRS, umesto da se brute-forceuje rendering vece rezolucije, RTX graficke automatski odrade Deep Learning upscale preko zeljenog multiplayera rezolucije, i onda se taj rezultat downscale-uje do finalne nize [pozeljno native] rezolucije monitora. Radi u "vecini" igara, i navodno daje odlicne rezultate. Takodje, korisnik moze dodati par "filtera" koji su se popularizovali u ReShade-u - SSRTGI (Screen Space Ray Traced Global Illumination), SSAO (Screen Space Ambient Occlusion) i Dynamic DOF (Depth of Field).

nvidia-control-panel-dldsr-configuration.png

nvidia-dldsr-ai-deep-learning-dynamic-super-resolution-performance-image-quality-comparison-2060x1159.jpg

HelloIMG1641911062155-scaled.jpeg


Znaci sada, ko je zadovoljan performansama igre uzeljenoj rezoluciji ali zeli bolji AA, moze da isforsira bolji kvalitet slike maltene for free.
 

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
6,938
Reaction score
6,054
Points
553
i5-12400F - 197,00 € na KP
Po meni ne vredi uzimati dok mu ne padne cena bar na 170e, obzirom da je i5-10400F - 128e na KP.
 

Necro

Well-known member
Messages
516
Reaction score
1,049
Points
203

Ovo već jebe u mozak :D

Ovo me podsjeti na čuveni Celeron 300A koji je bio popularan krajem devedesetih. Procesor je radio na 300 Mhz ali je bilo lako podići takt na 450 Mhz. Takav je parirao Pentium 2 procesorima koji su bili tri puta skuplji.

U čast legendi:
 

Ultimate God Gohan

Maki Asus
Patron
Messages
2,617
Reaction score
3,154
Points
373

Snake1989

Well-known member
Messages
883
Reaction score
1,388
Points
153
A i ova Nvidija ga petlja sa ovim karticama, te 3080 sa 12gb, te 3090Ti, ne vidim potrebu uopste za ovim karticama. Bolje nek nam daju do godine 40xx nego sto izbacuju ove gluposti
 

Necro

Well-known member
Messages
516
Reaction score
1,049
Points
203
Pa sjeti se kako nas je Intel godinama mrcvario sa procesorima od 4 jezgra i skokom u performansama od 5-10% po novoj generaciji... A onda se pojavio Ryzen.
 
Top Bottom