• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Hardware General (vesti/konferencije/glasine)

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,938
Reaction score
9,056
Points
553
Ovaj thread je namenjen za postovanje aktuelnih vesti o trenutnim i buducim PC komponentnama koje ce se pojaviti na trzistu.

 
Last edited:

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,938
Reaction score
9,056
Points
553

stale

Crni vojvoda
Co-founder
Administrator
Veliki gospodin
Messages
736
Reaction score
1,121
Points
203
Bitcoin posast jebena, troši struje kao cela nacija srednje veličine.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

grunt

Celeb Connoisseur
Messages
791
Reaction score
1,268
Points
203
Svakih par dana overim ponudu i cene na Ipon-u radoznalosti radi, ono je tuga :(
I AMD 5xxx serija CPU i Nvidia rtx 3xxx i AMD 68xxx su em retka pojava, a kada se pojave bukvalno idu cene od 50 do 80% vise od preporucene...

Ajd cene konzola dizu scalperi, ali kakav izgovor imaju za GPU jebote. Ako ga ima zasto nije normalna cena ffs.
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,938
Reaction score
9,056
Points
553
Svakih par dana overim ponudu i cene na Ipon-u radoznalosti radi, ono je tuga :(
I AMD 5xxx serija CPU i Nvidia rtx 3xxx i AMD 68xxx su em retka pojava, a kada se pojave bukvalno idu cene od 50 do 80% vise od preporucene...

Ajd cene konzola dizu scalperi, ali kakav izgovor imaju za GPU jebote. Ako ga ima zasto nije normalna cena ffs.

Povisena potraznja plus shortage materijala potrebnih koliko sam razumeo.
 

grunt

Celeb Connoisseur
Messages
791
Reaction score
1,268
Points
203
Ok shortage materijala = manje grafi, pa ih redje ima u ponudi.
Ali da je cena tolika u prodavnici kada ih ima nema smisla imho Tu neko debelo krade lovu na kvarnjaka.
 

Maxa

štaćukuću
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,514
Reaction score
6,897
Points
453
dokle god ljudi plaćaju tu cenu, može im se.
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,938
Reaction score
9,056
Points
553
Ok shortage materijala = manje grafi, pa ih redje ima u ponudi.
Ali da je cena tolika u prodavnici kada ih ima nema smisla imho Tu neko debelo krade lovu na kvarnjaka.

To za prodavnice je verovatno do distributera i guess, ja sam jedino video normalne cene u Holandiji i Belgiji ne racunam US oni su prica za sebe.
Jovcov je porucio u Belgiji 3080ku TUF za hmm 739/49 eura sto je legit cena 40/50 eura vise od stock founders edition modela.
 

grunt

Celeb Connoisseur
Messages
791
Reaction score
1,268
Points
203
Porucio kad, pre 2 meseca i nista jos, ko nasi sto su porucili ps5 u domacim radnjama pa ce ga dobiti na leto lol

Generalno je bas tuzno/smesna situacija :/
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,938
Reaction score
9,056
Points
553
Porucio kad, pre 2 meseca i nista jos, ko nasi sto su porucili ps5 u domacim radnjama pa ce ga dobiti na leto lol

Generalno je bas tuzno/smesna situacija :/

Pa da rekli su mu da je on u sledecoj turi queue je takav kakav je bar eto mozes da porucis po relativno normalnoj ceni ako nista drugo.
 

Bojan

Well-known member
Messages
1,122
Reaction score
2,305
Points
353
Po toj ceni bih cekao i par meseci, nije problem.
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,938
Reaction score
9,056
Points
553
Po toj ceni bih cekao i par meseci, nije problem.

Pa da realno, druga alternativa ti je da kupis od preprodavca za 1400eura ili da preorderujes legit ovde i kod madjara za isto 1400eura :D

Ovako su ispali fer prema njemu rekli su mu tacno koliko su dobili karata u prosloj turi i koji je on po redu u drugoj turi. Bolje i tako nego nikako jbga. Opet kazem US ne racunam posto ionako oni brze dobijaju refresh stocka i vecina karata prvo ide kod njih. Gledam po Nvidia redditu po kojoj ceni uzimaju karte tamo zadnja 2 meseca bukvalno kao da zivimo u dva razlicita sveta :D
 

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,116
Reaction score
4,456
Points
473
^ ovo
750 eura u Holadniji TUF model. Apsolutno mi se ne zuri, samo da stigne to mi je bitno, ako je neko zainteresovan 1400e.
 

Bojan

Well-known member
Messages
1,122
Reaction score
2,305
Points
353
Moze kod nas da se uzme za 950-1050.
Nije TUF, ali verujem da razlika nije velika.
Videcemo hoce li biti 3080ti...
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,938
Reaction score
9,056
Points
553
^ ovo
750 eura u Holadniji TUF model. Apsolutno mi se ne zuri, samo da stigne to mi je bitno, ako je neko zainteresovan 1400e.

Ja mogu da ti ponudim 2000eura ako hoces da pristanes bas bi mi znacilo, nekako me blam da ti dam 1400eura samo da ne pomislis da sam bas onako jako siromasan.
 

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,116
Reaction score
4,456
Points
473
Ja mogu da ti ponudim 2000eura ako hoces da pristanes bas bi mi znacilo, nekako me blam da ti dam 1400eura samo da ne pomislis da sam bas onako jako siromasan.
Mislim da imamo dogovor.

Sent from my J9110 using Tapatalk
 

stale

Crni vojvoda
Co-founder
Administrator
Veliki gospodin
Messages
736
Reaction score
1,121
Points
203
Ok shortage materijala = manje grafi, pa ih redje ima u ponudi.
Ali da je cena tolika u prodavnici kada ih ima nema smisla imho Tu neko debelo krade lovu na kvarnjaka.
Jbg donekle ih i razumem, ako je u normalnoj godini prodavao 100 kartica mesecno sa marzom lupam 20%, a sad proda 10 kartica, pa lupice daleko vecu marzu, a i potraznja je velika, a ponuda mala, ona cena koji proizvodjaci daju je samo preporucena, prodavci biraju krajnju cenu.
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,938
Reaction score
9,056
Points
553


Intel-Rocket-Lake-Core-i9-11900K.jpg

Intel-Alder-Lake.jpg



''Intel also demonstrated next-generation desktop technology for gamers and enthusiasts coming to market in 11th Gen Intel® Core™ S-series desktop
processors (“Rocket Lake-S”). Featuring 19% gen-over-gen instructions per cycle (IPC) improvement12 for the highest frequency cores and headlined by the Intel Core i9-11900K, these processors will bring even more performance to gamers and PC enthusiasts at launch in the first quarter of 2021.''

https://cdn.videocardz.com/1/2021/01/Intel-Alder-Lake.jpg

 
Last edited:

Maxa

štaćukuću
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,514
Reaction score
6,897
Points
453
cijena sitnica kapiram
btw, lol @ oni koji su očekivali ddr5 :ROFLMAO:
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,938
Reaction score
9,056
Points
553
cijena sitnica kapiram
btw, lol @ oni koji su očekivali ddr5 :ROFLMAO:

Valjda tokom CESa kompanija ADATA treba da predstavi prvi DDR5 modul koliko sam procitao vest pre neki dan.

On the other hand danas AMD i NVidia imaju svoje konferencije, crveni u 16h a zeleni sat vremena kasnije u 17h.
 
Top Bottom