• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Hardware General (vesti/konferencije/glasine)

Corvus Corax

Well-known member
Messages
1,207
Reaction score
4,834
Points
243
Ja nisam imao takve situacije sa Ryzenom. Kod mene je od pritiska tastera do desktopa trebalo do 30-45sec.

I naredna konfiguracija koju budem sklapao za sebe će biti bazirana na Ryzen platformi.
 

Xelios26

Well-known member
Messages
832
Reaction score
2,690
Points
233
Evo ja sam ratovao sa corsair 3600 memorijom koju sam jedva naterao da radi na 2933 sa nekim baš raskoračenim latencama na Ryzen 1400+MSI B350 PC-Mate. Tek kasnije sa uspeo sa Kingston memorijom da se popnem na stabilnih 3200
ryzen 2600 + asrock b450 (apdejtovan bios), corsair je hteo da radi samo na 2933 Mhz (xmp deklarisan na 3200)
xmp, radi dan, ponekad malo duze i zakuca.
kasnije probao sa ryzen 5500, ista ploca i memorija i xmp profile sa tajminzima na 3200 radi kao sat.
Fakticki, treba sam da se jebavas oko tajminga i overclockinga.....ryzen 2600 a vidim i 3600 ne voli corsair, definitivno.
+1, da znas da nisi sam (kingston radi dobro)

taj ryzen 2600 sa corsair memorijom i rx580 (moj bivsi htpc/emulation pc) sada fura moj cale da igra Crash Bandicoot 4 :D
covek ima 63 leta, still going strong...cepa i switch emulator
 

vetar

Well-known member
Messages
1,060
Reaction score
1,803
Points
253
Ako se Gruji ne žuri, ja bi mu preporučio da sačeka Zen 5 procesore (Ryzen 9xxx serija) koji se očekuju već negde na leto..
 

darkado

Well-known member
Messages
1,465
Reaction score
2,197
Points
253
Prvi put cujem za ovo "prvo paljenje"
Pa nije ovo auto sa polupraznim akumulatorom XD
Ima tog prvog paljenja, iz kog god razloga vec godinama. Na msi b450 tomahawk max koju sam najvise koristio su skinuli bios updateom post sa tri minut na par sekundi.

Sent from my Samsung Galaxy Z Flip 5 using Tapatalk
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,958
Reaction score
9,107
Points
553
Ja sam imao to prvo paljenje na Asus B350 ploci kad sam sklopio PC prvi put, mislio sam da nisam nesto dobro povezao pa sam budala resetovo 10x ceo PC u nadi bootovati odma :D
 

Omega

PS5 je đubre
Messages
3,005
Reaction score
4,660
Points
413
Ja sam evo na petom (različitom) Ryzen-u, i svaki je imao/ima USB dropout bug. Naredni komp će definitivno biti baziran na Intel-u.
 

Wahad

Replicant's Trainer
Messages
1,191
Reaction score
1,729
Points
253
Nemam ni ja nikakvih problema na 3600. Startovanje sistema mi je ultra brzo, pola minuta max, nikakvi problemi sa USB-om ili bilo čim, hvala bogu. Sistem mi je on skoro 24/7 i nije menjan od kada je instaliran pre god dana.
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,958
Reaction score
9,107
Points
553
Nemam ni ja nikakvih problema na 3600. Startovanje sistema mi je ultra brzo, pola minuta max, nikakvi problemi sa USB-om ili bilo čim, hvala bogu. Sistem mi je on skoro 24/7 i nije menjan od kada je instaliran pre god dana.
To se javlja samo prvi put kad bootujes PC. (tek sklopljen)
 

Corvus Corax

Well-known member
Messages
1,207
Reaction score
4,834
Points
243
Ja sam evo na petom (različitom) Ryzen-u, i svaki je imao/ima USB dropout bug. Naredni komp će definitivno biti baziran na Intel-u.
Šta to podrazumeva? Da se uređaji na USB portovima disconnectuju na sekund ili? To ne bih trpeo sigurno. :D
 

Snake1989

Well-known member
Messages
967
Reaction score
1,531
Points
183
Kad smo vec kod USB-ova, mene nervira bug na ovom mom kompu, sta god kopiram, brzina padne na 1-2mb na flashu usb 3.1.. kad zelim film da prebacim na flash kako bih ga gledao na TV-u pustim ovo da se kopira, odem nesto da uradim i tek uvece skontam da je prebacio :D
 

Corvus Corax

Well-known member
Messages
1,207
Reaction score
4,834
Points
243
Pre bih rekao da je to do krš fleša. Neke Kingston fleške su baš takve. Beše Exodia problematična...
 

grunt

Celeb Connoisseur
Messages
827
Reaction score
1,352
Points
203
DLSS jos uvek kralj, al ovaj Intel upscale radi super, al na Intel kartama :D



Poor FSR :D Al dobro barem radi na svim kartama, free performance is free performance.

LoT7zRP.png
 

TwiSteR

PCMR
Messages
1,440
Reaction score
2,714
Points
253
Jel koristi(o) neko Arctic Liquid Freezer II ili III i kakvi su utisci? Uzeo bih 360-icu da ‘ladi i7-13700K. To bi mi bio prvi AIO.
 

Corvus Corax

Well-known member
Messages
1,207
Reaction score
4,834
Points
243
I ja se razmišljam da li da idem na LF III 360 AIO, dok su ove akcijske cene na njihovom sajtu. Ili opet na vazdušno...
 

CARNEX

jetrena pašteta
Messages
628
Reaction score
1,068
Points
203
Kad smo vec kod USB-ova, mene nervira bug na ovom mom kompu, sta god kopiram, brzina padne na 1-2mb na flashu usb 3.1.. kad zelim film da prebacim na flash kako bih ga gledao na TV-u pustim ovo da se kopira, odem nesto da uradim i tek uvece skontam da je prebacio :D
To što USB FLEŠ ima neki interfejs ne znači ništa. Jedini nand koji ide u njih je ispod praga za kineske ultra jeftine drajvove.

Hoćeš brzu USB memoriju? Strpaj neki nvme u USB kućište jer su se i specifično dizajnirani uređaji sa navodnim velikim brzinama i izdržljivosti crkavaju ko mušice.
 
Top Bottom