• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

PS5 PS4 PC Ghost of Tsushima

HK-47

Well-known member
Messages
489
Reaction score
1,249
Points
203
Ghost of Tsushima_20220117102241.jpg
Uzeta platina.
Prebacio sam težinu na hard i bilo je mnogo zanimljivije. Jedino su me namučili neki dueli, pogovo ronin kad krenu u euro step ko Manu Ginobili pa se rasmašu, imam osećaj kao da mlataraju kopljem a ne mačem.
Šteta što AI je i dalje gluv tokom šunjanja i kad se podigne nivo težine. Ali i pored toga šunjanje mi je i dalje bilo zabavno, pogotovo zejebancije sa halucinogenim strelicama i otrovnim wind chimes ili kad namamim njih nekoliko sa petardom pa skočim sa krova na njih, press trougao for krvoproliće.
Pentranje mi je takođe bilo veoma zabavno, taman dođe kao dobra pauza od klanja.
 

fluffy

Well-known member
Patron
Messages
266
Reaction score
682
Points
203
hahahaa euro step manu...to je to 100% lol
tacno ne znas de ce, de je levo de je desno sta da radis, stojis gledas i mozda kliknes 2 sec kasnije nesto
 

Apex

Well-known member
Patron
Messages
2,547
Reaction score
3,657
Points
373
Zagazio i ja dublje u igru, grafika i artstyle su brutalni kao i celokupni doživljaj igre kada su tehnikalije u pitanju.
Neverovatno šta su izvukli iz PS4 plus što nije kao kod nekih drugih ambicioznijih igara da imaš utisak da se konzola muči, ovde su i meniji baš responsivni i loading je munjevit za konzolne standarde. Igra na base PS4 izgleda spektakularno na 65" 4K TV-u.

Imam samo jedan veliki problem sa igrom gde me je baš iznervirala a to je što ti moraš da staviš težinu na hard da bi imao motiv da se cimaš da juriš upgrades i da moraš malo da taktiziraš i koristiš veči deo stvari koje imaš na raspolaganju zbog čega je sve znatno zanimljivije. Problem je što su dueli na hard čist bullshit jer ako ne uspeš iz prve respawn ide sa nula resolve-a što je stvarno preterivanje i nenormalan difficulty spike u odnosu na 99% ostatka igre.
 

Apex

Well-known member
Patron
Messages
2,547
Reaction score
3,657
Points
373
Što duže igram to mi je bolja igra, baš uvlači u svet i zabadam sesije od po 5-6 sati vikendom.
Duele prelazim sada lagano na hard kada sam se spremio da znam da neću imati resolve i da mi je bolje da ih pređem iz prve.

Za sada mi je igra 9/10, videćemo da li tako ostaje do kraja, samo ne skoro s obzirom koliko ima da se igra. :D
 

Apex

Well-known member
Patron
Messages
2,547
Reaction score
3,657
Points
373
Počistio i ja igru, uzeo sve collectibles iako nisu potrebni za platinu jer mi je bio gušt da vidim svaki ćošak mape.
Neočekivano dobra igra kada se sve uzme u obzir, balavio sam na grafiku do samog kraja igre.
Jedino su face malo lošije ali opet mogu da prođu.

Dizajn sveta 11/10, aj što prelepo izgleda nego svaka mikro lokacija ima dušu i gušt je ući u svaku zgradu.

Main story je super po meni a generalno su mi legli i sidequestovi gde mi se svidelo što su bazični a raznovrsni.
Sidequestovi za allies su ipak klasa iznad i to mi je super kako su odradili da se protežu kroz celu igru.

Borba generalno solidna sem što mislim da su malo preterali sa količinom itema, ranged oružja gde svako ima više vrsta municije + stances na sve to.

Najveća mana igre mi je loše odmerena težina borbi, malo se nabudžiš i na hard je sve prelako + svaki duel pređeš za 20 sekundi no damage ako spremiš pun resolve za specijalne poteze i
Ghost stance.
Plus što si maxed out na 3/4 igre pa posle nemaš motiv da skupljaš XP.

Da su to malo bolje rešili bila bi 9.5/10 igra, ovako "samo" 9/10.
 

timemaster

Caelondian
Co-founder
Moderator
Messages
1,788
Reaction score
3,933
Points
433
poceo sam da igram GoT i mislim da cu da polomim gamepad koliko je borba frustrirajuca na hardu kada ima 10 neprijatelja :D
 

Apex

Well-known member
Patron
Messages
2,547
Reaction score
3,657
Points
373
Samo se izbahatiš sa itemima i rešiš sve. :)
Vrlo brzo ćeš da se prebudžiš da će ti biti lako i na hard
 

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,098
Reaction score
4,407
Points
473
poceo sam da igram GoT i mislim da cu da polomim gamepad koliko je borba frustrirajuca na hardu kada ima 10 neprijatelja :D
Pa nemoj da se bijes sa 10, drzi uvek 1 na 1, samurajski :D
Ja pikam na lethal, ali pocinje lagano da me smara igra. Sve mi nekako jednolicno i dosadno, kao kul je sve, lepo je to, ali sta dalje :D
Kontam odigracu do kraja, nadam se da necu prekinuti.
 

Chodex

I'm a ghost!
Messages
2,104
Reaction score
3,187
Points
323
Pa nemoj da se bijes sa 10, drzi uvek 1 na 1, samurajski :D
Ja pikam na lethal, ali pocinje lagano da me smara igra. Sve mi nekako jednolicno i dosadno, kao kul je sve, lepo je to, ali sta dalje :D
Kontam odigracu do kraja, nadam se da necu prekinuti.

Miki probaj TLOU 2!
 

eufrat

The Mandalorian
Co-founder
Messages
2,204
Reaction score
3,543
Points
373
Mislio je više drži ih na distanci, pa kao osica fokusiraš se na jednog koji se iole izdvojio iz grupe i boc! 🗡️
 

timemaster

Caelondian
Co-founder
Moderator
Messages
1,788
Reaction score
3,933
Points
433
Aha, kapiram. Zarazna je borba u pm, sada sam imao jedan duel za dobijanje heavenly strike, kada se sve savršeno izvede, filmski je osećaj 😃
 

timemaster

Caelondian
Co-founder
Moderator
Messages
1,788
Reaction score
3,933
Points
433
Ghost of Tsushima je tako dobro osmisljen open world, naspram njega, Valhalla je bila osrednja (a i u njoj sam uzivao). Pali mi isti onaj osecaj kao kada sam igrao inFamous, Assassin's Creed 2 ili RDR do iznemoglosti "hajde jos samo ovo, a jos samo malo ovamo". Open world koji mi ne gura vise nego sto mogu da sazvacem, a opet cak i ako me vetar odnese na neku drugu stranu, nije mi muka, vec jedva cekam sta cu da otkrijem.

Nemam pojma koliko jos imam da igram, ali po onome sto vidim, nisam maltene ni poceo :D Level sam The Shadow Samurai a vec se osecam OP u borbi, kao sto ste mi i rekli. Bice ovo jos jedna open world igra koju cu da kompletiram na 100%
 

Apex

Well-known member
Patron
Messages
2,547
Reaction score
3,657
Points
373
Ja sam skoro očistio skroz i Iki island i odlično mi je legla ekspanzija, baš lepo zaokružuje celu priču i lika i ima neke svoje fore da osveži gameplay. Po meni se sa pravom verzija igre sa tim sadržajem zove Director's cut.
 

timemaster

Caelondian
Co-founder
Moderator
Messages
1,788
Reaction score
3,933
Points
433
zavrsih igru na nekih 85-90%, jedva sam cekao da vidim kakav ce kraj da bude, samo zato nisam ocistio sve sto sam mogao :D verovatno cu naredna dva dana da posvetim DLCu i ostalom ciscenju

igra mi je bila nevidjena zabava. odlicne open world misije koje su raznolike i nijedna nije bila dosadna. Jinova ekipica raznovrsna, a njihove price kidaju koliko glavna prica. ceo traversal i otkljucavanje sporednih stvari me je vratio u dane kada sam igrao inFamous na 100%, ocigledno Sucker Punch ima slifa da napravi open world gde otkljucavanje svega ima poseban flow i jako retko koja sitnica dosadi (iako ih ima puno. ne previse, samo puno).
 

Apex

Well-known member
Patron
Messages
2,547
Reaction score
3,657
Points
373
Sad par dana odmaranje mozga pa Iki island. :)
 
Top Bottom