• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

General Comics Thread (Šta čitate i preporuke)

I? Kakvo je? Puno je para, a ne znam da li je substanca tako (sem što izgleda odlučno).
 
Imaš u raznim Heavy Metal časopisima delove tog stripa, možeš da vidiš neki torrent ili sajt gde još ima stripova i da proceniš. Ako voliš Moebiusa, Caza ti dođe kao druga najbolja stvar u EU stripu. Isto prelepi crteži, neverovatne psihodelične slike, i ne mora uvek da ima nešto tekst da bi prijalo.
U svakom slučaju evo još jednog primera njegovog crteža, pa izvagaj: https://characterdesignreferences.com/artist-of-the-week-8/caza
 
Uzeo danas random naleteo u radnji. Iznenadjen sam kvalitetom iskreno. Tvrda korica za 300 kinti,vredi uzeti prvi broj cisto zbog priče ako nista drugo.


View attachment 13302
Supruga me je zeznula i kupila mi je broj 4 (Thor). A potom broj 6 (Ironman). I šta da radim sa dva rasparna broja?

Otišao sam do striparnice i kupio 1,2,5,7,8,9. Nisu imali broj 3, čekam da dobave. Broj 10 je naknadno izašao pre par dana, pa ću otići ovih dana da ga kupim. Uzeo sam još par knjiga u Čarobnoj Knjizi.

Sviđa mi se kvalitet, cena je okej. Ovo je Marvel kolekcija koju vredi imati. Jedino što ću morati naredne 3 godine redovno da kupujem.

Žene... 😅

IMG_2966.jpeg
 
Last edited:
Supruga me je zeznula i kupila mi je broj 4 (Thor). A potom broj 6 (Ironman). I šta da radim sa dva rasparna broja?

Otišao sam do striparnice i kupio 1,2,5,7,8,9. Nisu imali broj 3, čekam da dobave. Broj 10 je naknadno izašao pre par dana, pa ću otići ovih dana da ga kupim. Uzeo sam još par knjiga u Čarobnoj Knjizi.

Sviđa mi se kvalitet, cena je okej. Ovo je Marvel kolekcija koju vredi imati. Jedino što ću morati naredne 3 godine redovno da kupujem.

Žene... 😅

View attachment 14608

Kul kul i ja isto skupljam lepo do sad svaki broj. Imas ih na KP koliko oces svaki broj po regularnim cenama , ako ne nabave taj sto ti fali.
 
„Posebna je čast najaviti da će gošća Herceg Novog i HSF-a u septembru biti niko drugi do Džil Tompson (Jill Thompson) najuticajnija žena strip industrije na planeti i dobitnica čak 13 nagrada Ajzner (Eisner Award) – stripovskog Oskara“, saopštavaju organizatori HSF-a.
 
Zahvaljujutji Zegoti sam naleteo na Analwizards. Kao klinac sam obozhavao one knjige u kojima birash shta tje heroj da radi, pa na osnovu izbora chitash odredjenu stranicu i nastavljash avanturu.
Analwizards je to, samo strip i sa par dodatnih detalja poput gubljenja zhivota i bacanja novchitja.

Crtezh mi se jako dopao i zbog istog sam i naruchio strip (pored imena, naravno), a sama pricha je, meni barem, skroz nebitna. Humor je klinachki, ali meni to lezhi i mogu da uzhivam u njemu. Naravno, strip je pun sisa i kurcheva, shto je uvek plus.

Chitao sam ga nekih sat vremena i dva puta izgubio, ali pokushatju ovih dana ponovo. Veoma je jeftin strip i mislim da se dobije fina kolichina zabave kada se uzme u obzir cena. Nadam se da tju naleteti na josh slichnih stripova, jer mi je Analwizards odlichno legao.
 
Sve u .raru:




Pojedinacno:

 
Last edited:
Vrh, kupio sam sve izašle brojeve ovog novog izdanja i OK su ali nije to to što se tiče prevoda.
 
456333678_957164013115390_7732624290944341321_n.jpg

Ko je u mogućnosti da ode, topla preporuka. Svaki dan ima raznih zanimljivih dešavanja. Plus jeini strip festival ove veličine gde imate priliku da upoznate razne autore, čekate u redu da vam urade skice i ne naplate rogobatno pare. I muzički program uglavnom bude u redu. Što se izbora stripova tiče uglavnom naši izdavači i šta ponesu autori.
 
Ne svidja mi se pretjerano art style za sada ali sam morao podrzati a odziv je itekako jak pa ostaje nada za novom igrom iz serijala ili makar da odrade opasan remaster.

1724332101045.png
 
Meni je red flag što pre nego što vidiš išta od stripa treba da skroluješ kroz par kilometara plastičnih kerefeka.

No, pod backing options je jednostavno što se stripa tiče.
 
Back
Top Bottom