• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Movie Filmovi (2024)

U6LLIqr.png


What a prequel! WHAT A LOVELY PREQUEL!

Iako sam veliki fan lika i dela gospodina Millera, ni sam nisam očekivao da će mi se Furiosa ovoliko svideti. Početak filma me je tako brzo uvukao da sam se samo prepustio atmosferi, novoj, skroz drugačijoj vrsti vožnje u odnosu na Fury Road i uživao do kraja. Skoro deceniju nakon prethodnog filma, Miller se vratio da ponovo objasni neke stvari.

Chris mi je dobar kao glavni negativac, Anya ubedljiva kao mlađa Furiosa, sviđa mi se i što se trudila da joj glas bude blizu Charlizinog (ili mi je bar takav utisak), a i ostali su takođe veoma dobri, pogotovo Tom Burke i klinka. Što se glumaca tiče, tu nemam baš nikakve zamerke.

Ta klinka koja igra kidaru Furiosu je baš gotivna, skoro pola filma je prisutna dok se ne desi prelaz na Anyu, pokidala je. Krivo mi jedino što su lice glumice promenili i pomoću AI i efekata joj nalepeli određeni procenat crta lica od Anye i postepeno povećavali tokom vremena kako bi prebacivanje na Anyu bilo što neprimetnije. Ja nikad nisam mario za te stvari u filmovima, taj prelaz sa deteta na odraslu osobu, dovoljno bi mi bilo da su joj samo stavili sočiva u boji Anynih očiju i to je to. Izgleda kul taj efekat, ali ova glumica što je igra ne gleda svoje lice u filmu 😄 Prosto mi je nepotrebno, a i žao mi zbog male.

CGI mi je bio skroz okej, ima nekoliko momenata gde je slabiji, ali nisam imao problem s tim. Zvuk i muzika su pokidali, gledao sam u Imax-u i bio je potpuni užitak. Sviđa mi se i fotografija.

Moglo se malčice kratiti za koji minut na nekim mestima, mada nisam uopšte osetio trajanje filma, tempo mi je bio veoma dobar.

Nažalost, ovaj film će proći prilično loše na blagajnama i možda (mada uopšte ne mora da znači) dovesti pod veliki znak pitanja snimanje The Wastelanda. Holivud treba sravniti sa zemljom ako mu ne budu dali pare da završi ovu sagu kako je zamislio.

Za one koje mrzi da čitaju, kraća verzija glasi - veoma sam zadovoljan, od mene preporuka. Nema više ocena :devilish:
Što bi naš eminentni pevač rekao - ide gas, bajo! Gledaće se ovo ponovo prvom prilikom, taman i Fury Road odmah posle.

Btw, naši bioskopi bi mogli ponovo da stave Fury Road na repertoar, bar nekoliko projekcija na svakih par godina, taman zajedno sa Furiosom. Još kad bi bilo u Imax-u......
tenor.gif


Preporuka za soundtrack.
 
Last edited:
Super je Hit Man. Adria svakim filmom sve lepsa. Ali je Glen glavni razlog sto je film dobar, zgotivio sam ga u Scream Queens, Chad legenda :D
 

Dobar je film, nije los, zabavan, pogledao sam ga celog i bez premotavanja sto se ne secam kad sam uradio.
Ocenu mu spustaju totalno nerealne scene u Stiven Sigal fazonu, ali to je ceo fazon filma to neko preterivanje i zbog toga je zabavan.
Muzika bas dobra, zvuci odlicni, vizuelno kako treba i sa par kadrova koji iznenadjuju.
U prvoj i trecoj cetvrtini malo pada, pa se opet dize, ali generalno dobar tempo.
Glumci iznenadjujuce OK, dobar kasting za glavnog negativca.

7.8/10
 
ghost-movie-poster.jpg


Odličan koncertni film, siguran sam da će ovo poslužiti kao neka vrsta postulata kako bendovi to mogu da načine da bude zabavno iskustvo za slušaoce i da ima jaku primamljivost za ponovnim gledanjima.

Ghost su mi uvek bili populistički bend, ali nisam imao problema da uvidim kako su kroz raznu satanističku maske i ostale ezoteričke znakove uspeli da pridobiju naklonost srca ljudi širom planete, koji nužno i ne moraju da budu metalci. Rite Here Rite Now, je fenomenalan prikaz toga, bend u zenitu, i ne planiraju da isporuče sve, i da ostave duše (bukvalno) na terenu, dok se spremaju za još jednu tranziciju sa pevačem.

Alex Ross Perry je poznata indi filmska glava i iznenadih se što je on sa Tobiasom izrežirao film, i mogu vam reći da je sve odrađeno savršeno! Jako je maštovita prezentacija kroz svežu montažu sa prezanimljivim prelazima između scena i skupim kadrovima gde imate taj doživljaj da ste na dotičnom koncertu. Svemu tome pridodaje i bogata zrnasta i bogata bojama obasuta fotografija koja odaje omaž Giallo filmovima i oba je doprineo Robert Kolodny.

Fanovi će zasigurno biti zadovoljni jer dobijaju dovoljno narativa u vezi samog benda u kratkim pauzama, koje su posute pa skoro detinjastim humorom. To pokazuje da je ovo ipak jedan jak bend, kojem nije problem da se sprda i na sopstveni račun. To samo velikani umeju da rade.

Setlista je poprilično berićetna i Cardi krade šou sa stajlingom i upadicama između pesama (ako ljudi vole Tobiasa toliko, imaće i priliku da mu vide stopala, fetišari javite se!), lepo je videti da za jedan rok-hevi metal bend ipak imaju dobru poruku da isporuče i da nije život jedna velika šala, voleo bih da se više bendova ovome okrene jer znači, pogotovo ljudima koji lutaju i nalaze mali eskapistički izlaz u muzici i koncertima.

Na kraju je bila i post credit scena, koja nije odvela nikuda, ali daje naznake da će Ghost kao bend i firma i dalje da traje. Čak i kada se desi zamena.

Svemu tome je pridodala jako prijatna atmosfera unutar bioskopa, gde su fanovi pevali, i đuskali u mestima. I bila je poprilično raznolika publika od omladine do nekih metal matoraca.

ajkula.jpg
 
Pogledao preksinoc Furiousu. Film je bolji nego sto sam ocekivao, sta vise odlican je (Thor ispao korektan,na pocetku mi je bio lulzy af doduse :D), ali sam veceras ponovo pogledao Fury road i on je ipak 2 klase iznad u kategoriji za sebe koju tesko da ce neki neki nastavak ikad sustici.
 
Last edited:
Pogledah i ja Furiosu, odlican film. Drukciji od proslog, ali i dalje veoma dobar. Steta sto nije finansijski prosao dobro, George Miller je odavno spremio jos jedan prequel scenario [fokusiran na Max-a pre njegovih dogadjaja u Fury Road-u].

Kojima je pogodio, Jack je indeed dobar fit za Snake-a. :D Ali vec ima 42 godine, vise je sada za Big Boss deo price.

Ako WB da zeleno svetlo za jos jedan Max Max film, sigurno ce traziti da bude jeftiniji za proizvodnju.
 
Last edited:
Ako WB da zeleno svetlo za jos jedan Max Max film, sigurno ce traziti da bude jeftiniji za proizvodnju.
Ostaje i nada da bi recimo apple ili amazon mogao da uleti sa parama i da obezbedi Milleru da zavrsi sagu kako je zamislio. Apple je skoro dao Skorsezeu 200m za film koji nije imao sanse da bude profitabilan, ali ih to nije zanimalo, vec velicina rezisera. Tako mozda bude i sa Millerom.
Voleo bih da uspe da odradi Wasteland, ali nema mnogo vremena za cekanje na zeleno svetlo, covek sledece godine puni 80.
 
solidna je furiosa.
ipak, slabiji uradak od mmfr, scene koje treba da budu tenzične i/ili dramatične nemaju veliku ubedljivost, dal džordž nije smeo da bude dovoljno gory ili šokantan, ili je ost/zvuk zakazao.
dosta je i cgi primetniji, negde i baš loš. ali sam očekivao dinamičniji zvuk, baš retko ima oomph-a, ako uporedim sa dinom ili top gunom recimo, baš kaska dosta.

s druge strane, ima odličnih akcionih scena i wide shotova, pa se ne može previše nitpickovati. hemsworth odličan, anja solidna.
tek prolazna 7/10
 
solidna je furiosa.
ipak, slabiji uradak od mmfr, scene koje treba da budu tenzične i/ili dramatične nemaju veliku ubedljivost, dal džordž nije smeo da bude dovoljno gory ili šokantan, ili je ost/zvuk zakazao.
dosta je i cgi primetniji, negde i baš loš. ali sam očekivao dinamičniji zvuk, baš retko ima oomph-a, ako uporedim sa dinom ili top gunom recimo, baš kaska dosta.

s druge strane, ima odličnih akcionih scena i wide shotova, pa se ne može previše nitpickovati. hemsworth odličan, anja solidna.
tek prolazna 7/10

U suštini isto ovo bih i i ja napisao, sve se slažem.
Očekivao sam iskreno dosta više. Sam rasplet takođe je dosta neubedljiv, kao da im je nestalo para i materijala. Zvuk je mnogo čudan bio, ne znam da li je do mog snimka, ali ako je i kod vas tako, onda znači da su namerno takav dizajn zvuka radili.
CGI me je više puta izbacio iz filma, što se nije dešavalo nijednom u Fury Road.

Takođe, prvi deo filma mi je možda i bio bolji, ne bih se žalio da je ceo film bio takav prequel, sa klinkom.

Od mene jaka šestica, tipa 6+, možda 7-.
 
Back
Top Bottom