• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Movie Filmovi (2024)

Godzilla Minus One ima zakazanu 4K BD premijeru za 2 dana u Japanu, i jos uvek nije leakovao snimak. Japanci bas nemaju milosti. :D

Zapadna izdanja obicno leakuju par nedelja pre premijere...
 
Last edited:
Leakovao je. :D
Ima čak i engleskih titlova ako se potrudiš. Ali u petak, ako sam dobro shvatio, izlazi i na Primeu, tako da bi tu trebali biti i službeni titlovi.
 
Awww yisss! UHD remux od 65GB je na HDT-u, u komentarima su i dobri ENG titlovi.
a09795ea76bb7807c2156934575dfad9e8ebde76_hq.gif


Sutra se bacam na gledanje kada se film skine preko moje "kap po kap" internet konekcije. :)
 
Odgledao napokon Gojira -1.0


Moram reći da sam poprilčno zadovaljan kako je ispao film.
Sada je 70godišnjica originala, ili makar one verzije iz 1954. Tako da je hype verovatno bio zbog toga, mesecima unazad sam čitao hvalospeve, i žao mi je što nisam pogledao na velikom platnu.

Potpuno razumem zašto je osvojio VFX Oskara (pritom ovo je prvi internacionalni film kome je to pošlo za rukom) - bilo je mnogo posla oko efekata, a ludi japanci su uspeli da nonšalantno izvedu sve gotovo perfektno. Naravno, ima nekih stvari koje mogu da vam bodu oči ukoliko se fokusirate, ali generalno, cela atmosfera filma i post WW2 svet se neverovatno dobro uklapa sa ovakvim tipom efekata (i dizajna čudovišta).

Iznenadio sam se prijatno što ovo nije samo još jedan u nizu od blokbaster filmova, već su izuzetno vešto i pametno odlučili da obrade ogromnu temu post WW2 Japana i probleme koje je imalo tadašnje stanovništvo.
Nekima će smetati pojedine rupe u priči, kao i to što su neke fore vidjali i ranije u filmovima sličnog tipa. Što je opravdana kritika, ali nikako ne bi trebalo da vam uništi doživljaj filma.

Glumci su takodje super odradili posao, režija i montaža na mestu. Japanci postaju sve bolji i bolji u produkciji filmova, pitanje je trenutka kada će osvojiti Oskara za najbolji film. Pritom ne mislim da će ovakav tip filmova osvojiti nekad Oskara, već da su ovim filmom (a i recimo sa filmovima poput Perfect Days, Drive My Car) pokazali da imaju znanja i da su dostili taj nivo potreban za nominaciju (a i osvajanje jednog dana) Oskara u toj kategoriji. Isto tako je južnokoreanska scena bila prešla tu granicu i samo je bilo pitanje trenutka kada će se pojaviti film poput Parazita.

Elem, odličan Kaiju film, sa iznenađujuće dobrim settingom i temom koji bi svako trebalo da pogleda.

Ocena 8/10

Btw, gledao sam verziju
Code:
Godzilla.Minus.One.2023.Japanese.2160p.Blu-Ray.REMUX.DD+5.1+TrueHD.7.1.Atmos.HDR.HEVC-TheBiscuitMan.mkv
sa titlom
Code:
Godzilla.Minus.One.2023.1080p.BluRay.DDP7.1.x264-eXterminator-CORRECTED-en.srt
kojeg sam ručno podesio na -700ms i sve je bilo ok.
 
Odlican gojira san. Definitivno se ne oseti manji budzet sto im je i najveca pohvala. Samo ne kontam ime sta minus 1 ? Sam glup il sta, ne razumem sta su hteli stim da kazu :D
Ima mi logike da je to crta, a ne minus kao sto svuda na posterima pise.
 
Last edited:
To verovatno oznacava da je film prequel. Na pocetku vidimo godzilu dok je jos bio "obican dinosaurus", pre nego sto je mutirao od pacifickih nukearnih testova.
 
Odgledao konačno Dinu 2, dobar je film.
Meni lično zabavniji nego kec mada nijanse su u pitanju.
 
Odlican gojira san. Definitivno se ne oseti manji budzet sto im je i najveca pohvala. Samo ne kontam ime sta minus 1 ? Sam glup il sta, ne razumem sta su hteli stim da kazu :D
Ima mi logike da je to crta, a ne minus kao sto svuda na posterima pise.

"After the war, Japan's economic state has been reduced to zero. Godzilla appears and plunges the country into a negative state."

Ovo je iz japanskog trejlera. A i generalno je WW2 doveo Japan na 0 (nulu), a kada se pojavila destrukcija Godzile, otišlo u minus :D
 
Kako ce onda nastavak da nazovu. Reziser je rekao da bi hteo da nastavi sa istim likovima.

Godzila -0.5
 
Back
Top Bottom