• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Movie Filmovi (2024)

Sutra je Oskar (u noci izmedju nedelje i ponedeljka). Margot Robbie se verovatno najvise raduje tome, jer ce najzad moci da se odvoji od roze odece i skroz oladi od Barbie.

Kako stvari stoje, deluje da ce ovo biti jedan od predvidljivijih Oskara. Ipak, ostaje da se vidi da li ce pasti i po koje iznenadjenje.

Najbolji film - ovde nema sumnje, uzima Oppenheimer /// moj izbor - Poor Things

Najbolji glumac - sigurno uzima Cillian Murphy /// moj izbor - Paul Giamatti, posle njega Cillian

Najbolja glumica - od glavnih kategorija, ova je u stvari najneizvesnija. Svodi se na Emma Stone vs Lily Gladstone. Dosadasnje nagrade su podelili manje-vise podjednako, ali ono sto je upecatljivo bilo je izostanak Liliy Gladstone za nominaciju BAFTA, sto se mozda moze odraziti na ovo. Mislim ipak da ovo ide u ruke Lily, da ce je dodatno pogurati to sto je Indijanka /// moj izbor - Emma Stone, mada bi mi takodje bilo okej i da Lily uzme

Najbolji sporedni glumac - uzima RDJ /// moj izbor - Mark Ruffalo

Najbolja sporedna glumica - uzima Da'Vine Joy Randolph /// moj izbor - America Ferrera.........salim se, takodje Da'Vine

Najbolji reziser - sigurno uzima Nolan /// moj izbor - Yorgos Lanthimos

Originalni scenario - mislim da ce ovo Anatomy of a Fall uzeti /// moj izbor - Past Lives/May December

Adaptirani scenario - mislim da ce American Fiction uzeti /// moj izbor - Poor Things, mada je okej i American Fiction

Kinematografija - uzima Hoyte Van Hoytema za Oppenheimer // moj izbor - mislim da vise zasluzuje sjajni Rodrigo Prieto za KOTFM ili Robbie Ryan za Poor Things

Montaza - uzima Oppenheimer /// moj izbor Poor Things/Anatomy of a Fall

Produkcija - moguce da ce ovo dati Barbie ili Oppenheimer /// moj izbor - Poor Things/KOTFM

Muzika - Oppenheimer /// moj izbor - Poor Things/KOTFM

Pesma - Billie Eilish "What Was I Made For?" (Barbie)

Najbolji strani film - nisam pogledao nijedan jos uvek, ali vrv ide za The Zone of Interest

Trivia: Posto su veoma dobre sanse da Scorseseov film i pored 10 nominacija ostane bez Oskara, takav ishod bi se desio po treci put u njegovoj karijeri 😄
Prethodna dva filma koja su imala po 10 nominacija (i na kraju ostala bez ijedne statue) su Gangs of New York i The Irishman. Da li ce do ovoga doci, odlucuje samo jedna kategorija, gde su i najvece sanse za Oskara - najbolja glumica.

Ukratko - izdominirace Oppenheimer i pokupiti vecinu bitnih nagrada.
 
Last edited:
Navija se sutra protiv Poor Thingsa i Skorsezea.
 
Hohstaplersko nagradjivanje hohstaplerskih filmova.

tenor.gif
 
Trosi se bezveze i energija i emocije na ovakav vid manifestacije. Nije to dobra platforma za navijanje/nenavijanje.

Moze u neku ruku da dodje kao dobra preporuka za neke filmove, ali ne vredi sada biti u nekom sukobu sa ogranicenim mindsetom koji promovise odredjene pobednike i koji plasira botovske odgovore.
 
Gresnik sam koji je navijao i davao veci znacaj Oskaru i izborima Akademije, pa sam naucio lekciju.
 
Evo neke moje prognoze

Najbolji film - uzima Oppenheimer /// moj izbor - bi bio Poor Things verovatno, nekako mi se sviđa ceo paket i bilo bi cool kada bi ovakav film osvojio glavnu nagradu. Naravno, Spiderman animirani mi je najbolji film prošle godine, ali nema ga na spisku :(
Najbolji glumac - uzima Cillian Murphy /// moj izbor - Jeffrey Wright ili Paul Giamatti, pa tek onda Cillian
Najbolja glumica - uzima Emma Stone /// Ema je pokidala (kao i uvek) i mislim da čak i ovi što glasaju kapiraju koliko je dobro odglumila i da čak to što je native osoba nominovana, da čak i to će biti nedovoljno. Takođe, meni lično bi bitan podatak bio da Lily Gladstone ima 56:13 (27.29%) screen time-a (za razliku od recimo Leonarda 1:49:59 (53.38%), a recimo Ema ima 1:37:19 (68.77%) u Poor Things. Razbila je Lily, ali ipak Ema je za nijansu bila bolja (ema=film bukvalno) i plus ima mnogo veći screen time.
Najbolji sporedni glumac - uzima RDJ zbog Openhajmer hajpa /// moj izbor uf, iskreno nisam toliko bio oduševljen ove godine, ali recimo Rajan Gosling možda, iako mislim da je Margo bila klasa iznad njegove glume. Mogli su da nominuju i Goslinga za glavnog glumca Margot Robbie - 56:50 (49.85%) a on Ryan Gosling - 28:59 (25.42%) screen time-a, međutim, sigurno ne bi tamo osvojio. Ovde je možda postojala šansa, pa možda zato... Inače ima isti % screentime-a kao i Lily (mnogo blizu)
Najbolja sporedna glumica - uzima Da'Vine Joy Randolph /// moj izbor Da'Vine, a fascinantno mi je to da je Emily Blunt uopšte nominovana, pisao sam o tome čini mi se ovde... Ona jedva da se pojavljuje i plus ultra je nebitan i glup lik, screen time Emily Blunt - 16:50 (9.33%)
Najbolji reziser - uzima Yorgos Lanthimos /// moj izbor - Yorgos Lanthimos ili Jonathan Glazer
Originalni scenario - uzima Anatomy of a Fall i /// slažem se sa Mr. Wolfom, moj izbor takođe - Past Lives/May December
Adaptirani scenario - American Fiction/// moj izbor bi možda bio Barbi jer iako mi nije toliko top film, mnogo mi se dopao svet i kako je preneseno na veliko platno, mislim da je super sve odrađeno tu, da je sam svet u kome živi Barbi i Ken ultra dobar i zanimljivo urađen, tako da iako American Fiction kida, dao bih Barbi
Kinematografija - uzima Oppenheimer // moj izbor Poor Things/Oppenheimer
Montaza - Anatomy of a Fall /// moj izbor Anatomy of a Fall
Muzika - Oppenheimer /// Oppenheimer/KOTFM
Pesma - Billie Eilish "What Was I Made For?" (Barbie)
Najbolji strani film - uzima The Zone of Interest /// zasluženo The Zone of Interest
Specijalni efekti - uzima The Creator/// moj izbor, pisao sam i ranije, zasluženo The Creator
Najbolji animirani film - uzeće Spiderman /// Ja bih iskreno dao Spidermenu i najbolji film godine, međutim, u ovoj kategoriji mislim da je van svake konkurencije i onda bih zbog toga gledao sve ostale filmove i dao nekom od njih :D Recimo Nimona mi je super film.
 
Last edited:
Oho, Godzilla Minus One uzeo oskara za najbolje efekte!

Pre neki dan su najavili da BD najzad stize pocetkom maja.
 
Najveće iznenađenje mi je animirani film, kako je Spajdi mogao tu da izgubi, nije mi jasno :) Takođe specijalne efekte, bio sam siguran da uzima Creator, Gojiru još nisam gledao, ali sada mi se još više gleda. Ema zasluženo najbolja glumica.

imho Openhajmer dobio previše za ono šta je pružio i pokazao.
 
Isto. Gotivim Mijazakija, ali ovaj Dečak i čaplja mi je među slabijim filmovima, mislio sam da spajdi uzima sigurno. Isto velika sramota što ga nisu nominovali za muziku.
 
Back
Top Bottom