• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Movie Filmovi (2024)

Pogledao sinoć La sociedad de la nieve na netflixu, odličan film.
Znao sam otprilike šta se tu dešavalo, gledao sam i onaj matori film, ali mi se čini da je cela situacija mnogo bolje prikazana ovde.
Gluma, režija, fotografija, muzika, sve je odlično. Scena pada aviona je brutalna.
 
Poor-Things.webp

Poor Things - mozda je ovo i najpristupacniji Yorgos, koji je i pored toga sto obradjuje neke ozbiljne teme, sasav, sarmantan i zabavan. Mozda malcice duze traje nego sto je potrebno, jer na nekim stvarima razvlaci, iako je poenta odavno jasna. Ipak, likovi i situacije s njima su toliko interesantne, pa se ta duzina filma nece ni osetiti.

Na glumce ne treba trositi reciti, od glavnih do sporednih. Ovo je kod mene jos jednom zacementiralo misljenje da nema jace od Emme Stone u njenoj generaciji, a medju najboljim glumicama je generalno. Pravi je dragulj. Apsolutno je jasno zasto Yorgos ne planira da se odvoji od nje. Vec je objavljeno da snima novi film sa Emmom, sto ce biti cetvrti put da saradjuju u kratkom periodu (pored The Favourite, Poor Things i tog novog, imaju i jedan kratki film).

Ako mozete, pogledajte ovaj film u bioskopu, vizuelno je takodje upecatljiv.

9/10
 
Last edited:
 
Screenshot-3.png

A novelist who's fed up with the establishment profiting from Black entertainment uses a pen name to write a book that propels him into the heart of the hypocrisy and madness he claims to disdain.

American Fiction - dobra drama-komedija, sa humorom koji odlicno funkcionise. Dijalozi izmedju likova su me nasmejali dosta puta. Prvom scenom me je film kupio 😄 Jeffrey Wright kida.

Jedino mi nije jasno zbog cega je Sterling K. Brown nominovan za Oskara. Da l' stvarno nisu prosle godine imali film sa boljom sporednom ulogom u kojoj je crnac? Sterling ispunjava dva uslova, moguce da je zbog toga.

8/10
 
Last edited:
Isto sam se pitao za Sterling K. Browna :D Niđe veze da ga nominuju. Pogotovo za ovu ulogu.

Inače film je vrlo dobar, mišljenja sam da je moglo još više nagaziti po ludilu i besmislenosti i napraviti totalnu sprdnju od svega. Mada i ovako je OK.
Jeffrey Wright zasluženo nominovan za Oskara, nema šta.


Scene kada glumi robijaša su presmešne. Iako smo vidjali to u milion drugih filmova, ovde je nekako sve super uklopljeno i presmešno je.

ocena 7.5/10
 
The Iron Claw (2023)


Poprilično dobar film.
U filmu je pre svega fantastična glumačka ekipa, tu računam i Zeka Efrona naravno. Nisam ga gledao toliko, ali oduvek mi je bio meh glumac. Ovde je pokazao, pogotovo u scenama sa ocem i kada je okružen porodicom, koliku dubinu može da iznese. Takođe, svi glumci su se baš fizički pripremili za ovaj film, ali Zek je otišao korak dalje. Bukvalno izgleda kao neki WWE borac u prajmu. Ne znam kako je postigao ovo ako nije koristio steroide (našao sam po netu da nije navodno koristio), ali toliko je napucan da ne izgleda zdravo :D
Ostatak ekipe je uradio posao kao što se očekuje od njih. Najviše mi je podbacila Lilly James (<3), u nekim scenama njena gluma izgleda amaterski (pogotovo u drugoj polovini filma).

Ušao sam poprilično slepo u film, ne pratim toliko WWE (sem onoga što je bilo kod nas na televiziji 2000tih), tako da nisam imao predstavu ko su i šta su Von Erich braća. I evo sada sam potrošio sat vremena istraživajući sve o njima po netu. Poprilično fascinantna porodica i događaji koji su se dogodili.

Režija je kvazi retro stil 80tih sa čestim needle dropovima, sa poprilčno utegnutim dijalozima i radom kamere. Pohvalio bih posebno scene u ringu, ima nekoliko scena koje izgledaju baš realno (tj. kao da je neko snimao neki WWE događaj sa strane ringa bez prekida).
Najveći kvalitet filma je osećaj i atmosfera koja se oseća koja kreće negde od polovine, kada film dobije neki drugi ton i prosto krenete da se povezujete sa likovima iz filma. Kada krene odjavna špica (sa onim istorijskim podacima), osetite neku čudnu dozu mešavine tuge i radosti jer su se stvari završile kako jesu. Vrlo je specifična atmosfera, ili makar je mene tako odradio film, samo zbog toga bih preporučio ljudima.
Ovo je pre svega film o ljudskoj izdržljivosti, o roditeljstvu, o uzorima, o porodici i o svakodnevnoj borbi i nagradama koje dobijamo ako izdržimo i preguramo teška vremena.

Od mana filma bih naveo režiju, konkretno ideju i plan kako prići ovoj temi i obraditi ovu priču. Mišljenja sam da režiser nije znao da li treba ovo biti biografski film o Von Erich porodici, ili treba biti pogled u svet Kevina Von Ericha, tj. kako sve to izgleda iz njegovog ugla. I u toj dilemi kako prići, napravljen je kompromis koji nas je uskratio postojanja jednog od najboljih filmova ove (prošle) godine. Zbog ovoga mnoge scene deluju nepovezano i zbrzano, sa lošom pripremom za emocijalne trenutke koje nas trebaju pogoditi.

Najpribližniji film za poređenje bi mi bio The Warrior (2011), samo što u tom filmu nije bilo kompromisa zarad jeftinih biografskih (kliše) poena. I baš u tome je razlika, Warrior mi je jedan od najboljih filmova 2010tih, a ovo će mi ostati kao jedan od boljih 2023 godine. A mogao je biti mnogo više. Svakako preporuka za gledanje.

ocena 7.8/10


 
Last edited:
Ne znam kako je postigao ovo ako nije koristio steroide (našao sam po netu da nije navodno koristio), ali toliko je napucan da ne izgleda zdravo :D
steroidi ko kuća.

dobar film inače, ali priča neverovatna, šta je preživeo kevin...

7/10 što se mene tiče.
 
Next Goal Wins
Novi film Taike Waititija je u suštini standardna, mnogo puta viđena sportska dramedija o autsajderima i pronalaženju pravih vrednosti i sreće ali začinjen Waititijevim otkačenim stilom oslanjajući se većinom na neobične lokalitete i likove (Američka Samoa) i Majkla Fasbindera u ulozi propalog trenera koji dolazi na Samou da radi sa zvanično najgorom fudbalskom reprezentacijom na svetu.

Pravi filgud film za celu porodicu, nasmejaće vas i zabaviti toliko da ćete zaboraviti da ste sve ovo gledali sto puta samo u drugačijem ruhu.
 
Preporucujem Next Goal Wins dokumentarac koji je pratio stvarne dogadjaje tog nesretnog fudbalskog tima. :) Taika je napravio filmsku adaptaciju ovoga.
 
Izasao All of Us Strangers 2023 u dobrom kvalitetu.

Imam velika ocekivanja, odlicna je glumacka postava. Valjda je i scenario tu da isprati taj talenat.

Next Goal Wins
Novi film Taike Waititija je u suštini standardna, mnogo puta viđena sportska dramedija o autsajderima i pronalaženju pravih vrednosti i sreće ali začinjen Waititijevim otkačenim stilom oslanjajući se većinom na neobične lokalitete i likove (Američka Samoa) i Majkla Fasbindera u ulozi propalog trenera koji dolazi na Samou da radi sa zvanično najgorom fudbalskom reprezentacijom na svetu.

Pravi filgud film za celu porodicu, nasmejaće vas i zabaviti toliko da ćete zaboraviti da ste sve ovo gledali sto puta samo u drugačijem ruhu.
Pogledao sinoc, vrlo zabavan film. Nikad ga ne bih pogledao da nisi rekao, nekako mi je prosao ispod radara.

Recimo neka 7/10, sto je odlicno za ovakav tip filma
 
Screenshot-4.png


The story of Ludvig Kahlen who pursued his lifelong dream: To make the heath bring him wealth and honor.

The Promised Land / Bastarden - Kapetan u penziji, Ludvig Kahlen, zeli da kultivise tlo Jutlanda. To decenijama nikome nije uspelo zbog lose zemlje, a kruni bi odgovaralo da se to promeni kako bi dobijala jos vise para preko poreza od ljudi koji bi tu zemlju naselili. Razlog zbog kojeg Ludvig to zeli da uradi je da bi dobio titulu i poboljsao svoj skromni status. Teren medjutim nece biti jedini problem za Ludviga, tu je i lokalni plemic koji svojata taj deo zemlje, zbog cega dolazi do konflikta.

Odlicna istorijska drama, glumacki veoma kvalitetna, a Mads je sjajan u glavnoj ulozi. Prosto taj njegov stav, prodoran pogled i minimalne facijalne ekspresije ga cine dominantnim u svakom kadru. Ima neverovatno jaku pojavu. Svidelo mi se takodje sto i zenske uloge nisu tu reda radi, vec ima odredje dubine kod likova. Glavni negativac je mozda previse karikatura tipicnog protivnika glavnog lika kog ima u gomili filmova sa slicnom postavkom, ali srecom glumac ga veoma dobro iznosi.

Fotografija je dodatni plus, pogotovo kad su kadrovi prirode u pitanju i koriscenje svetla.

Mozda ne donosi nista novo, ali meni se veoma svidelo zbog glume, kvalitetne produkcije, scenarija i likova, tako da od mene ima toplu preporuku.

9/10​
 
Last edited:
Ne mora film da uvek ima nešto novo i revolucionarno, skroz je ok imati vrhunske žanrovske filmove.

Ovo deluje cool, ali moram da priznam da ja lično nisam fasciniran Madsom, nekako me ne radi ta njegova harizma. Imam baš u društvu ljude koji ga obožavaju, jer realno je super glumac, ali meni lično nikad nije dostigao te neke visine - nije dostigao tačku da gledam film samo zbog njega recimo. Možda je ovo film koji će to promeniti.

I da, ne mislim da je loš glumac ili čak prosečan, zapravo je odličan glumac. Samo mi nije taj top tier gornji ešelon kao što ga predstavlja jedna dotična osoba u mom društvu :D
 
Ne mora film da uvek ima nešto novo i revolucionarno, skroz je ok imati vrhunske žanrovske filmove.
Slazem se, pogotovo sto je u ovakvim zanrovima bas tesko doneti nesto novo. Ono sto izdvaja neki film iz mora drugih se svodi na kvalitet rezije, produkcije, glume, scenarija ili fotografije.

EDIT: Sto se Madsa tice, previse ga gotivim 😄 Po mom miseljnju, on pripada toj najboljoj grupi glumaca.
Al dobro, te stvari su svakako subjektivne.
 
Last edited:
Back
Top Bottom