• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Movie Filmovi (2023)

Status
Not open for further replies.
Jel se pojavio 4K snimak The Pale Blue Eye? Nailazim samo na 1080p i to samo jedan je bio HDR i to nekih 2GB snimak :D Nije mi baš jasno zašto nema nekih boljih verzija po netu. Možda ne tražim gde treba? :)
 
Nema. Bilo je i ranije slucajeva gde se 4K WEBRip/WEB-DL ne pojavljuje, ili ne pojavljuje odmah.
 
The Pale Blue Eye 2022


Bez duše, neoriginalno i nadasve dosadno. Verovatno najgora uloga Kristijana Bejla, ili sam još pod utiskom pa ne mogu da se setim nekih drugih, i to ne njegovom krivicom već ponajviše zbog režiserske palice i montaže. Neverovatna je i uloga Džilijen Anderson koja je ovde kao neka glumica C produkcije - dok film zapravo ima vajb neke loše B produkcije (što i Netflix u suštini jeste). Još jedan u moru očajnih filmova sa Netflixa, nekako se vidi da sve šta rade rade bez trunčice umetnosti i duše, sve zarad pravljenja brzih $$$. Najiskrenije ne bih preporučio ovaj film nikome ko ceni svoje vreme.

Ocena 5/10
 
The Pale Blue Eye 2022


Bez duše, neoriginalno i nadasve dosadno. Verovatno najgora uloga Kristijana Bejla, ili sam još pod utiskom pa ne mogu da se setim nekih drugih, i to ne njegovom krivicom već ponajviše zbog režiserske palice i montaže. Neverovatna je i uloga Džilijen Anderson koja je ovde kao neka glumica C produkcije - dok film zapravo ima vajb neke loše B produkcije (što i Netflix u suštini jeste). Još jedan u moru očajnih filmova sa Netflixa, nekako se vidi da sve šta rade rade bez trunčice umetnosti i duše, sve zarad pravljenja brzih $$$. Najiskrenije ne bih preporučio ovaj film nikome ko ceni svoje vreme.

Ocena 5/10

Ja bih rekao da je ovde Poo bitan a Lendor je više čovek koji mu je kasnije poslužio kao inspiracija za detektivske priče. Vidimo i početke njegovog pijanstva i opsesije ženama na samrti. Nije TOLIKO loš film. Koga zanima američka književnost mogao bi da pogleda zbog neobičnog setinga i odlične glume mlađanog Harija Meldinga. Nisam prepoznao Andersonovu. Ona je verovatno glumila majku?
 
Olomio Avatar, znači jebote kakav doživljaj. Nikad nisam doživeo ovako nešto na platnu. Cg artisti u penziju posle ovoga lagano.

Propustio sam jednu jedinu projekciju koja ja bila u sredu u mom nazovi gradu… baš mi krivo. Tako je to kad nissm na ni fejsu niti pratim lokalne medije.
Ostaje mi ili da pitujem za vikend sto kilometara dalje gde ima bioskop ili da sačekam proleće i torente. Drug gledao neki skriner i kaže nije mu smetalo da uživa u filmu. Ponekad bih voleo da mogu da se vratim u taj vhs entuzijazam :)
 
Propustio sam jednu jedinu projekciju koja ja bila u sredu u mom nazovi gradu… baš mi krivo. Tako je to kad nissm na ni fejsu niti pratim lokalne medije.
Ostaje mi ili da pitujem za vikend sto kilometara dalje gde ima bioskop ili da sačekam proleće i torente. Drug gledao neki skriner i kaže nije mu smetalo da uživa u filmu. Ponekad bih voleo da mogu da se vratim u taj vhs entuzijazam :)
Ako ikako možeš do bga na imax 3d, isicmaj se. Ovo je next gen :D
 
James Cameron. Is saving 'The Best Avatar Films For Last'
‘‘The others were an introduction, a way to set the table before serving the meal’’
 
James Cameron. Is saving 'The Best Avatar Films For Last'
‘‘The others were an introduction, a way to set the table before serving the meal’’
324997069_745847673343595_1984678653743696398_n.jpg
 
Pogledah del Torovog Pinocchia. Ima par kul momenata i izuzetno je lepo odrađen, ali pored toga kazati da je razočarenje je potcenjivanje istine. Generalno je veoma dosadna, prazna i besciljna verzija stare priče. A ključ svega, titularni dečak od drveta, pak pati od manjak konzistencije, ličnosti i bilo čega sa čim se gledaoc može poistovetiti. Pouka je na sve strane, glavna nit ne ume da odluči o čemu da bude, mešaju se bukve i karakondžule u smesu koja pati od manjka suštinskog identiteta. Naravno, stil i tehničko dostignuće će zauvek biti zapamćeni i verujem da će uticati na nadolazeće naraštaje animatora. Sinhronizacija je odlična.

Ne znam šta ljudima fali kada sile da sadržaj koji prvenstveno cilja decu mora da bude mjuzikl. Sem u par slučajeva, aj to ni kao mališan nisam gotivio. Ako ne umeš da nađeš nekoga ko će napraviti muziku sa sva vremena, što je teško i retko, nemoj se ni truditi. Zato su svakoh 5-10 minuta ubavili AUTOTUNOVANE numere sa totalno jadnim tekstovima i melodijom. I te pesme traju i traju... Svaki put sam jedva čekao da prođe pesma. Ima čak i momenat kada nakon završetka pesme... Odmah kreće druga! Trolling masterclass. Malo je filmova koji su imali dobru mjuzu (sigurno ima više, ali ovako na brzaka mogu da se setim Marry Poppins, Lion King, Aladdin i Hercules).

FIlm traje dva sata. Sa jedne strane su mogli izbaciti većinu pevanja i stući sve to u sat vremena. A sa druge strane, film je toliko prazan (sem klasične priče Pinokio oživi, ode u cirkus, pa ga proguta kit), da su ga mogli možda popuniti realnim sadržajem.

Šteta. Ne preporučujem, sem ako neko želi da vidi novi korak u stop motion-u, vidi onih par moćnih scena i čuje par mudrih rečenica.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom