• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Movie Filmovi (2023)

Status
Not open for further replies.
Nisam gledao od Filmova gde glumi Barry, Radiocative, Here are the Young Men i Amsterdam, mada ne znam ovo zadnje jel uopšte dostupno...
 
Last edited:
The Menu veoma zanimljiva postavka i Anja ne mogu da spasu pošto se razvije u kurac krasan.

Neko bi od ovoga napravio vrhunsku stvar pa i u domaćim okvirima recimo Aleksandar Radivojević bi ovo izuooo.

Medjutim kako do kraja nema ništa ni šokantno ni dovoljno ludo, film samo smara i besmislen je.
 
The Menu - Drago mi je sto su tema snobovi koji ga zatezu na posebnu, elitnu vrstu restorana i sve vezano za iste, posto mi se prilicno kenja od njih, pa samo zbog toga film vec ima plus kod mene 😄. Lepo je i sto se ismevaju umisljeni kriticari hrane sa svojim proseravanjima, oni su mozda i najgori.
Medjutim, ovde nema niceg specijalnog i drugacijeg u odnosu na filmove slicnog tipa. Rekao bih i da se u poslednjoj trecini raspada, da je zavrsnica slaba. Ukupan utisak mi je okej, drzi paznju, dovoljno je zanimljiv, sa dobrom glumackom postavom na celu sa Fajnsom i Anjom.

Anji top stoji ova boja kose. Slatkis 🥰
Bilo bi lepo da nam objasnis cemu mrznja ka elitnim restoranima,jesi bio u Miselinovom restoranu ili onako ne volis kao ovi sto ne gledaju film a hejtuju
 
Ovo je konkretno Film o Fajn Dajning Restoranima, ja sam bio u takvom jednom davno, od tada ne, ne privlači me taj fazon hrane, ja volim da naručim jedno jelo GLAVNO

Film apsolutno pokušava da to ismeva i modernu fascinaciju hranom ali fejluje u svakom smislu prosto sranje je scenario
 
Meni se zapravo kraj dopao 😅
Chef je pokušavao da napravi neverovatno iskustvo sa ovom večerom, nešto što se ne može ponoviti. Pošto obična hrana i priprema mu je dosadila i više ne oseća uživanje dok pravi obroke bogatašima. Međutim, iako je Anja preživela, ona je osoba koja je imala to neverovatno iskustvo - na brodu dok gleda kako gori restoran, jede cheesburger i uživa u hrani, a pritom je bilo dosta "bogato" veče sadržajem i raznim istraživanjima svojih emocija i akcija. Može se reći da je Chef i uspeo da napravi to vrhunsko jednom u životu iskustvo i da je Anja to doživela. 😂 Meni je tako izgledalo.
 
Pa svakako pohvala za tvoj optimizam, čak i to tako prepričano je bolje od onoga što sam gledao
 
Al sto sam ja bacio hejt na snobove koji ga drkaju na restorane ove vrste, a ne na same restorane, a skval ispizdeo ahahghaghag

Saaaaalim se skval. Pa ovo sto je Jack napisao, mislim konkretno na ovakve podvrste elitnih restorana, sa onim proseravanjima, evo ti neka mrvica ili neki kurac na tanjiru, ukrasen nekim sitnicama da lepo vizuelno izgleda, treba da budes odusevljen bla bla. I onda na to dodas ljude koji bi pojeli kolac sa svrsotinom glavnog kuvara i pritom ispustali mmmmmmm. Nista licno 😄 To je samo moje seljobersko misljenje.

U principu, nemam problem sa svim elitinim restoranima , samo tim nekim podvrstama i proseravanjima. Mislim na kraju krajeva i za to mi puca kita, ali mora malo hejta, ljudi smo, zdravo je.

Btw, jedna veoma zanimljiva trivia vezana za ovaj film je sta je bilo inspiracija da se isti napravi. U pitanju je ovaj dvominutni klip:

 
Last edited:
Potkačili su to malo i u Triangle of Sadness u onoj vrhunskoooj sceni kad je oluja (Fajn Dajning)
 
Odgledah Mrak na RTS, odlična atmosfera, do jaja snimljenoo baš mi se svidja, ubedljivo izgleda, šljaka kao priča strave i naravno sam ambijent i kontekst u koji je postavljen izdiže ga iznad toga... ima stvari koje mi se uopšte ne dopadaju ali pošto je tema to što jeste izbegao bi da komentarišem.

U svakom slučaju veoma sam zadovoljan, put u pravom smeru za domaći film što se mene tiče, nešto ozbiljno i na momente veoma hard.

 
Ambulance 2022

Ove, tj. prošle godine, kajao sam se što nisam pogledao Top Gun 2 u IMAX-u. Moram da kažem da na tu listu filmova koje je trebalo pogledati u IMAX-u bih dodao i Ambulance.

Nisam očekivao ovakvo ludilo od filma, povišena realnost je uvek prisutna u filmovima Majkla Beja, ali ovde je nekako sve za stepen više. Džejk Gilenhol je kanalisao svog unutrašnjeg Nikolasa Kejdža, na isti način sam sa osmehom i smehom pratio njegove rečenice i ponašanja kao Nika u prajmu. Zamišljao sam šta bi bilo da je Nik glumio Denija... Možda bi bilo još više epic. Ali ipak mislim da je Džejk skroz skapirao kako treba glumiti kada si u filmu Majkla Beja i da je uradio neverovatan posao (iako je blesav i over the top, u tom univerzumu funkcioniše).

Od samog početka, kamera je toliko luda i toliko ima rezova da mi je bilo potrebno malo da se naviknem na sve to, ali kada se naviknete onda je, makar meni, bilo uživanje do kraja. Kadrovi snimljeni dronovima su isto zanimljivi i ludi.
Priča je over the top, akcija da ne pričamo. Baš nekako lud film gde akcione sekvence podsećaju na neke od najluđih iz hongkonških filmova Džona Vua. Stvarno nisam očekivao ovakvo ludilo od filma i da ću ovoliko uživati, ali moram da priznam da sam svesno išao sa mindsetom da je to film Majkla Beja - tako da treba podesiti očekivanja za takav film i da se ne očekuje nešto što će biti nominanovano za najbolji film godine od strane kritike.

Drago mi je što se i dalje s vremena na vreme pojavi ovakav tip filma.
 
Meni je Ambulance pozitivno iznenađenje nakon poslenja 3-4 njegova filma, pogotovo posle 6 Underground koji mi je bio užasan.
 
meni je ambulance kao film bio užasan, ali ima par zaista dobrih sekvenci.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom