• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Movie Filmovi 2021

Status
Not open for further replies.
Šta je bolje, breaking bad ili sopranosi? Inače, vidim da su ih sklonili sa hbo go taman kada sam se nakanio da pogledam (gledao na preskoke na pinku nekad).
 
Ma zezam simketa. Videćemo kad odgledam, za sada mi je bb neprikosnoven.
 
Šta je bolje, breaking bad ili sopranosi?
Breakin Bad do groba, da nema Dosije Iksa bio bi mi najjača serija.

Naravno kažem šta je meni draže, ne poredim jer nisu za poredjenje iako bez Soprano nema Breakin Bad kao i još brda toga što gotivim
 
Najjaca stvar kod BB je sto je svaka sezona bila bolja od prethodne. Da sam gledao kada je bilo aktuelno 2008, najverovatnije bih batalio, prva sezona mi bas mehčina. Pa i druga donekle.

A nakon toga dodje Gustavo Fring.
 
Ja sam gledao kad su bile tri sezone. Pogledao sam prve dve iz jednog gledanja zamalo. Onda sam treću razvlačio koliko je kidalaaaaa. Gledao sam celu seriju tri puta pa sad moram baš dužu pauzu.

Sad gledam Bolje Pozovi Sola i imam dve sezone još. Fina Dopuna na BB ali dosta drugačija serija veoma često nepotrebno razvučena. Može da se živi bez nje al privešću je kraju ima jakih momenata, nažalost samo za ljude koji su gledali već BB, slabo bi mi to sve šljakalo zasebno iako u početku deluje da je to baš cilj jbg.
 
Ja sam bb pratio od prve, a serija mi je od dobre postala goat posle this is not meth scene. Ja volim te slow burn serije, žao mi je što nikad nisam završio Rectify.
 
Best Sellers (2021)

Sinopsis: Izdavačica skoro zatvara svoju kuću, jer se ne prodaju Young Adult knjige kao nekada, očajna traži starije autore i nalazi jednog zaboravljenog koji preko 50 godina nije napisao knjigu. Hoće li uspeti da opstane?

Limunadica. Kao i svaki komični film iz 90tih, kreće sa tim nesnosnim, ha, ha humorom i prelazi u melodramu i postaje ozbiljniji. Aubrey Plaza napušta lagano svoju komičarsku rutinu i puca ka tome da postane ozbiljnija glumica. Iskreno više je volim kada glumi čudakinje i barata suvoparnim humorom. Ne mogu da kažem da je ovde učinila čudo sa svojom glumom, ali jeste prolazno. Michael Caine je na autopilotu, ali se barem zabavlja dok psuje sve u šesnaest. Ako bih kao najveću zamerku našao kod filma, to je predvidljivost sa zapletom, igrao sam bingo u glavi i pogodio skoro sve u vezi iste. Slaba 3.

My Son (2021)

Sinopsis: Otac pokušava da reši misteriozni nestanak sina.

Nisam gledao francusku verziju filma, ali je čudno kada režiser odluči da napravi rimejk sopstvenog filma. Sada ovaj film ima jednu caku, a to je što u suštini imate James MacAvoy-a koji nije imao linije teksta, već je morao konstantno da improvizuje dok je u scenama sa ostalim glumcima. Ispala je jako loša kombinacija, osim u par scena, gde stvarno pokazuje da može da isporuči interesantnu interpretaciju nečijeg očaja. Uglavnom su scene gde glumi sa ostalim glumcima totalno nepovezane i vidi se da oni isporučuju svoje delove i pomalo iznenađeno deluju na njegove upite, gestikulacije i pokrete.

Claire Foy ima ulogu majke, i stvarno nju počinjem da poimam kao obećavajuću mladu glumicu, svidela mi se u Unsane-u, okušala se čak i u onom Američkom nastavku Millenium trilogije, i verujem da će joj kad tad leći uloga koja će je progurati dalje i pokazati da imamo novu i jaku mladu nadu.

Što se same režije tiče, jedino što bih pohvalio je to što su sjajno zahvatili silnu prirodu Škotske, da je ovo rađeno za dokumentarac ili reklamu o istoj, skinuo bih kapu, ali ne služi veću svrhu već da popuni minutažu u poprilično ispraznom scenariju.

Verovatno će se neko sada naći uvređen, ali iskreno smatram da je prvi Taken sa Liam Neeson-om, daleko zabavnija priča o kidnapovanju i ocu koji je spreman da ide do raznih krajeva da bi spasio svoje dete. I pre bih njega pogledao ponovo, nego My Son.

Preskočite, 2.
 
Last edited:
Nisam mogao da nađem temu za ovaj film ili za stand up komičare, moguće da nisam pogodio dobar keyword u pretrazi.

Posle dugo vremena i silnih preporuka prijatelja, odgledah napokon

Bo Burnham Inside

Pratim dosta standup scenu, tj. ovu modernu američko/britansku standup scenu. I moram da priznam da mi Bo nije ni u top 5 stand up komičara.
Pre toga sam gledao onaj njegov film Eight Grade i bio sam prilično zadovoljan viđenim. Ali sve što se tiče njegovo humora i standupa, nekako mi ne leži.
Fun fact o njemu je i da je on bio najmlađi (18 god) izvođač koji je snimio polučasovni standup special za Comedy Central. Tako da je on bio izuzetno poznata osoba na nebu standup komičara. Pogotovo onih mlađih od 30 godina.

Neću da dužim jer sam izuzetno umoran (povezah danas prelazak Demon's Souls, gledanje In the Heights, Cry Macho i ovog standupa), samo ću reći da čak iako ste kao ja, osoba kojoj ne leži previše njegov humor, ovaj film, ovaj special, je jedno malo remek delo. Ponajviše sa tehničke strane i ako kapirate činjenicu šta je on uspeo da uradi sam u sobi tokom korone. Uspeo je da napiše pesme, napiše scenario, glumi, režira, edituje (ovo nisam baš siguran koliko je imao pomoći), i na kraju uklopi sve u jednu smislenu celinu koju predstavlja sliku njegovog pogleda na um 30 godišnje osobe koja prolazi kroz lockdown i kako tu novu situaciju i generalno stanje u svetu doživljava. Ovaj film nije smešan, tj. meni nije bio toliko, više je bio neverovatan zbog onoga šta je uspeo da postigne. Mislim da svako treba da pogleda ovaj film, i da uživa u onome šta je jedna osoba uspela sama da pripremi u svojoj sobi. I da, ima neke patetike njegove, ali to mi nije kvarilo utisak.

Ocena 9/10 (samo zbog poduhvata i onoga šta je uspeo da uradi)

Btw, osvojio tri Emija:

Outstanding Writing For A Variety Special - 2021

Outstanding Directing For A Variety Special - 2021

Outstanding Music Direction - 2021


 
Toma mi je....okej film. Vidi se bas da su pre svega snimali da bi posle pustili seriju, jer sam stekao utisak da je nabacano dosta toga, bez obzira na trajanje od dva i po sata.
Ne znam da l' je zato sto ne gotivim nesto Marica zbog nekih stvari van filma, pa nisam objektivan, al mi on nekako isti kao i u Drzavnom sluzbeniku, samo eto sada ima periku (losu) i nosurdu (losu). Okej je, al nista posebno. Mislim da bi neki drugi glumac to bolje odradio. Tamara mi je bila dobra, a i...... 🔥.
Ide se u nekim momentima malo vise u patetiku i nekako mi je zavrsnica bila preterana.
I jebem ti zivot ako nisam imao osecaj da na svakih 10 minuta ispisuju preko celog ekrana trenutnu godinu i jedno 25 puta prikazuju nikad prezaljenu ljubav iz mladosti.
 
Isto sve, mrzelo me da kucam sinoć, inače ovo mi je sasvim dosta toga tako da nema šanse da bi gledao seriju...
 
Bond - 3/10, da nije kraj kakav jeste bilo bi 7/10.
Zaplet zanimljiv, Remi mlak, Ana De Armas pokidala, režija dobra, ima čak i one shot scena kao u prvoj sezoni true detective.
Bolji je od Spectre film, ali mi je kraj užasan.

E da, soundtrack je super.

Edit

Sad sam skapirao odakle mi je poznat glavni henchmen

 
Da da taj spot i znam jer si ga ti kačio, tu ćemo stati nisam gledao film hshhssh
 
Odgledao i Licence to Kill. Opet su akcioni delovi veoma dobri. Ona jurnjava kamionima na kraju i tona eksplozije vrh izgleda. Ovaj deo ima i jednu od najboljih Bond devojaka - Pam Bouvier, koja ne sluzi samo kao ukras, vec je i te kako sposobna i jaka. Svidelo mi se i sto Q ovde ima mnogo vecu ulogu nego inace, presimpatican je. Film ima manjih problema sa tempom, ali nije strasno.
Definitivno je Dalton zasluzio bar jos jednog Bonda da snimi, ali jebiga, valjda ga je US box office sjebao, pa nisu vise hteli s njim da nastave.

EDIT: pih, pogresio temu, prebacite u Ne-aktuelni filmovi
 
Haloween Kills (2021)

Poklonici horora i krvoprolića će uživati u filmu. Vidi se da su naučili na greškama prvog dela i ovde su se stvarno dali u dovitljive, pa čak i posve komične načine da ubistva učine što brutalnijim i krvavijim.

Dosta se polaže i na samu nostalgiju Carpenterovog inicijalnog Haloween, uspeli su da sakupe čitavu postavu iz prvog dela, koji su tada bili deca, a 40 godina kasnije su sredovečni ljudi koji su prepričavali i održavali legendu o Myers-u.

DGG je spretan režiser, kadriranje i način na koji Michael sakati sve sugrađane su na momente vešto izvedeni, osim par njih koji su posve glupavi i lenji jer sve polažu na stari stereotip da ljudi u hororima moraju da budu moroni i imbecili da bi došlo do tih grešaka. Horor je evoluirao odavno, i zaistea je sa te strane ovo bilo samo jedno odrađivanje.

Najveći problem imam sa samim zapletom koji je tanak, opravdan je naziv, dobili ste ono što vaše prazno crno srce ište, ali isto tako je propuštena interesantna premisa, o masi koja je nakljukana strahom, besom i očajom i koja sama pravi probleme. Da je više film bio posvećene tome, i da nisu potegli jeftine psihološke trikove sa kojom pokušavaju da vam drže pažnju, u rukama jačih scenarista ovo je mogao da bude bez problema budući klasik.

Ali to njih nije zanimalo, više im je bilo zabavno da igraju na kartu nostalgije, mnogo više nego i u prvom delu ove nove trilogije. Nekako mi je sada smešno kad su se ljudi bunili u vezi ubacivanja natprirodnih stvari u inicijalnom serijalu, meni su barem ti ezoterični kemp delovi dali bolji šmek, kod franšize koja zaista i nije smela da ima više od dva dela.

Ne verujem da će uspeti sa poslednjim delom da postignu bilo šta, tu su oni samo zbog love, i barem neka korist od toga, neka Carpenter dobija svoju lovicu za penziono, potrebno mu je to sada više nego ikada.

Ujedno sam bio razočaran kompletnim OST koji je uradio za drugi deo, zvučalo mi je kao da ponavlja neke od tema, i kao da mu ponestaje snage i ideja za aražmane koji su uveliko pospešili atmosferu u prvom delu.

I stavka koja me je najviše iznervirala kroz čitav film, Jamie Lee Curtis, koja je iznela jaku ulogu u prethodnom delu je reprizirala svoju ulogu iz Halloween II, i služila je da izbaci gomilu ekspozicije koju već znamo. Nešto se ne radujem trećem delu i tom finalnom okršaju, kada je već sve moglo da se završi sa prvim delom nove trilogije.

Slaba je ovo Noć Veštica, i ako mislite da ćete 31. Oktobra gledati nešto što će vas uzdrmati, slobodno preskočite. Ako ste ovi što se slade liptanjem krvi i ubistvima vama će leći kao poručen.

3.
 
ali isto tako je propuštena interesantna premisa, o masi koja je nakljukana strahom, besom i očajom i koja sama pravi probleme
Ovo je navodno bila aluzija na Kapitol Hil iako je film zapravo ranije završen ali ko zna oni su sami to rekli....

Dzejmi je inače jedan od producenata pa kapiram može i da bira koliko će da se pojavi i da ujedno sama sebe reklamira luda priča sve skupa i ok recenzija ja bi dao malo veću ocenu jer je jako bizaran miks
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom