• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za viÅ”e informacija kliknite OVDE

Movie Filmovi 2021

Status
Not open for further replies.
brosnan je izgleda bas kul 85 kad je trebao da bude bond.
jedna inetersantna conjenica...ja sam godinama milsio da je brosman a ne brosnan.

 
f1iVPVT.png
 
The Card Counter žali bože. PromaŔeno je sve, isprazno je, razvučeno nepotrebno, moglo je da stane sve u kratak film a pitanje je i onda kakav bi efekat bio.


Super je pohvaliti manje naslove ozbiljnih autora u najezdi Blokbastera za jednokratnu upotrebu ali Card Counter je daleko ispod tih filmova....


Ko hoće Å redera ima First Reformed, Affliction, Light Sleeper, Comfort of Strangers lista ide dalje, ovo je jedno veliko niÅ”ta.
 
Ima dobrih stvari, ali mi u sustini teska glupost od filma. Sto bi se reklo 3/7.
 
Old Henry (2021)

Sinopsis: Stari farmer Henry živi sa svojim sinom u pustahijama prerije, nailazi na ranjenog stranca kojeg prima u kuću, i dolazi grupa ljudi koja traži dotičnog.

Westerni su svoje zlatno doba proživeli, bilo je par pokuŔaja kroz pogled James-a Mangold-a da se ožive (3:10 to Yuma, Logan-a, ovo je rimejk Shane-a u X-Men ruhu) i Ron Howard-a (The Missing, topla preporuka, dosta ljudi ga je prespavalo bez razloga) i joŔ nekih sa strane, ali se činilo da niŔta ne može da nadmaŔi seriju Deadwood u svojoj sirovoj prezentaciji žanra koji je nekada važio za nezaobilazan i kako su se menjala vremena, bilo je pokuŔaja da se sve to adaptira i bude Ŕto realističnije ili u nekim instancama da se smekŔa i da se okaju gresi svih tih kauboja.

Old Henry od režisera Potsy-a Ponciroli-a, spada u kategoriju malih filmova koji ne beže od odavanja počasti starim i priznatijim filmovima iz ovog žanra. Ujedno mu je to i velika prednost i mana. U nepunih sat i po, dobićete sve Å”to ste ikada videli u obliku priče koja je već ispričana na razne načine. Niko nije onakvim kakvim se zaista čini, biće obrta, i nasilja u izobilju. Moram da pohvalim izbor krajolika, zaista ume da iskoristi silne paÅ”njake i pustahije i odiÅ”e predivnom rustičnom fotografijom i da se zadubi u sceni dok se neko od likova proteže kroz iste.

I u svojoj egzekuciji je jednostavan film, imamo Tim Blake Nelson-a koji briljira u ulozi, daleko je ovo od njegovog veselog i komičnog lika unutar Coen Bros western omnibusa, ali tu i tamo izviri nekiŔ Ŕaljivi momenat u načinu kretanja i držanja. Njegov Henry nosi teŔko breme iz svoje proŔlosti i kada stvari zaguste, Nelson se stapa sa tim likom i unutar raznih oružanih obračuna sa sjajnom koreografijom prikazuje da je Divlji Zapad itekako bio beskrupulozno mesto i da nisu cvetale ruže svima.

A parira mu Stephen Dorph, za kojeg tvrdim da Ŕto je stariji briljira u ulogama (njegova sporedna uloga unutar True Detective Seaons 3 mu je bila jedna od boljih u protekloj deceniji i ostala je u senci, jačeg kolege) ali on je ovde svoj na svome. Igra lika koji zna sa rečima, i to me na momente umelo i da omete jer mi je delovalo nekako previŔe moderno da bude rečit, ali je uspeo da održi pažnju do kraja i da odaŔilje dovoljno jaku dozu zlobe.

Neće se desiti čuda unutar filma, neće biti velikih otkrovenja, ovo je samo jedan mali i kompaktno osmiÅ”ljen i izrežiran film, koji nema repova i dobro radi ono za Å”ta je i osmiÅ”ljen, da nam priredi joÅ” jednu priču o Zapadu i da bude uspeÅ”an u tome.

Jaka 6, naginje ka 7.
 
znaci pogledao sam ovo GOVNO od filma samo zato sto je @s_hyperion rekao da je dobar, stvarno ne mogu da dodjem sebi od soka. Malignant je bilo umetnost napraviti da bude ovako los. Petparacka gluma, dramaticni soundtrack u scenama na nivou 'dramatic chimpmunk tun tun tuuuuuuun', ne znam je l' film pokusava da bude i smesan jer pred kraj postaje urnebesno idiotski. Prosto sam zacudjen da se ovaj film vodi kao horor, ovo je kriminalno ukradenih 1h50min vremena :LOL:

sad kad nesto bolje razmislim dok kucam ovo dok sam jos pod sokom, stavio bih ga cak u grupu 'toliko je los da je dobar' . utrosio sam ja vreme da ostali ne bi morali, preskocite ovaj film, najozbiljnije
 
Kakav ti je Bone Tomahawk, znam da voliŔ Zahlera ja nisam gledao. Meni je bio simpa onaj sa Tom Henksom - NEWS OF THE WORLD, mada ne i dobar koliko sam očekivao @VoivodBG
 
jedan od losijih westerna za mene, takodje i losiji prilicno od Brawl in Cell Block 99 koji mi je bio sjajan. prilicno spor, nisam imao zamerke na to, ali scene nasilja mi se bas bas nisu uklopile. kada premotavam film, ne mogu reci da nisam uzivao, ali nije ostavio trajniji utisak na mene :(
 
@JackRaid04 spor i brutalan, na prvu loptu mi se nije dopao film, ima tu dobrih momenata između karaktera i njihovih odnosa, Russel jebe. ali nadomesti sve to kreÅ”endom na kraju, nasilje je jezivo i Å”okantno. Od Zahlera moraju svi da gledaju Dragged Across Concrete. Najprespavaniji film u ovoj deceniji, a možda najbolje uloge Mel Gibson-a i Vince Vaughn-a, pride videćete neke stvari koje se nisu skoro desile na filmu. Uh meni je Hanks antipatičan otkako je ostario, od Terminal-a, ne mogu da se setim da mi se dopao u nekom od novijih filmova i preskačem film ako on ima glavnu ulogu.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom