• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Movie TV Dokumentarci - preporuke za gledanje

Nezaborav

Well-known member
BANNED
Messages
1,619
Reaction score
2,106
Points
203
Тражим један документарни серијал који сам гледао као клинац. Мjешавина документаризма и sf-а, посада у свемирском броду иде кроз Сунчев Систем и спушта се на планете, мјесеце, улази у Сунце, да би дочарала гледаоцима те свјетове. Мислим да је канадска, можда и француска продукција али нисам сигуран. Мало старија, вјероватно 90-те. Сјећам се да су били на Сатурновом мјесецу Титан, потом на Тритону од Нептуна итд.

Како се зове тај серијал, ако знате?
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,641
Reaction score
9,421
Points
453


original.jpg
 

VoivodBG

nerealni elitista
Messages
4,204
Reaction score
6,356
Points
553
Radili su ljudi još gluplje stvari kroz našu istoriju, dobro bi im došle Darinove nagrade sada. :LOL:
 

Konrat

Fromboy
Messages
705
Reaction score
1,045
Points
203
1971: The Year That Music Changed Everything

Upravo gledam, ostale mi još samo dve epizode pa da podelim prve utiske.

Sedamdesete me inače zanimaju, naročito tadašnja muzička scena. Mislio sam da sam dovoljno potkovan za tu epohu, ali ova serija me baš iznenadila.
Kakva je ovo neverovatna mešavina starih snimaka, fotografija, naracije, muzike... pravo remek delo filmske montaže, ritma, zvuka! I to je sve izvedeno snimcima koji su na nivou osrednjeg VHS ripa. Nema prekida tog "tripa" nego sve vmreme imamo pravi pravcati duh vremena bez prekida i upadica.
Slike musave londonske dece koja se igraju po blatu i ruševinama, predgrađa L.A. koja izgledaju kao napuštene železniče stanice kraj naših pruga... Ništa glamur, ništa šarena laža. Jedno drugačije i mnogo dinamičnije vreme gde se svašta dešavalo. Nje to kao sad kada neko popizdi što mu je lakat upao u sladoled, pa krene da kuka i skuplja lajkove po tviterima, nego, care, bombu u ruke i napad na Kapitol Hil. I to uz prethodnu najavu. Ili osnuješ svoju vojnu organizaciju, ili kult, ili zatvoriš ljude u podrum fakulteta da proučavaš kako će se ponašati u ulozi zatvorenika ili čuvara... Neko kritikuje Rusiju kako su rešili ono kad su Čečeni oteli ljude u operi Dubrovka 2002. godine. Da vidite samo kako su Ameri sredili pobunu u Altamiri... Što bi se narodski reklo: ćuti i pokrij se ušima :)

Prosto neverovatni snimci, ko zna koliko je vremena i truda ostavljeno da se pronađe i sklopi sav ovaj materijal u ovako skladnu celinu. Moj dubok naklon i iskreno divljenje svim ljudima koji rade ovakve projekte!

Par epizoda mi je bilo manje zanimljivo (feminizam i rasni nemiri, jbga nisam iz te priče).
Muzika, droga, društvene prilike koje su dovele do nastanka rok legendi... koga zanimaju te teme uživaće u ovih 7-8 sati vožnje.

Samo još da dodam - u pitanju je ekranizacija knjige 1971: Never a Dull Moment Dejvida Hepvorta.

1971 - The Year That Music Changed Everything [2021] E06-2021-07-10-12h45m04s987.jpg
 
Last edited:

Konrat

Fromboy
Messages
705
Reaction score
1,045
Points
203
Prilično dojajno :)

Ako te zanima feminizam, mislim da je to treća epizoda. An American Life, jedan od prvih rijalitija: žena se na televiziji razvela od muža. Kakav šok - puritanci na aparatima, plus dosta jakih emotivnih žena za klavirima :)
 
Last edited:

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,366
Points
403
Nije me nikad nešto zanimao mimo ovih modernih presija iskr. Ali u sklopu ove priče verujem da su ga uklopili kako si opisao. Stavio sam ceo serijal cant wait.
 

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
6,938
Reaction score
6,054
Points
553
Na Areni 5 imaju zaista odlične sportske dokumentarce.
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,641
Reaction score
9,421
Points
453
Krenuo je sa emitovanjem dokumentarac "I, sniper" o 2002 incidentu oko Washingon DC-a gde su dva lika krenula u sniper spree. Izasle su tri epizode na torrentima, cekam jos dve.
Izaslo sve, 8 epizoda ipak. Very fucked up.
 

Konrat

Fromboy
Messages
705
Reaction score
1,045
Points
203
Woodstock 99: Peace Love and Rage

Šta se desi kad napraviš festival u napuštenoj vojnoj bazi gde se okupi preko 300 hiljada agresivnih MTV klinaca, pa na 40 stepeni užegle nebeske zvijezde flašu vode naplaćuješ četiri dolara a pri tom organizacija nikakva, nula samokontrole, katastrofalan lajnap i debilni Fred Durst koji loži napaljene ‘nosim kačket naopačke, sve imam al sam besan, ni sam ne znam zašto' likove da sve lome i polome…

Film je zapravo prisećanje ljudi na blam u kojem su svi učestvovali. Od organizatora, MTV-a, publike, izvođača… svi se slažu da je to bila najveća katastrofa koju su videli. Zanimljiv mi je Mobijev intelektualni osvrt na svu tu ‘kulturu’ dok se gospoda Kid Rok, Limp Bizkit, RATM i moj drugar Metalika nisu udostojili ni da prokomentarišu. Ali zato jeste Dejv Mastejn, što je sasvim dovoljno.
Vredi pogledati. Transfer blama se podrazumeva.
 
Last edited:

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,900
Reaction score
8,964
Points
553
Sjajan dokumentarac o kosarksoj reprezentaciji Amerike koja je 1992. godine na Olimpijskim igrama u Barseloni prvi put izvela full Dream Team na teren.

 

Ace

Well-known member
Messages
585
Reaction score
902
Points
203
Fyre je najveći fail, Woodstock je barem bio održan
 
Top Bottom