• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

PS5 XONE Switch PC Diablo II : Resurrected

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
6,935
Reaction score
6,050
Points
553
Probao sam igru prvo preko Ryujinx i posto mi se svidelo kako sve to izgleda, resih da cekam sale i da onda kupim igru, a obzirom da se danas pojavila na sale-u za 13 dolara, uzeh igru i nisam se pokajao, plasio sam se malo zato sto znam da ne podrzava ultrawide, kako ce mi sve to leci, ali se prijatno iznenadih kad videh da su prilicno produzili aspect ratio, nije 21:9 naravno, ali nije ni kocka kao sto sam ocekivao, mnogo je vise wide i dodali su neke lepe transparetne vinjete, tako da mi se mnogo svidja kako su to uradili, jer mi je ekran skoro pun, tako da ne primecujem dok igram da nesto malo fali sa strane:

Diablo 2 Resurrected Screenshot 2023.02.17 - 00.31.18.35.png

Odlicno mi radi u Full HD, nisam bas nesto puno ni stuteringa osetio (malcice), planiram da probam i na 4K tv-u, tu znam da bruka dobro izgleda, jer tako sam je probao na emulatoru, jedino sto onda moram da igram sa dzojpedom, ne znam kakav je osecaj igrati tako Diablo, ali probacu... mada u teoriji posto imam bezicnog misa i tastaturu, mogu i tako da probam na krevetu, kao rezervno resenje...

Uglavnom, odlican Remake, zadovoljan sam, odmah sam sastavio sat vremena, udobna igra za igranje, sa dosta poboljsanja kojih se ne secam u originalu, cepace se ovo dugo.
 
Last edited:

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
6,935
Reaction score
6,050
Points
553
Igram original sa offline likom i piše da se save game čuva lokalno, pa me zanima sad kad više nemam internet, dal je bezbedno da nastavim sa igrom, dal gubim nešto, jer očigledno ne mogu da se ulogujem na Battlenet, ali pokrene mi se igra normalno i učita poziciju dokle sam stao, tako da pretpostavljam da ništa ne gubim kad igram bez internet konekcije?
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,898
Reaction score
8,963
Points
553
Igram original sa offline likom i piše da se save game čuva lokalno, pa me zanima sad kad više nemam internet, dal je bezbedno da nastavim sa igrom, dal gubim nešto, jer očigledno ne mogu da se ulogujem na Battlenet, ali pokrene mi se igra normalno i učita poziciju dokle sam stao, tako da pretpostavljam da ništa ne gubim kad igram bez internet konekcije?
Mislim da se save cuva lokalno na hard disku tako da ne gubis nista, ako hoces da budes siguran vidi na guglu gde se nalazi lokacija save fajlova cisto da bi bio siguran.
 

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
6,935
Reaction score
6,050
Points
553
Predjoh igru sa Paladinom, pa da bacim kao neke utiske... dobro je remaster uradjen generalno, nemam nekih vecih zamerki sto se remastera tice, sve je vrlo slicno u smislu da imas neki slican osecaj dok je igras, kao sto si imao dok si igrao original, dosta zvukova je ili zadrzano ili bar slicno, pa i to pomaze tome... posto moze na G da se uvek uporedi sa starom verzijom, u staroj verziji je bio bas kontrast i osvetljenje na sredini ekrana, a okolo je bilo tamno, ko neke vinjete, ovde u remasteru toga nema, to mi je najveca promena, da mi nedostaje, nedostaje mi donekle, da je drugacije zbog toga, jeste, da bi mi smetalo ocima posle duzeg vremena da je kao u staroj verziji, moguce, ali da, zbog toga je malo drugaciji osecaj igre... takodje ona pixelizirana grafika i neprijatelji koji su bili drugaciji, jednostavno bio je drugaciji osecaj borbe i udarca neprijatelja, imao si neki osecaj i tezinu tad, a sada toga u ovom remasteru nema... sto isto zameram, dakle dve zamerke na tehnicki aspekt ovog remastera...

Ostale zamerke koje imam, ne ticu se konkretno remastera, vec igre konkretno, kako je ostarila, ono sto je bilo dobro dok sam bio klinac, vise nije, uzasno je sve jednolicno i repetativno do granice ludila... dakle taj zastareli gameplay danas ne pije vodu... na silu sam odigrao, najbolji chapteri su mi bili: drugi, pa prvi, pa cetvrti jer je kratak, a najgori mi je bio treci (ona dzungla maze) i zadnji, peti (to je ona expanzija sa gazilion neprijatelja, kako sam imao strpljenja da je predjem, ja ne znam, valjda zato sto sam dao pare, pa igrao na silu, ali isuseeee... trebace mi dug odmor i da predjem na 4K TV OLED i da igram sa dzojpedom, da bih uopste poceo sa drugim likom, mozda iskustvo bude bolje)...

Dakle predjoh sa paladinom, isto kao sto sam presao sa njim i staru verziju, a staru verziju sam jos presao sa barbarinom i mozda archerkom...

Nekad kad smognem snage, imam zelju da ponovo predjem remaster, sa archerkom, sorcerom i necromanserom... sa zadnja dva nikad nisam presao, mozda bude zanimljivije i nadam se brze iskustvo...

Igra ima previse grinda, previse se dropuju itemi, previse se love dobija, previse se trguje, bar ja tako igram, can't help it, moguce da me je to dodatno ugusilo...
 

Apex

Well-known member
Patron
Messages
2,547
Reaction score
3,657
Points
373
Prešao I chapter za sad, vrlo impresivan remaster.

Nego ne kapiram je l' sistem stvarno takav da ako mi je aktivna aura na Paladinu ne mogu neki active skill da bindujem za neki drugi button?
Moram da gasim auru ako hoću neki skill da koristim? :)
 

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
6,935
Reaction score
6,050
Points
553
Koliko ja znam i ako sam te dobro razumeo, samo to sto stavis na levi i desni klik misa, mozes da koristis... prilicno bezveze da, obzirom da ima gomila stvari, a samo dva dugmeta...
 

Apex

Well-known member
Patron
Messages
2,547
Reaction score
3,657
Points
373
Ma ima quick cast da se podesi nego nije baš očigledno.
 

Apex

Well-known member
Patron
Messages
2,547
Reaction score
3,657
Points
373
Šta treba da bude logika kod pravljenja builda za Paladina recimo?
Deluje mi da je besmisleno ulagati u više od jedne aure s obzirom da se ne stackuju.

A što se tiče aktivnih skillova isto mi deluje da je bolje odabrati jedan i budžiti ga max nego imati više slabijih?

Ili je ok uzeti barem jedan level od nekih da bi se otključali svi skillovi u tree-u pa onda budžiti neki od poslednjih?
 
Top Bottom