• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Windows news,tutorials and other discussions

Ivamark

Well-known member
Co-founder
Messages
1,497
Reaction score
4,582
Points
433
probao danas, sideloadovao par aplikacija posto je izbor na amazon store sprdnja. Koristio sam mi home,sygic i u principu lepo radi dok ne resi da ne radi a onda moras da resetujes pc nije dovoljno zatvaranje iste.
Imaju jos dosta da rade na ovome da bi to bilo pouzdano.
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,672
Reaction score
9,468
Points
453
Jel moze da se ugasi i ponovo upali samo onaj Android subsistem servis?
 

Ivamark

Well-known member
Co-founder
Messages
1,497
Reaction score
4,582
Points
433
Nope, kod mene kad pukne,nema nista bez reseta.Probao sam da upalim i ugasim subsistem ali nije pomoglo.
 

Super Simke 64

Well-known member
Messages
629
Reaction score
784
Points
203

Microsoft claims it has checked these apps before being listed on the store with its certification process!

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Shonkas

Well-known member
Messages
178
Reaction score
124
Points
43
Izasao je za Ryzen procesore novi chipset drajver (3.10.08.506) koji je obavezan ako koristite WIN 11. Ako ne gresim, ubrzava 15%...(a prvo ih je uzeo ;) )
.
 

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
7,046
Reaction score
6,219
Points
553
Jel ima besplatno da se skine win 11 iso (legit) ili moram win 10, pa upgrade?
 

Necro

Well-known member
Messages
522
Reaction score
1,052
Points
203
Instalirao sam ovo cudo od Windowsa 11 unutar VirtualBoxa. Posto imam procesor iz 2014/15 morao sam da koristim ove metode https://www.repairwin.com/how-to-install-windows-11-on-virtualbox-even-without-tpm/

Sta znam, cini mi se kao Windows 10 ovako na prvi pogled. Ne vidim jo uvijek razlog da ga koristim na glavnoj masini. Izgleda da ne treba ni UEFI ni nista od onih cuda da bi se ovo instaliralo pod uslovom da znas sta radis. Cuo sam da ga je neko instalirao na Pentiumu 4. Da li se neko zalio da mu Windows 11 radi lose jer mu masina ne zadovoljava minimalne hardverske zahtjeve?
 

Necro

Well-known member
Messages
522
Reaction score
1,052
Points
203
Jedno loše iskustvo sa Windowsom 10. Imao sam ranije Kubuntu Linux al pošto me je iznervirao rekao sam: ako je bal neka je maksenbal, ja prelazim na Arch Linux. Ako ce Linux da me zajebava onda neka to radi Arch. Instalirao sam ga i podesio. Držao dugo Windows 10 1909 verziju jer sam njom bio zadovoljan. Na drugoj temi na ovom forumu sam se požalio da mi ide sporo download Microsoft Flight Simulatora 2020. Zbog toga sam odlučio da odradim upgrade Windowsa na verziju 20H2.

Nakon upgrade-a dočekalo me je neprijatno iznenadjenje: nisam mogao da podignem nijedan sistem. Sledeće što sam shvatio je da su mi Linux i Swap particije obrisane. Kao da je neko odradio delete tih particija. Windows particija je ostala netaknuta. Pošto sam shvatio da je Linux otišao dođavola pokušao sam da povratim boot u Linux. Za to mi je bio dovoljan Windows 7 instalacioni medij a njega sam imao na jednoj fleški. Dovoljno je bilo ući u command promt (shift+F10) i otkucati bootrec.exe /fixmbr i još jednu komandu. Al i tu me je dočekalo jedno neprijatno iznenađenje. Naime pošto je Windows 7 image bio od nekih Rusa prilikom kucanja dobijao sam rusku ćirilicu a sa njom ne mogu da otkucam ovu komandu. Udario sam alt+shift i dobio engleska slova. Lolčina. To je bilo dovoljno da povratim Windows 10 sa kojim je bilo sve u redu.

Guglanjem sam saznao da se prilikom ovakvog upgradea Windowsa nekada briše Linux particija i to bez ikakavog pardona. Shame on you Microsoft! Sjetio sam se onda jednog programa pomoću kojeg sam jednom povratio greškom izbrisanu particiju. Zove se TestDisk. Ima verzija i za Linux i za Windows. Podigao sam live distribuciju Kubuntua, instalirao TestDisk i povratio Linux particiju. Swap particiju nisam povratio al za nju mi je bilo dovoljno da je ponovo napravim. Nakon toga sam odradio boot u arch linux instalacioni medij, mountovao povracenu particiju, izmijenio /etc/fstab, izgenerisao grub i povratio Arch Linux za koji sam mislio da je izgubljen. Sreća u nesreći je bila ta što je Windows upgrade površno izbrisao Linux particiju a tako obrisanu particiju nije teško povratiti.

Shame on you Microsoft again!!!

P.S Download Flight Simulatora i dalje ide sporo. Džabe sam krečio <3
 

ljubomir

Krompir paprikaš
Co-founder
Messages
3,113
Reaction score
10,060
Points
453
Jedno loše iskustvo sa Windowsom 10. Imao sam ranije Kubuntu Linux al pošto me je iznervirao rekao sam: ako je bal neka je maksenbal, ja prelazim na Arch Linux. Ako ce Linux da me zajebava onda neka to radi Arch. Instalirao sam ga i podesio. Držao dugo Windows 10 1909 verziju jer sam njom bio zadovoljan. Na drugoj temi na ovom forumu sam se požalio da mi ide sporo download Microsoft Flight Simulatora 2020. Zbog toga sam odlučio da odradim upgrade Windowsa na verziju 20H2.

Nakon upgrade-a dočekalo me je neprijatno iznenadjenje: nisam mogao da podignem nijedan sistem. Sledeće što sam shvatio je da su mi Linux i Swap particije obrisane. Kao da je neko odradio delete tih particija. Windows particija je ostala netaknuta. Pošto sam shvatio da je Linux otišao dođavola pokušao sam da povratim boot u Linux. Za to mi je bio dovoljan Windows 7 instalacioni medij a njega sam imao na jednoj fleški. Dovoljno je bilo ući u command promt (shift+F10) i otkucati bootrec.exe /fixmbr i još jednu komandu. Al i tu me je dočekalo jedno neprijatno iznenađenje. Naime pošto je Windows 7 image bio od nekih Rusa prilikom kucanja dobijao sam rusku ćirilicu a sa njom ne mogu da otkucam ovu komandu. Udario sam alt+shift i dobio engleska slova. Lolčina. To je bilo dovoljno da povratim Windows 10 sa kojim je bilo sve u redu.

Guglanjem sam saznao da se prilikom ovakvog upgradea Windowsa nekada briše Linux particija i to bez ikakavog pardona. Shame on you Microsoft! Sjetio sam se onda jednog programa pomoću kojeg sam jednom povratio greškom izbrisanu particiju. Zove se TestDisk. Ima verzija i za Linux i za Windows. Podigao sam live distribuciju Kubuntua, instalirao TestDisk i povratio Linux particiju. Swap particiju nisam povratio al za nju mi je bilo dovoljno da je ponovo napravim. Nakon toga sam odradio boot u arch linux instalacioni medij, mountovao povracenu particiju, izmijenio /etc/fstab, izgenerisao grub i povratio Arch Linux za koji sam mislio da je izgubljen. Sreća u nesreći je bila ta što je Windows upgrade površno izbrisao Linux particiju a tako obrisanu particiju nije teško povratiti.

Shame on you Microsoft again!!!

P.S Download Flight Simulatora i dalje ide sporo. Džabe sam krečio <3
Dobro si skontao da povratiš patricije. I props za KDE 😉
 

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
7,046
Reaction score
6,219
Points
553
Trebacu uskoro da instaliram novi sistem, pa me zanima, dal je sad ok preci na win 11, ili da se drzim 10ke i dalje?
Nisam picajzla, ne smetaju mi sitnice, zeleo bih da probam win11, osim ako nema neki major problem?
 

Omega

PS5 je đubre
Messages
2,975
Reaction score
4,603
Points
373
Nema uopšte velikih problema sa Win11, tu i tamo ima nekonzistentnosti u interfejsu ali ništa strašno.
 

Necro

Well-known member
Messages
522
Reaction score
1,052
Points
203
Razlog za prelazak na drugi operativni sistem je ako neki softver koji ti je bitan radi bolje na tom operativnom sistemu. Da li igre rade bolje na Win11? Razlog za prelazak ili dual boot može biti i želja za isprobavanjem i eksperimentisanjem.
 
Top Bottom