• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Steam Deck

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
5,101
Reaction score
9,507
Points
553
Steam-Deck-Console-With-AMD-Van-Gogh-Zen-2-RDNA-2-APU-_1.png

  • CPU: AMD Zen 2 4c/8t, 2.4-3.5GHz (up to 448 GFlops FP32)
  • GPU: 8 RDNA 2 CUs, 1.0-1.6GHz (up to 1.6 TFlops FP32)
  • RAM: 16 GB DDR5
  • Storage: 64GB, 256GB, 512GB versions; expandable with MicroSD cards
  • Display: 7" diagonal, 1280x800 (16:10), 60Hz LCD touchscreen
  • Audio: Stereo speakers that "pack a punch," says Valve, 3.5mm stereo jack, dual mics, multichannel USB-C/Bluetooth output
  • Controls: Two analog sticks with capacitive touch, D-pad, face buttons, analog triggers, bumpers, assignable grip buttons, "view" and "menu" buttons, gyro
  • Trackpads: There's two of them, and Valve says that they have "55% better latency compared to Steam Controller."
  • Wireless connectivity: Wi-Fi and Bluetooth
  • Wired connectivity: USB-C with DisplayPort 1.4 Alt-mode support; up to 8K @60Hz or 4K @120Hz, USB 3.2 Gen 2
  • Battery: 40Whr, "2-8 hours of gameplay"
  • Size: 11.7" x 4.6" x 1.8" (298mm x 117mm x 49mm)
  • Weight: Approximately 1.47 lbs (669 grams)

Steam-Deck-Official-Specifications.png





Some TIPS&TRICKS by @Corvus Corax >>OVDE<<
 
Last edited by a moderator:
Lagno uglavise Zen2 APU i 16GB RAM-a u ovo. Ozbiljan hardver u malom pakovanju.



steamdecks6j0h.jpg



Mogli bi ovo u odvojen thread.

Iako je bulky, hardver unutra je impresivan. Sto se snage tice, ovo je maltene portable PS4. GPU je u nivou prosle generacije konzola [1.6TF], CPU je jaci of PS4, samo je pitanje koliko moze struje da primi od baterije [navodno Portal 2 preko 4 sata igranja]. Switch je portable WiiU sto se snage tice [najveca razlika je mnogo vise RAM-a].
 
Last edited:
Malo mi je nejasno ovo u clanku kako ima custom OS i onda opet kako se mogu instalirati PC igre, sto znaci da nema portovanja. Imo to je i jedini nacin da zazivi, da se pc igre mogu jednostavno samo instalirati, ako mora neko portovanje nece ovo imati dovoljno podrske da opstane.
 
Valve je optimizovao gaming na Linuxu dosta u zadnjih par godina, a tu je i background emulacija Windowsa za ostale igre [Proton].

Za $400 ovo je odlican hardver. Videcemo da li ce zaziveti.
 
Ultimativna handheld masina za emulaciju? Zainteresovan sam definitivno nisam imao handheld uredjaj jos od 90ih i Gameboya :D mozda i uzmem ako prodaja bude fina.
 
Ovo bi moglo i Switch da emulira plus imaš emulator za sve ostale igre plus manje zahtevne PC igre. Meni se sviđa.
 
Jedva cekam vest za par godina "Policijska racija pronasla hiljade Valve Steam Deck-ova u rurarskoj jazbini". :D
 
Kinezi iz GPD, Aya i sličnih miki maus 'niche' firmi na aparatima.
 
Super je stvar sto nije zakljucan za Steam nalog samo, podrzava Epic Store, MS game pass nalog i ostale. Plus ce moci da se moduju igre ko voli.
 
Pa da, naredni model je baš dosta skuplji a 400GB SD kartica zna biti po $40.
 
Možda ima i web browser. :ROFLMAO:
Hahaha koliko ja znam Steam acc ima integrisan web browser u sebi tako da ono :D
Rekli su da ce biti skroz open platforma kao sto je i sam PC kontam da ce day1 vec moci da se ubaci sve i svasta u njega. Svakako dobar uredjaj kad pomislim da isto ovoliko kosta jebeni Switch najezim se.
 
Ovo je full office masina, koja moze da posluzi kao handheld.
Ovo mi deluje prakticnije od vucaranja laptopa u nekim slucajevima.
 
Back
Top Bottom