• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

PS5 PC Returnal

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,641
Reaction score
9,421
Points
453
Super su speedrunovi za Returnal, mada nisam zainteresovan sam da probam sam jer je veliki DMJ skok zeznut da se upali bez gresaka. Prisustvo tog poteza je odmah postavilo prepreku casual igracima da budu zainteresovani za speedrunovanje.
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,641
Reaction score
9,421
Points
453


Eto male pomoci za one koji ne mogu da drze samo jednu igru aktivnom na konzoli.

Update daje opciju igracu za temp save, koji nestaje cim ga igrac ucita.
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,641
Reaction score
9,421
Points
453
Returnal izgleda sam pali Suspend Cycle opciju u pozadini dok igrac igra, i moze da spasi run cak ako nestane struje.


Housemarque retweeted this.
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,641
Reaction score
9,421
Points
453

Ocekivano :)


I sad sa Games Done Quick-a:




Returnal izgleda sam pali Suspend Cycle opciju u pozadini dok igrac igra, i moze da spasi run cak ako nestane struje.
^ da dodam, igra pamti suspend cycle po dolasku u svaku novu sobu, moze da se povrati pozicija i posle [ako retkog] crash-a.
 

nelex

Well-known member
Messages
1,180
Reaction score
2,526
Points
203
Kao samoproklamovani soulsborne ekspert veteran, moram da priznam da mi je ova igra odlično legla. Odličan spoj utegnutog gameplay-a, pogođene muzike i prelepih vizuelnih efekata. Baš je igra za uživanje, pravi je "gušt" igrati na OLED-u. Iako radi u tečnih 60FPS, desilo mi se par puta da drastično padne FPS - to su bile neke izuzetno sulude RNG varijacije soba gde je bilo 10+ neprijatelja sa hiljadu projektila :D

Gameplay igre me najviše podseća na Control, sviđa mi se kako je responsivno i utegnuto kretanje, dash, skakanje... Ma prava je milina kretati se i izbegavati protivnike. Meni je ta odlika gameplaya, ta igrivost, možda i najbitniji faktor (posle priče) u igrama. Control me je oduševio time, a sada i ova igra.

Protivnici su dobro izbalansirani i kako se napreduje, protivnici u biomima bivaju sve teži i izazovniji. Međutim, sami bosovi su prelaki, što je šteta, jer su imali priliku da naprave stvarno 10/10 igru. Druga zamerka bi mi bila što nema toliko raznovrsnosti u runovima, kao što je recimo to slučaj u Hades-u. Imao sam nekih 15-16 runova i probao sam dosta toga od oružja, parazita, artifakta itd. Ali uglavnom sve se svodi na isto, tako da mi je posle nekog vremena, postalo dosadno da igram opet neke biome (kako bih skupio neke healing stvari), samo sam leteo do bossa. Dok recimo u Hades-u, pravo je uživanje igrati svaki run, jer zavisno od boonova, što bi ovde bili paraziti/artifakti/i slično, svaki run je drastično drugačiji. Treća zamerka mi je što su sami run-ovi predugački i ukoliko poginete, niste baš zainteresovani da odmah nastavite dalje (makar ne ja). Naravno, možete da preskačete stvari i da jurite samo bosove, ali gde je tu zabava? Mišljenja sam da su mogli malo da skrate biome - recimo da ima više bioma, ali da su kraći, a kasnije da imate direktne prečice.

Takodje, šta bih pohvalio, je osećaj pucanja oružjem. To u mnogim igrama promaše i deluje kao da se igrate igračkama, nerf gunovima. Pogotovo ako se radi o futurističkim oružjima. Ovde srećom to nije slučaj - kada pucate, osećate da stvarno pucate (delom i zbog gamepada) i da zaista kada pogodite protivnike to ima nekog efekta.

I za kraj, sviđa mi se implementacija alt moda oružja putem L2 adaptivnog triggera. Do sada nisam to vidjao i nadam se da će to biti standard na PS5 igrama. Naime, u dosadasnjim konzolama, kada bi neko oružje imalo alternativni mod korišćenja, imali biste poseban taster/dugme koje bi služilo za prebacivanje oružja iz jednog moda u drugi. To me je uvek iritiralo, jer u nekim igrama prst kojim se to radi mora da napusti dugme na kom se nalazi i tu bi se gubilo na kvalitetu korisničkog iskustva. U Returnalu to nije problem, jer adaptivni triger je konstantno uključen i podešen tako da ako do granice, koju osećate jasno gde je, držite prst, puška će biti u jednom modu, a ako želite alternativni mod, samo ćete jače pritisnuti to dugme. U početku mi je bilo malo teško, često sam grešio, međutim kada sam se navikao, shvatio sam da je ovo odlično rešenje.

Pozitivno
+ Gameplay
+ Osećaj prilikom korišćenja oružja (verovatno postoji neka nemačka reč za ovo)
+ Ispoliranost
+ Grafika/vizuelni efekti
+ Muzika
+ Priča
+ Pametno korišćenje adaptivnog trigera
+ Odlično urađena mapa na kojoj vam je sve jasno i pregledno

Negativno
- Predugački runnovi
- Slabi bossovi (vizuelno prelepi, ali nisu izazovni)
- Unikatnost runnova gotovo da ne postoji, šta god imali od itema, manje/više slično je iskustvo

Ocena 8.8/10

U početku mi je delovala malo teže igra, teže nego što sam očekivao. Međutim, kada sam provalio da kroz one crvene krugove i protivničke projektila možeš da dashuješ, igra je postala prelaka. Ja sam sve to izbegavao skokovima/dashovima. 😂
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,641
Reaction score
9,421
Points
453
Ponekad artifakti mogu da naprave zanimljiv "build", ali najveca razlika u run-ovima dolazi do oruzja. Svako oruzje ima par perkova koji su bas odlicni, cak i startni Handgun moze da topi sve ispred sebe sa maxed out Homing & Serrated metcima. A najveci uspeh tokom igranja ne daje ni oruzje ni itemi, vec ponasanje igraca. Jednostavno se mora nauciti dobro kreatanje i ponasanje ispred raznih protivnika. You got to "git gud". :D

Iako mi je igra bas odlicna, mislim da ce u nastavku [nadam se da ce ga biti] malo omeksati gameplay dodavanjem nekih jasnijih permanent upgrade-ova. Hades je prosto polivao igraca sa poenima za permenant upgrade-ove.
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,641
Reaction score
9,421
Points
453
FJpRTDaXMAQtryw
 

Maxa

štaćukuću
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,471
Reaction score
6,849
Points
453
u 7mom runu konačno roknuo frajka. isplatila se strategija da ne skupljam health resin dok ne očistim mapu + onaj artefakt za +25% na integrity, nagruvao sam jedno 150% integrity i usralo me da mi padne 3x shield consumable, ali je oružje bilo bulja... takođe, falio mi je jedan ether za reconstruction, pa sam baš bio na iglicama u napadu na bossa...
odlična igra, nastavljam dalje.
 

Maxa

štaćukuću
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,471
Reaction score
6,849
Points
453
pao i ixion u istom runu (naišao mi astronaut, fala bogu :D),
dobio grappling hook konačno
, vozimo dalje :D
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,641
Reaction score
9,421
Points
453


Join Selene, still trapped in an endless cycle – but this time, no longer alone.

Returnal™: Ascension adds Co-op Mode, allowing you to share your entire journey* through the shifting labyrinth of Atropos with another player.

This update also adds The Tower of Sisyphus – accessible as long as you’ve unlocked the Icarian Grapnel.* It’s an ascending gauntlet of increasingly dangerous phases, with each containing twenty floors. Upon entry, eliminate all the enemies on each floor and secure your passage to the next one up. Just be ready for what you might encounter within…


okay-enough-already-breathing-fast.gif
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,641
Reaction score
9,421
Points
453

^ dobro poredjenje sa "I Have No Mouth, and I Must Scream"

Inace, pre 2 dana je izasao mali rebalans patch za Returnal [rare coop glitches & tower rebalans] koji je uklonio VRR podrsku. Digital Foundry je snimio svoje Returnal VRR snimke pre ovog patcha.

Mislim da je ovo jasan znak da ce nam uskoro doci podrska za 120hz container i uklanjanje 60fps lock-a. :D
 

Chodex

I'm a ghost!
Messages
2,104
Reaction score
3,187
Points
323
probacu Returnal u junu kada se subscibujem na premium teir. Ali mislim da me nece zadrzati igra jer sam cuo da kada pogines kreces iz pocetka. Sta ce mi to u zivotu?
 

Maxa

štaćukuću
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,471
Reaction score
6,849
Points
453
mora čoki jako i na suvo :D

pređeš igru za par sati svakako, a svaki put drugačija mapa, pritom, otključavaju se prečice, da ne spojlujem ;)
 

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
6,938
Reaction score
6,054
Points
553
Nice, volim kad objasne sta koja opcija radi i koliko utice na perf.
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,641
Reaction score
9,421
Points
453
Intervju sa Housemarque developerima o razvoju i znacenju treceg nivoa igre [Derelict Citadel]

 
Top Bottom