• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

PC Quake serijal (1996-2005)

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,368
Points
403
Neverovatno mi je šta pričate sve ID igre iz 90ih su preteške i na normal kakav hard, baš skilujete
 

Yuka Sakazaki

Princess of Princess Champion
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
3,626
Reaction score
7,905
Points
553
Neverovatno mi je šta pričate sve ID igre iz 90ih su preteške i na normal kakav hard, baš skilujete
Nah, Quake nije kada se uhodash i kada ponovish odredjene deonice vishe puta... i kada te usere da jebeni Ogre ne odluchi da ti kvalitetno plasira granatu u lice.
 

timemaster

Caelondian
Co-founder
Moderator
Messages
1,818
Reaction score
4,034
Points
433
izlozili su me strasno gile i denis na jurenje svih steam achija za ovaj quake. 3/4 sveta predjena na nightmare, ostao samo poslednji, oci me bole koliko sam igrao. drugi i treci svet mi se cine prilicno linearni, nisam previse lutao iako sam ocekivao da cu se uzasno gubiti. los sam u pronalazenju tajnih soba, to cu verovatno retroaktivno da trazim, samo ako slucajno naletim, onda mi je ok.

mrzim Vore-ove :D !

ftCdrq7.png
 

timemaster

Caelondian
Co-founder
Moderator
Messages
1,818
Reaction score
4,034
Points
433
Bogami, ni jeftinijeg bossfighta a ni tezeg :ROFLMAO:

Mnogo kajtovanja, mnogo stunlockinga i nekako sam uspeo da ubijem Shub Niggurath (morao sam da guglam na koju foru se ona ubija jer mi nista nije bilo logicno)! Takodje sam kasno otkrio da postoji quad damage runa, kapiram da bi sve bilo lakse da sam je video ranije. Ocekivao sam mnogo kreativniju borbu, a ovako su samo nakrcali u hodnik Vore-ove i Shamblere, pa ko ziv ko mrtav.

Sve u svemu, nisam se odavno ovako dobro zabavio :D

A sad da vidim mogu li da osvojim sve achije kao denis i gile :D
 

Yuka Sakazaki

Princess of Princess Champion
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
3,626
Reaction score
7,905
Points
553
A sad da vidim mogu li da osvojim sve achije kao denis i gile
Obichno se ne cimam u igrama to da odradim, ali vredelo je iscimati se u Quake, pogotovo jer nisu preterano teshki. Jedan shatro jeste, ali postoji nachin da se cheese-uje.

Shub je poprilichno sranje boss, ako se ja pitam(nije ni prvi mnogo kvalitetniji). Jeste da mi je bilo potrebno vishe pokushaja, ali mi je bedak shto nije kreativniji fajt, ipak je to poslednji boss. Najnoviji mission pack takodje ima boss fight, ali ni on nije neshto specijalno.
 

timemaster

Caelondian
Co-founder
Moderator
Messages
1,818
Reaction score
4,034
Points
433
ja ne bih ni primetio ovaj quake, da niste vas dvojica poceli da sipate, pa ste mi probudili radoznalost. nisam odavno jurio 100% u nekoj igri. ali kada je save/load ovako na dohvat ruke, onda mi je super zabava :D
 

timemaster

Caelondian
Co-founder
Moderator
Messages
1,818
Reaction score
4,034
Points
433
Stigao sam do druge ekspanzije - dissolution of eternity, drugi chapter i tu vec pomalo osecam zamor od igre. 20ak sati sam utrosio, borbe se vec resavaju refleksno i ono... osecam da vise nista novo i zanimljivo necu videti. mnogo sam vise uzivao u Armagonu i u originalnoj igri
 

Yuka Sakazaki

Princess of Princess Champion
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
3,626
Reaction score
7,905
Points
553
Stigao sam do druge ekspanzije - dissolution of eternity, drugi chapter i tu vec pomalo osecam zamor od igre. 20ak sati sam utrosio, borbe se vec resavaju refleksno i ono... osecam da vise nista novo i zanimljivo necu videti. mnogo sam vise uzivao u Armagonu i u originalnoj igri
Armagon je jedina ekspanzija gde su se iscimali da promene malko igru dodavshi drugachiju municiji i par novih neprijatelja (dissolution takodje ima par novih neprijatelja). Nishta novo, osim mapa, netjesh videti, to stoji. Ja sam igrao samo jer mi je napucavanje zabavno i jer sam hteo da vidim nove mape. Ako te to ne privlachi, nije bedak pauzirati na par nedelja ili meseci, pa igrati ponovo.
 

timemaster

Caelondian
Co-founder
Moderator
Messages
1,818
Reaction score
4,034
Points
433
Presao i sve ekspanzije. Ovo je bila luda voznja pred kraj, bilo je nivoa koji su uzasno monotoni, ali sve u svemu, prosto ne mogu da verujem da sam ovoliko godina zaobilazio Quake 1. Maestralan FPS, lektira.

Ono sto mi je jako smetalo kroz celu igru je osvetljenje. Igra je previse mracna, vizuelno. Nekada su me oci bolele koliko sam se naprezao da vidim gde se sta nalazi, a neki coskovi i deonice su prakticno bile pod potpunim mrakom. To sve pricam dok mi je brightness bio skoro na najjace podignut. Iako sam ocekivao da ce nivoi biti zamrseniji, prilicno je sve jasno gde igrac treba da ide sa par stranputica. Na kraju, koji god kljuc igrac da pokupi, lako se vraca do vrata koja treba da se otkljucaju.

Sto se tice ekspanzija, imam podeljena misljenja, overall ok, nista vise, jer su na jako jeftin nacin podizale tezinu. U OG quake kampanji su se pozicije neprijatelja znale, svako te je cekao na svom mestu, a u novijim ekspanzijama je koriscen spawn neprijatelja, i to je neko zivotinjski nabacivao najteze grupe na jako mali prostor. No, i to se lako prevazidje pa i nije bilo strasno. Sve u svemu, tezina taman po mom ukusu. Shambleri i dalje stoje prvi na mojoj top listi naomrazenijih neprijatelja.


SoYyhYY.png

Quake 1 - ovo je prakticno bio najsladji deo cele igre. Sve je novo, sve je bas tamo gde treba, sem poslednjeg boss fighta, nista ne bih menjao

4XBImbm.png

Scourge of Armagon - bilo je jako zanimljivo, ovde je vec pocelo da se oseca to svinjsko prenatrpavanje neprijatelja po mapi. Negde sam procitao da prva misija ekspanzije ima vise Gruntova nego kompletan quake 1. O ostalim nivoima i da ne pricam. Poslednji boss preveliki letdown, bolje da nije ni postojao.

bLNk6uf.png

Dissolution of Eternity - neverovatan Serious Sam vibe, najjaci neprijatelj definitivno Priest koji ima telo faraona i multiplikuje se. Poslednji boss zmaj, bio je prezabavan.

Lh2RQMj.png

Dimension of the Past - evo, presao sam ovu ekspanziju juce i NICEGA se ne secam 😄

011upb3.png

Dimension of the Machine - ova ekspanzija od mene dobija najvece pohvale. Ogromna prostranstva, prelep uvod u ogromne gradjevine gde ceka horda neprijatelja, zapravo u igri postoji i sunce, napokon sam oci malo odmorio. Totalno razliciti nivoi, svaki sa svojom tematikom. Kao sto kaze Denis, ima HL vibe, a meni je to malo za promenu odgovaralo. Ne samo da se luta po katakombama i grobljima. Poslednji boss bas kako treba, mnogo haosa, malo i mehanike i verujem da ce DotM u narednim godinama najvise da ostane u secanju kada neko pomene Quake naslov.
 

Yuka Sakazaki

Princess of Princess Champion
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
3,626
Reaction score
7,905
Points
553
Svaka chast!
Slazhem se gotovo u svemu, samo shto meni Dimension of the Machine nije legao. Dimension of the Past je ista fora kao s tobom, ne setjam se NICHEGA :D
Dissolution of Eternity je skroz na mestu, plus shto taj mission pack zapravo ima bossa koji nije glupiranje sa switchevima i slichno, vetj neprijatelj u kojeg se puca >:3

U Scourge of Armagon mi je jedino smetalo shto je vishe nekakav high tech trip nego fantasy svet sa zamcima i katakombama, ali oruzhje me drzhalo.
 

timemaster

Caelondian
Co-founder
Moderator
Messages
1,818
Reaction score
4,034
Points
433
E bravo, varijacije oruzja u Scourge of Armagon je zapravo najbolji drajv. Malo mi bi bzv kada sam video da u narednim exp nema nista od toga
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,936
Reaction score
9,049
Points
553
We are excited to launch Quake on Xbox Series X, Xbox Series S and PlayStation 5. Anyone who purchased Quake on Xbox One or PlayStation 4 is eligible for a free next-gen upgrade on the same console family. The next-gen versions are also available for direct digital purchase from next-gen platforms on the (Xbox) Microsoft Store and the PlayStation Store. Additionally, free upgrades are available to Xbox Game Pass members who have the Xbox Series X or Xbox Series S
The following features are now available as indicated by platform below

Xbox Series X|S
  • 4K maximum resolution**
  • 120 FPS**
  • Xbox Play Anywhere support
PlayStation 5
  • 4K maximum resolution**
  • 120 FPS**
  • DualSense™ Adaptive Trigger and integrated speaker support
** Compatible monitor required for 4K and 120FPS

 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,936
Reaction score
9,049
Points
553
Ako neko zeli da odigra Quake II posle remastera Quake keca, neka instalira ovaj mod. Moja topla preporuka mod sadrzi sve sto je jednom coveku potrebno.


  • Real time per-pixel lighting and shadowing (like DooM3) with hi quality parallax mapping (relief mapping technology) with self-shadowing
  • Oren-Nayar Diffuse with GGX Specular BRDF, Phong, Lambert and Sub-Surface Scattering lighting models
  • SLI friendly
  • Cubemaps and caustic light filters
  • Light coronas
  • Editable GLSL shaders
  • 2d lighting for hud digits, console background and menu tags
  • In-game light editor
  • Advanced decal and particle system (infinity decals and soft particles)
  • Md3 model format support (with out tags, no q3 player models support!!!)
  • Reflection (screen space local reflection) and refraction surfaces
  • Radiosity normal mapping with high resolution lightmaps
  • sRGB render buffer
  • Antialiasing - MSAA and FXAA 3.11
  • Postrocessing effects -Bloom, Depth of Field, Radial Blur, Thermal Vision, Film Grain, Gamma/Brightness/Contrast/Saturation/Vibration, Motion Blur, SSAO, Scanline and mediam cinematic filters
  • Raw mouse input (windows only)
  • xBox360 controller support (windows only)
  • OpenAL 3d audio engine with EFX (high-quality environmental audio sound effects both win and linux)
  • Playing OGG and WAV music tracks from the hdd
  • Native support for the Reckoning mp. All other addons and mods supported in compatibility mode

 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,936
Reaction score
9,049
Points
553

ljubomir

Krompir paprikaš
Co-founder
Messages
3,113
Reaction score
10,060
Points
453
Quake, which was re-released for modern consoles and PC back in August, is receiving even more love from the devs at Bethesda and Wolfenstein developer Machine Games with a new mode and content added with Update 2.

Horde mode deluje zanimljivo. I konačno igra izlazi na EGS, pa mogu da je pasivno-agresivno ne kupim 😁
 
Top Bottom