• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

PS5 PlayStation 5 Console Info - hardver, os, softver, vesti

Osim za ovo: "you can immediately enjoy the content you purchased as soon as you turn it on"
Nije to više ko u 6. generaciji, sad dok ti se update-uje konzola, kontroler, skine/instalira igra, pa opet update...
 
Konzolni update-ovi stizu dva puta godisnje, tada se [opciono] radi i gamepad update.

A skidanje/instaliranje igara, bez toga se ne moze na bilo kojoj platformi.
 

Rojters javlja da je Sony kontaktirao vise chip firmi oko ugovora za PlayStation 6, ali da su Intel i Broadcom bili eliminisani zbog visoke cene. AMD je pobednik, sto je potpuno ocekivana vest jer oni mogu da prave i procesore i graficke kako god to klijent pozeli.

MILD je pre vise od pola godine javio da je AMD pobednik, i da se ovakvi pregovori rade da bi AMD spustio cenu sto nize, da ne pomisle da su jedini.

Ye to mozda par portova gde ni nema igre na kartu.
Toliko o jednostavnom konzolnom igranju. :D

Inace, postoji sajt koji odrzava bazu informacija o konzolnim igrama koje su moguce za igranje bez bilo kakvog downloada.
 
Last edited:
Kada je naše mišljenje manjinsko, to što mi mislimo da je preko potreban remaster npr Killzone 2 igre (uzeo bih day 1) ne znači nužno da bi igra uopšte bila uspešna na PS5. Ko zna koliko bi se stvarno prodala. Živimo u eri FIFA, NBA2K, CoD i Fortnite igrača...
 
Isuse na sta ova igra lici na base ps5 :D Square pravi magovi zanata :D

fWRqhHR.png


Anyways vreme je za PC port.

 
Rebirth je bas dobar primer koliko PSSR moze da pomogne, nisu dizali rezoluciju igre [i dalje je 1080p-1200p] ali upscale je drasticno bolji. Lepsa slike od starog 30fps 4K moda!

Svaka konzola koja izadje od sada ce imati u sebi ML upscale, tako da vecina igara vise nece ni vijati da renderuje igre vise od 1440p. Videcemo koliko ce nisko Switch 2 moci da ode sa nativnom rezolucijom, sa DLSS-om ce verovatno i 480p/520p izgledati OK na malom ekranu [za TV-u ce verovatno da omoguce jaci Docked mod rada].


Urlam™
Ovo je leakovalo odavno, samo masa jos uvek odbija da poveruje da je projekat stvaran. :)

Za pola godine ce biti 8 godina otkako je HZD stigao u prodaju, jeste da je brz remaster i da je igra lako igriva na PC i PS5 [uz 60fps patch], ali sigurno ce podici grafiku na full nextgen nivo. Najvise me interesuje da li ce da prerade sve facijalne animacije [najveca boljka originala] i enemy human AI.
 
Back
Top Bottom