• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Koji TV kupiti?

LG 2024 OLED TV PRICING DETAILS

LG OLED evo G4
55-inch: $2,599 at LG
65-inch: $3,399 at LG
77-inch: $4,599 at LG
83-inch: $6,499 at LG
97-inch: $24,999 at LG

LG OLED evo C4
42-inch: $1,499 at LG
48-inch: $1,599 at LG
55-inch: $1,999 at LG
65-inch: $2,699 at LG
77-inch: $3,699 at LG
83-inch: $5,399 at LG


Nisam očekivao tako visoke cene, možda ću ipak morati C3 da uzmem...

Edit

G4

Genre & Scene Analysis: The a11 AI Processor can detect what kind of content is playing and change the picture settings to match.
AI Super Resolution & Noise Reduction: Increases sharpness to HD and sub-HD video by object analysis.
Dynamic HDR: Divides images on the screen into small blocks that can then be enhanced via LG's tone mapping technology.
Object Enhancing: Can detect which objects on-screen are in the foreground and background, then adds extra separation for a deeper picture.
AI Director Processing: "Better matches director's intentional color tone" and "enhances color perception".
According to LG, who spoke to Tom's Guide earlier this year, it's about noise reduction and dynamic HDR tone mapping to improve upscaling and color reproduction.

Both the G4 and M4 OLED will have genre and scene analysis that recognizes the content on-screen and optimizes picture settings for sports, movies and games. Meanwhile, AI Sound Pro will enable virtual 11.1.2-channel audio — though how good it will sound coming out the G4's smaller speakers remains to be seen.

Baš mi se sviđaju ovi novi featursi, ali nažalost neće ih biti u C4 modelima...
 
Last edited:
C3 65" trenutno na kp ima za 1450e.
Ne znam koliko je C4 bolji da bi opravdao toliku trenutnu razliku u ceni.
Imam kupca za moj sony 9096 55" pa razmisljam da prodam i uzmem c3 65"
 
I ja sam kontao da ce mi sledeci biti G serija, gledao sam G3 skoro, ima ga za oko 2k na oglasima.
Mnogo su digli cene za G4, s obzirom da me ovo jos sluzi, mozda docekam i sledecu generaciju. Sta Samsung i Sony nude u toj kategoriji, su jos skuplji?
 
Kao neko ko nije pratio TV trziste 7-8 godina imam dva pitanja.
Koliko je trenutno najjeftiniji pristojan 55 OLED?
I koji je OS najbolji? Tizen,Andoid Web OS?
Do sada sam uzimao samsunge tako da uopste nemam iskustva sa ostalim brendovima?. Mogu li se na Android tv instalirati neke varijacije Vanced YT apk?
Matorci treba da uzmu tv pa nemam pojma da li da radim upgrade ja ili da samo uzmem njima tv.
 
moze link?
 
Fina cena za C3 👏


Ja i dalje "kuburim" sa C1, i svake godine gledam da li da pređem na novi model. Vinsent objavio skoro da definitivno C4 neće imati MLA, tako da verovatno opet odlažem upgrade. Ako nešto, makar će ponovo moći da reprodukuje DTS zvuk, pročitah to na nekim forumima, kao da su opet platili licencu za to. U suštini navikao sam se i bez toga, ali sa DTS-om stvarno ne bih imao nekih većih zamerki.

G4 je možda takođe realna opcija za upgrade, ali mi deluje preskupo još uvek. Možda se častim kada pazarim PS5 Pro, pa kad je bal...
 
Fina cena za C3 👏


Ja i dalje "kuburim" sa C1, i svake godine gledam da li da pređem na novi model. Vinsent objavio skoro da definitivno C4 neće imati MLA, tako da verovatno opet odlažem upgrade. Ako nešto, makar će ponovo moći da reprodukuje DTS zvuk, pročitah to na nekim forumima, kao da su opet platili licencu za to. U suštini navikao sam se i bez toga, ali sa DTS-om stvarno ne bih imao nekih većih zamerki.

G4 je možda takođe realna opcija za upgrade, ali mi deluje preskupo još uvek. Možda se častim kada pazarim PS5 Pro, pa kad je bal...
Tako i ja, na c9 sam radi i dalje savršeno, planirao sam da ga prodam pred neku selidbu, ali se to nije desilo, pa neka stoji.
Isto gledam G seriju za upgrade kad bude da se desi, vidim da su cene iste kao kad sam uzimao ovaj, bar za g3, g4 su digli dosta, videćemo kako će ići cene kod madjara za par meseci.
 
Odlična cena od 1.000e za C3, ja sam C2 u decembru 2022. platio oko 1200e,
izgleda da je najbolje vreme za kupovinu TV-a negde oko marta.
 
Last edited:
I ja preporučujem C3 jer sam video C2 i ima brutalnu sliku.Što se OS tiče u to se slabo razumem ali pošto ja imam LG po meni ima dovoljno app koje su bitne
 
Ja cu na upgrade kad izadje neki C6 ili C7. Sad sa C1 na C4 ne znam ima li smisla? ;)

Nema smisla, jedina veća razlika je što C3 ima svetliju sliku (uz DTS podršku i bolji 480p upscaling),
tako da ako si zadovoljan svetlinom slikom sa C1, realno nema nikakvog smisla.
 
jedini smisao ima prelazak na bolji panel. kod lg-ja je to MLA, ako nemaš za G seriju, a hoćeš nešto novo, onda juri qd oled, mada ni tu nije cenovno zgodna situacija...
 
TV u dnevnoj na kome moji gledaju Paore/Zadrugu/N1 je poceo da dobija epi napade pa sam skontao da verovatno crkava pozadinsko osvetljenje.
Sta da uzmem da ima 32" 1080p rezoluciju, ne treba smart a da sto jeftinije prodjem?
Znam da treba da izbegavam Fox,Vox,Teslu.
Grundig,TCL i Toshiba su sada Turci?
 
Back
Top Bottom