• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Koji TV kupiti?

Maxa

štaćukuću
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,471
Reaction score
6,849
Points
453
možda i najbitnije u normalnom radu (kada se ne pali HDR) samo spustiti OLED light ispod 50 i nema brige za burninom/image retentionom.

ponavljam se, ali evo preko pola godine intenzivnog korišćenja tv-a za rad, browsing, filmove, igre - ni traga od problema.
 

gruja33

OLED brat
Messages
876
Reaction score
3,133
Points
313
Ljude koje ja poznajem su uzeli Oled umesto Led-a kada su bili u dilemi, sve je na tebi ako ti bas znaci 10'' vise onda uzmi taj LED ako ne onda Oled u svakom slucaju. Sto se tice burn-in -a prisutan je ali u jako malom procentu u odnosu na stare ''plazme''. Ako ti je kvalitet slike/igranje igara/filmovi/serije prioritet ja bi licno uzeo Oled sto i planiram iduce godine kad budem uzeo PS5.
Hvala na savetu.
Sta znam samo velicina mi je bitna zbog tog dnevnog boravka i nararvno filmova a hdmi 2.1 i gejming mi nisu neki prioritet ali su dobar dodatak za ulozeno uglavnom 65 inca je ludnica uzivo tako da sam u dilemi samo zbog finansija jer opet 120000 din za 65 inva nanocell nije puno a sa druge strane malo se doda i ima se oled 55'' dosta bitna stvar.
Sacekacu jos malo sa odlukom ne bi da uzmem 55'' jer znam da cu se kajati...Mislim ja sam oled videosamo u prodavnici u zrenjaninu i to55'' i pored je bio lg 65''lcd ali je snimak bio neki video sa flamingosima i jos nekim pticama
 

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,098
Reaction score
4,407
Points
473
Hvala na savetu.
Sta znam samo velicina mi je bitna zbog tog dnevnog boravka i nararvno filmova a hdmi 2.1 i gejming mi nisu neki prioritet ali su dobar dodatak za ulozeno uglavnom 65 inca je ludnica uzivo tako da sam u dilemi samo zbog finansija jer opet 120000 din za 65 inva nanocell nije puno a sa druge strane malo se doda i ima se oled 55'' dosta bitna stvar.
Sacekacu jos malo sa odlukom ne bi da uzmem 55'' jer znam da cu se kajati...Mislim ja sam oled videosamo u prodavnici u zrenjaninu i to55'' i pored je bio lg 65''lcd ali je snimak bio neki video sa flamingosima i jos nekim pticama
Ako si ovih dana u ns najavi se, pa se mozda organizujemo da vidis ako hoces.
 

gruja33

OLED brat
Messages
876
Reaction score
3,133
Points
313
Ako si ovih dana u ns najavi se, pa se mozda organizujemo da vidis ako hoces.
Verovatno idem na najlon u subotu pa ako ti nije neki problem posto je subota u pitanju(porodicne obaveze itd) mozda bi i mogao da skoknem ,nararvno ako tebi odgovara subota oko podne kada zavrsim sa najlonom(ako uopste bude nesto od najlona zbog kise i kororne)
Taman bi mogao poneti ps3 ako ga nekim slucajem nemas cisto da vidim kako starije masine rade na oledu :)
 

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,098
Reaction score
4,407
Points
473
Verovatno idem na najlon u subotu pa ako ti nije neki problem posto je subota u pitanju(porodicne obaveze itd) mozda bi i mogao da skoknem ,nararvno ako tebi odgovara subota oko podne kada zavrsim sa najlonom(ako uopste bude nesto od najlona zbog kise i kororne)
Taman bi mogao poneti ps3 ako ga nekim slucajem nemas cisto da vidim kako starije masine rade na oledu :)
Nista, javi se krajem nedelje kad budes znao, pa se dogovaramo.
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,900
Reaction score
8,964
Points
553
All LG HDMI 2.1 OLED TVs including the C1 & CX are not recognised by the Xbox Series X as being capable of Dolby Vision gaming at 4K@120Hz, even though theoretically there shouldn't be any technical limitations preventing this. We reached out to LG Electronics for comment, and here's their official response: "The Dolby Vision feature is currently in testing & LG is working closely with its partners to support functionality (including 4K@120Hz) on its 2021 OLEDs soon. More details about models will be shared soon."

 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,641
Reaction score
9,421
Points
453
Neka, jednom se zivi. Ako izdrzi 4-5 godina bicu zadovoljan, pogotovo ako se cena spusti u sledecoj seriji.

Ali prvi prioritet je nov GPU.
 

gruja33

OLED brat
Messages
876
Reaction score
3,133
Points
313
Jedno pitanje za vas.
Cx 1200E ili Bx 1050E
Oba su 55 inca dijagonala.
Razlika je 150€ osim šzo sam skontao da je bx sa plastičnim postoljem a ne aluminijumskim i ima samo 2 komada hdmi 2.1 i malo je svetlija slika na cx i bolji procesor...
Dal vredi cx toliko više?
Imam neku šemu da uzmem tv po ovim cenama pa me interesuje konkretno vaše mišljenje jer ja kao neki kažual papan ne verujem ni da ću iskoristiti sva 4 hdmi 2.1 ali rto čisto po vama dal vresi tih 150E više (nije mi problem toliko lova tj ta razlika od 150€ koliko to što ne mogu uzeti 65") :D

Poslato sa COL-L29 pomoću Tapatoka
 

gruja33

OLED brat
Messages
876
Reaction score
3,133
Points
313
vredi cx, uzimaj ako možeš i onda si miran.
Znači ipak cx, dodjavola kad sam duduk za tv, ja ko moj pokojni deda bitno samo da je velko... Ok maxo onih 150E više na tvoju dušu da pišem :D šalim se, idem u sledeči petak u suboticu po njega oa kad ga namontiram i ave to javljam utiske

Poslato sa COL-L29 pomoću Tapatoka
 

Maxa

štaćukuću
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,471
Reaction score
6,849
Points
453
čekamo te brate grujo da se priključiš oled familiji 🍻
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,641
Reaction score
9,421
Points
453
Ovo ce verovatno biti ekvivalent LG A1 OLED-u, koji ima 60hz output, HDMI 2.0 i bazicni SoC.

55" LG A1 je u UK 100f skuplji.
 

gruja33

OLED brat
Messages
876
Reaction score
3,133
Points
313
čekamo te brate grujo da se priključiš oled familiji
Jedno piranje u cezi koda 1113111
Jel šljaka za bt2020 i posle updejta softvera? Vidim da su neki korisnici ulazili u sakriveni meni zbog gamuta i boja jer su navodno isprane po defaultu bez te opcibe na lg televizorima..

Poslato sa COL-L29 pomoću Tapatoka
 

Maxa

štaćukuću
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,471
Reaction score
6,849
Points
453
ne znam šta je taj kod, ali ja nisam imao problema sa bojama posle update-a softvera.
 
Top Bottom