• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Hardware saveti i problemi (kupovina/rešavanje problema)

Chodex

I'm a ghost!
Messages
2,104
Reaction score
3,187
Points
323
E ovako ljudi. Racunar mi je opasno kompromitovan. Problem ae desio pre 20ak dana kada sam sa nekih nn sajtova pokusao da skinem igre za Switch. Od tog trenutka krenuo je pakao. Skoro svi nalozi (Instagram, gmail, twiter) su mi probijeni dok me gmail upozoravo da imam neku kompomitovanu aplikaciju koja radi u pozadini. Nikako nisam mogao da je obrisem i koristio sam komp dalje. Danas sam pokusao da reinstaliram windows i nije htelo iz nekog razloga. Preduzeo sam poslednju meru- instalacija (butovanje) windowsa preko usb i u sred instlacije pojavila se ova poruka (prilog). Od tog trenutka meni racunar vise ne radi. Kada ga upalim prvo sto se pojavljuje je pomenuta poruka i nakon minut se racunar gasi! Sve sam pokusao i ne mogu vise da uđem u Bios. Cekam ponedeljak i da ga nosim u servis. Sta vi misite?
4bda24d6235a5c535c690746d41968f9.jpg


Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 

Revan

Aldecaldo
Co-founder
Messages
2,792
Reaction score
4,634
Points
373
Mislim da je najbolje da prodas komp, ionako si otisao u konzolase.
 

Chodex

I'm a ghost!
Messages
2,104
Reaction score
3,187
Points
323
Mislim da je najbolje da prodas komp, ionako si otisao u konzolase.
Nasmejao si me ali ako neko zna o cemu se ovde radi to si ti. Pa sta mislis ?

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,705
Reaction score
9,516
Points
453
Kreni bas od nule. Pobrisi apsolutno sve sa hard diskova, sve particije, skini racunar sa interneta, i onda probaj da instaliras OS.

Ako ti i onda virusi prave problem, to znaci da su uspeli da se odomace u firmware-u drugih uredjaja [interni u PC-u ili u kucnom LAN-u printer, router]. Virus moze na primer da ti preuzme matori router, i da da kontrolu hakeru ti odatle napada PC.
 

Revan

Aldecaldo
Co-founder
Messages
2,792
Reaction score
4,634
Points
373
Nasmejao si me ali ako neko zna o cemu se ovde radi to si ti. Pa sta mislis ?

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
Samo ti znas sta si radio.
Formatiras SSD - znaci izbrises sve sto je bilo na njemu. I onda prodas sve djuture.

Na nekom drugom uredjaju/kompu/laptopu izmenis sve sifre koje si koristio za logovanje na gmail, insta, itd... i to je to.
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,705
Reaction score
9,516
Points
453
I prestani da posecujes warez sajtove, nadji neki torrent tracker i skidaj igre sa njega.

Promeni sve sifre za apsolutno sve sto imas, i gde god mozes aktiviraj 2 Factor Authentication [SMS ili app]. Instaliraj i neki password manager [Bitwarden] pa sa njim generisi komplikovane sifre za svaki sajt, nemoj vise da pamtis sifre sam.
 

Chodex

I'm a ghost!
Messages
2,104
Reaction score
3,187
Points
323
Kreni bas od nule. Pobrisi apsolutno sve sa hard diskova, sve particije, skini racunar sa interneta, i onda probaj da instaliras OS.

Ako ti i onda virusi prave problem, to znaci da su uspeli da se odomace u firmware-u drugih uredjaja [interni u PC-u ili u kucnom LAN-u printer, router]. Virus moze na primer da ti preuzme matori router, i da da kontrolu hakeru ti odatle napada PC.
Auu sta mi naprica! Ovo je meni debela skola koja je morala da se desi pre ili kasnije. Kada budem osposobio PC, bice iskljucivo casual freandly. Samo google i youtube!

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 

disturbed

Well-known member
Messages
713
Reaction score
1,273
Points
203
Auu sta mi naprica! Ovo je meni debela skola koja je morala da se desi pre ili kasnije. Kada budem osposobio PC, bice iskljucivo casual freandly. Samo google i youtube!

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

Ne moras ici iz krajnosti u krajnost. Fino ti je covjek rekao, sve se moze naci na respektabilnim torrent trackerima. Ne moras odmah postati paranoik.
 

Chodex

I'm a ghost!
Messages
2,104
Reaction score
3,187
Points
323
Kakav je Die Hard genije. Obozavam da citam tog coveka. Sledece sedmice pakujem komp i nosim u najblizi servis. Pa onda oprezno natenane
 

disturbed

Well-known member
Messages
713
Reaction score
1,273
Points
203
@Chodex ako bas moras na wares sajtove probaj da to radis preko neke Linux virtuelne masine. Kad zavrsis obrises virtuelku i to je to.
 

Ultimate God Gohan

Maki Asus
r
Patron
Messages
2,645
Reaction score
3,184
Points
373
Imam ja sajt za sw igre..proveren naravno pa se javi ako ti bude trebao..ja mislim da formatiranjem hardova/ssd bi resio problem i da bi mogao da instal normalno win..a sto nisi koristio antivirus kad ti se to desilo da probas da ubijes gamad?
 

HK-47

Well-known member
Messages
491
Reaction score
1,253
Points
203
Koje bežične slušalice za PS5 preporučujete? Budžet mi je do 150€.
Imam HyperX Cloud II, ali bih nešto bežično da se ne upetljavam u kablove i da ne moram da ih šaltam sa kompjutera na konzolu i nazad.
Korstio bih samo na PS5 i samo za igranje.

Merkam HyperX Cloud II Wireless. Kao što rekoh, imam OG Cloud II pa znam koliko su udobne i dobre. A i na KP su nešto jeftinije od naredne dve opcije.
Logitech G Pro X Wireless je druga opcija. Vidim hvaljene su kao i Cloud II, a i na rtings imaju dosta slične ocene. Plus, Logitech je to, sve što imam od njih je preko deceniju staro i i dalje radi.
Arctis 7p je treća opcija. Doduše ove verzije jedva da ima kod nas, ali ima 7p+. Koliko sam video praktično su iste. Mada video sam da su za udobnost dobile manju ocenu od prethodne dve na rtings, a ima i onaj "rajf" što mi se ne sviđa.

Znam da ima i Sony Pulse 3D, mada video sam dosta podeljenih mišljenja o njima, pogotovo što se udobnosti tiče.
 

darkado

Well-known member
Messages
1,457
Reaction score
2,182
Points
253
Od toga sto znam logi kida a pulse je sranje.

Sent from my Mi 11i using Tapatalk
 

Chodex

I'm a ghost!
Messages
2,104
Reaction score
3,187
Points
323
@Maxa jel imas neku preporuku za kupovinu hdmi splitera ili kako se vec zove? Aktivno koristim 5 hdmi source-a a moj TV ima samo 3 hdmi porta,pa svako malo moram da swičujem

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Top Bottom