• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Hardware General (vesti/konferencije/glasine)

darkado

Well-known member
Messages
1,457
Reaction score
2,182
Points
253
Nesto ne verujem da imaju dovoljni cipova da ulete kolicinom u trziste.

Sent from my Mi 11i using Tapatalk
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,705
Reaction score
9,516
Points
453
Ipak moraju da se potrude da bi se odomacili na trzistu, ocekujem da budu agresivniji od njihovog proseka. I Zen-u je trebalo par generacija da se bas probije i postane najbolji izbor koji cak i prodavci u radnjama preporucuju, verovatno ce Arc imati najveci PR i cenovni blast attack za generaciju-dve.


Ja najvise ocekujem od RDNA3, to je sansa AMD-u da poljuljaju Nvidiju sa novim chiplet GPU pristupom. Nvidija ce progurati sigurno neki 500W+ mololithic behemot da im bude performance winner, ali Radeon ce mozda biti best buy. Znacemo za godinu dana.
 

Omega

PS5 je đubre
Messages
2,987
Reaction score
4,619
Points
373
Ja najvise ocekujem od RDNA3, to je sansa AMD-u da poljuljaju Nvidiju sa novim chiplet GPU pristupom.
shaquille-o-neal-athlete.gif
 

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,124
Reaction score
4,462
Points
473
Gledam malo ovu pricu oko snage cpu-a, u nekom realnom radu nije bas velika razlika. Full load u nekim situacijama koje opterete sve corove, intel srce fino, ali ostalo je bleja. Timestampovao sam prva dva.





 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,939
Reaction score
9,061
Points
553
Ja najvise ocekujem od RDNA3, to je sansa AMD-u da poljuljaju Nvidiju sa novim chiplet GPU pristupom. Nvidija ce progurati sigurno neki 500W+ mololithic behemot da im bude performance winner, ali Radeon ce mozda biti best buy. Znacemo za godinu dana.
Ja ne ocekujem nista od Amd/Radeon gpu divizije jedino sto zelim da budu konkurentni koliko toliko, da ovi ne bi divljali sa cenama. A te price Nvidia killer card is coming this year me vise ne rade :D
 

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
7,073
Reaction score
6,266
Points
553
Ne verujem da ce iko stici Nvidiu, jer oni su fokusirani samo na GPU, dok su i AMD i Intel fokusirani i na CPU.
Napravila je finu razliku Nvidia zadnjih par godina i u performansama i u tehnologijama, jednostavno su osetno bolji od konkurencije i deluje da izbacuju samo koliko im treba, jer konkurencija ni da se priblizi...
 

Snake1989

Well-known member
Messages
938
Reaction score
1,463
Points
153
Kod AMD GPU-a uvek ima neka zackoljica i uvek mi je bolje iskustvo bilo sa Nvidijom, te drajveri, te random izbacivanja iz igara, te ovo ono.. ne moze AMD da parira i Nvidija je opremljena daleko jacom tehnologijom, kod ovih ni RT ne radi kako treba
 

Revan

Aldecaldo
Co-founder
Messages
2,792
Reaction score
4,634
Points
373
Ne verujem da ce iko stici Nvidiu, jer oni su fokusirani samo na GPU, dok su i AMD i Intel fokusirani i na CPU.
Napravila je finu razliku Nvidia zadnjih par godina i u performansama i u tehnologijama, jednostavno su osetno bolji od konkurencije i deluje da izbacuju samo koliko im treba, jer konkurencija ni da se priblizi...

Zaboravio si de se konkurencija - RX 6800XT - vec veoma priblizila.

A odlicna stvar je sto ce onaj Intelov DLSS biti open source.
 
Last edited:

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
7,073
Reaction score
6,266
Points
553
Jos uvek su daleko od 3090, a kad se konacno priblize, oni ce izbaciti 3090Ti ili cak novu liniju, jer ih bukvalno cekaju koliko kasne.
Kostao je AMD to sto su se fokusirali na CPU, na Ryzene i tu su poceli da zaostaju na GPU polju.
 

Omega

PS5 je đubre
Messages
2,987
Reaction score
4,619
Points
373
Čak i da su Radeoni istovremeno i bolji i jeftiniji od RTX kartica (a nisu), proizvode se u sigurno 10x manjem broju, tako da krajnji korisnik nema ništa od toga u trenutnom 'establišmentu'.
 

Ultimate God Gohan

Maki Asus
r
Patron
Messages
2,645
Reaction score
3,184
Points
373
Ne verujem da ce iko stici Nvidiu, jer oni su fokusirani samo na GPU, dok su i AMD i Intel fokusirani i na CPU.
Napravila je finu razliku Nvidia zadnjih par godina i u performansama i u tehnologijama, jednostavno su osetno bolji od konkurencije i deluje da izbacuju samo koliko im treba, jer konkurencija ni da se priblizi...
Pa vec su ih stigli(rekao si stici a ne prestici)6900XT je dosta blizu ako se ne varam 3090..Gresis sto se Nvidie tice njima nije prioritet GPU nego AI za kola i slicno(tako sam negde procitao ne znam kad tacno)ali verujem da moze da zgazi AMD samo da hoce u GPU
Kod AMD GPU-a uvek ima neka zackoljica i uvek mi je bolje iskustvo bilo sa Nvidijom, te drajveri, te random izbacivanja iz igara, te ovo ono.. ne moze AMD da parira i Nvidija je opremljena daleko jacom tehnologijom, kod ovih ni RT ne radi kako treba
Ja ne znam da li to pricas iz iskustva(da amd baguje losi drajveri izbacuje iz igara)ili si citao sta pisu po netu.ali ja za 15god koriscenja amd gpua nikad nisam imao "problema" a da nemam sad sa 3090.po meni je besmisleno napadati ili braniti jednu stranu kad se desava i kod jednih i kod drugih ali to nije nista strasno jbg desava se ali poprave(mozda samo amd sporije popravlja drivere)
 

Revan

Aldecaldo
Co-founder
Messages
2,792
Reaction score
4,634
Points
373
Jos uvek su daleko od 3090

Lapsus je gore, napisao sam 6800XT umesto 6900XT. Razlika izmedju nje i 3090 je smesna, tipa 5%.

Tako da stoji da su se veoma priblizili.


a kad se konacno priblize, oni ce izbaciti 3090Ti ili cak novu liniju, jer ih bukvalno cekaju koliko kasne.

Ne valja ti teorija. Evo prodje skoro godinu dana otkad su im se konacno priblizili, a nVidia i dalje stoji.


Pa vec su ih stigli(rekao si stici a ne prestici)6900XT je dosta blizu ako se ne varam 3090..Gresis sto se Nvidie tice njima nije prioritet GPU nego AI za kola i slicno(tako sam negde procitao ne znam kad tacno)ali verujem da moze da zgazi AMD samo da hoce u GPU

Ja ne znam da li to pricas iz iskustva(da amd baguje losi drajveri izbacuje iz igara)ili si citao sta pisu po netu.ali ja za 15god koriscenja amd gpua nikad nisam imao "problema" a da nemam sad sa 3090.po meni je besmisleno napadati ili braniti jednu stranu kad se desava i kod jednih i kod drugih ali to nije nista strasno jbg desava se ali poprave(mozda samo amd sporije popravlja drivere)

Slicno... Kod mene su poslednji put problemi bili na 2600XT pre vise od 10 godina.
A od tada sam gurao i jedne i druge - 9800GT, 7950, GTX1050, RX 480. Ova poslednja je uzeta od rudara pre vise dve godine, sve bez greske. :D
 
Last edited:

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,705
Reaction score
9,516
Points
453
Tako su se smejali Intel fanovi pre dolaska chiplet Zen2, pa su stali sa smejanjem.
A onda je na istom prozivodnom procesu dosao Zen3, pa su poceli da placu.
Sad posle nove godine na istom prozvodnom procesu stize i dodatni cache sloj.


AMD vise nije kao ranije, mada kod GPU-a i dalje moraju da se dokazuju. Videcemo kako ce proci 5nm RDNA3.
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,705
Reaction score
9,516
Points
453
Fanatec je najzad potvrdilo CSL DD verziju za PlayStation+PC



GT_DD_PRO_comp_2-1000px.png



screenshot2021-11-242vpjmv.png


76665cb7f6c40a829531cf35f7beee81.gif


Standalone PS base za CSL DD ce biti objavljen naknadno tokom 2022, verovatno ce biti dosta skupo.

Preorderi ce sigurno da se rasprodaju brzo a Srbija nece biti u ponudi zemalja... tako da videcu da tokom 2022. predjem sa G29 na 8Nm DD Pro. Bolji volan od ovoga mi nece trebati, like ever.
 

Ultimate God Gohan

Maki Asus
r
Patron
Messages
2,645
Reaction score
3,184
Points
373
Slicno... Kod mene su poslednji put problemi bili na 2600XT pre vise od 10 godina.
A od tada sam gurao i jedne i druge - 9800GT, 7950, GTX1050, RX 480. Ova poslednja je uzeta od rudara pre vise dve godine, sve bez greske. :D
Ja sam isto imao 7950 i R290 obe graficke stvarno radile super.290 imao 8 godina jedino pasta joj otisla dosta se grejala.sestra ima RX 480 radi sve bez greske godinama..priznajem jednom sam imao neki driver problem ne znam nesto kad gledam video ali su to u sledecem updateu ispravili
 

Snake1989

Well-known member
Messages
938
Reaction score
1,463
Points
153
Pa vec su ih stigli(rekao si stici a ne prestici)6900XT je dosta blizu ako se ne varam 3090..Gresis sto se Nvidie tice njima nije prioritet GPU nego AI za kola i slicno(tako sam negde procitao ne znam kad tacno)ali verujem da moze da zgazi AMD samo da hoce u GPU

Ja ne znam da li to pricas iz iskustva(da amd baguje losi drajveri izbacuje iz igara)ili si citao sta pisu po netu.ali ja za 15god koriscenja amd gpua nikad nisam imao "problema" a da nemam sad sa 3090.po meni je besmisleno napadati ili braniti jednu stranu kad se desava i kod jednih i kod drugih ali to nije nista strasno jbg desava se ali poprave(mozda samo amd sporije popravlja drivere)
Sve ja sto napisem je iz iskustva, ono sto ne znam ili nisam video ne komentarisem. XD Imao sam od Radeona 7850,7970, 2 komada 5700XT i Vegu 64. Upravo mi se posle 5700XT ogadio AMD najvise, jer tu je sa drajverima bio cirkus zivi..tek posle god dana su uspeli da osposobe tu karticu da radi kako treba.. i net je prepun "black screen 5700" problema i slicnog.. to me nece ubediti niko u suprotno da je tu sve bilo kako treba jer znam sta sam iskusio, i to sa Red Devil i Nitro+ jos kao kartice koje su im iz vrh ponude... ne znaju da pisu drajvere to je 100% tacno, sad dal su se popravili u poslednjih god dana ne znam ali da mi das da biram izmedju Nvidije i AMD-a koje daju iste spec i rezultate i nek je Nvidija skuplja 50e, uzimam i ne razmisljam, Nvidiju :p
 
Top Bottom