• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

🤘Metal🤘

VoivodBG

nerealni elitista
Messages
4,265
Reaction score
6,449
Points
553
@JackRaid04 ne znam iz kojeg si grada, ali nije svuda bila ista priča. Metal je bio popularan kod neuklopljenih u raznim školama od osnovne pa do srednje, posle se to proredilo. U Beogradu barem, pride postojala je nekada muzićka berza ispred SKC, gde si mogao da kupuješ pirate na audio kasetama i kasnije na diskovima.

Bio jedan tip koji je maltene čitavoj mojoj generaciji bio guru na toj berzi, kada je prodavao tada mp3 u nekom 128kbps sa tadašnjim diskografijama, od Blind Guardiana do Cynic. Mislim da se zvao Bleki, ako me sećanje ne vara.

Opšta muzička mesta će oduvek biti poznata, pogotovo zbog Felixa koji peddluje one njihove prosečne majice, tako da svako zna onda za Maidene, Metallicu, Guns-e, AIC, Nirvanu itd.

Tek su se otvaranjem interneta oko 2005, sa svim mogućim peer to peer programima i sajtovima koji su delili muziku, otvorili novi horizonti i kada su počeli da isplivavaju bendovi koji nisu bili u medijima. (bilo koje vrste, čak i fanzinima)
 

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,124
Reaction score
4,462
Points
473
Pa imao sam jednog drugara koji je bio prljava metalika i on je slusao black najvise i onda mi je on davao kasete tipa dimmu borgir, cradle, immortal, emperor... posle sam nabavio jedan mp3 cd

Cimao me je stalno da osnujemo bend iako ni jedan ni drugi nismo znali da sviramo ni jedan instrument (ja drndao one programe tipa fruti) on je posle zapravo i osnovao neki bend, imao sam njihov cd negde :D
Malo sale, on odmah u more :(

Ja sam krenuo od metalike. Nasli kod ortakovog brata ...and justice for all i Jump in the fire, bio sam cetvrti razred i eto to je to :D
Jurile se tu kasete i presnimavanje do sedmog i diskovi kod ortaka, onda dobio pc, pa lagano mp3. Slikpnot, sepultura, machine head, pantera... pa cradle, immortal, cannibal, six feet under i nekako mi black bio mnogo zanimljiviji i melodicniji, pa sam otisao u tom smeru.
Srednja je bila full black mode :D I onda kasnije lagano osvescivanje sebe i muzike.
I dalje gotivim blekcinu, ali ne mogu sve, ostao mi cradle i immortal kao nesto sto mogu da slusam uvek, ostalo tu i tamo. Nisam ostao tru kvlt :(
Metallica mi je omiljeni bend svakako, u to vreme sam bas bio paljevina, sekao clanke, skupljao majice, postere, kupovao knjige, tablature.... :D

I ovo sto kaze voivod, to je bas taj period, 2003a do 2008a recimo, bar u Novom Sadu, dok su radili enter i dvoriste uz trg i portu kao mesta za bleju prljavih metalika :D

Jedan odlican dokumentarac o alternativnoj muzici u Novom Sadu od 89e do 17e, ko nije gledao preporuke, pogotovo ako ste iz NSa, onda kontam i da znate masu ovih ljudi i bendova :D
 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,368
Points
403
@JackRaid04 ne znam iz kojeg si grada, ali nije svuda bila ista priča. Metal je bio popularan kod neuklopljenih u raznim školama od osnovne pa do srednje, posle se to proredilo. U Beogradu barem, pride postojala je nekada muzićka berza ispred SKC, gde si mogao da kupuješ pirate na audio kasetama i kasnije na diskovima.

Bio jedan tip koji je maltene čitavoj mojoj generaciji bio guru na toj berzi, kada je prodavao tada mp3 u nekom 128kbps sa tadašnjim diskografijama, od Blind Guardiana do Cynic. Mislim da se zvao Bleki, ako me sećanje ne vara.

Opšta muzička mesta će oduvek biti poznata, pogotovo zbog Felixa koji peddluje one njihove prosečne majice, tako da svako zna onda za Maidene, Metallicu, Guns-e, AIC, Nirvanu itd.

Tek su se otvaranjem interneta oko 2005, sa svim mogućim peer to peer programima i sajtovima koji su delili muziku, otvorili novi horizonti i kada su počeli da isplivavaju bendovi koji nisu bili u medijima. (bilo koje vrste, čak i fanzinima)

Slažem se sve više manje, otići će tred u drugu temu pa da ne širim.

Opšta muzika je uvek poznata, pitanje je samo ko je slušao a ko zna samo naziv. Ja uvek iskreno kažem šta sam slušao a šta nisam.

Kupovao sam kod SKC-a ofc, stigao sam negde pred kraj cele priče. Metal koji ja najviše volim je 85-95 sa par izuzetaka posle a to u 00im da sustižem me nije zanimalo , zato sad uživam.
 

VoivodBG

nerealni elitista
Messages
4,265
Reaction score
6,449
Points
553


Au, ne naložim se kao mladi dečarac na nove bendove, ali posle puštanja albuma, vidim i zašto ovo valja! Prejake solaže, bubnjar uleti i sa blast beatom kao gospodin i na sve to se doda pogani vokal.

Ovo jeste u neku ruku revival old school death metala, ali je čist, inovativan i dođe mi da ih gledam uživo, i ako ne idem više u šutke, da se bacim u jednu!
 

VoivodBG

nerealni elitista
Messages
4,265
Reaction score
6,449
Points
553


Probot je bio superprojekat koji je osmišljen od strane Dave Grohl-a. Bukvalno je nakupio najinteresantnije muzičare iz njegove mladosti i sadašnjosti i napravio nespojivo. Od Lemmy hrapavog glasa koji je krasio jedini video singl, ovaj projekat je jedan od retkih gde su se sve kockice slegle i gde vazda nema loše trake.

Za svakoga se može pronaći po nešto, a ova traka sa Jack Black-om me podsetila kako bi Jack mogao da malo više da radi metal pesme.

Ujedno šuri i prednji omot koji je nacrtao Away, legendarni bubnjar Voivod-a.

Ako sam se ikada ogrešio o prodavanju diska iz kolekcije, onda je to ovaj. Videh da ima i vinil, ali je bio u jako malim količinama i cene su kriminalne.
 

Nezaborav

Well-known member
Messages
1,619
Reaction score
2,106
Points
203
Неки сероња је страјковао видео Dissection - Somberlain live HD са Wacken 1997, јебем му кру! Нема га више, а слушао сам га сваки дан, имао је преко милион прегледа. Глуп сам што нисам скинуо видео. Може ли неко да ископа (заборавите ЈуТјуб, нема га тамо у добром квалитету), нарочито читав концерт али да је добар снимак. Капирам да има по овим метал даунлоад мјестима, блоговима али одавно нисам нешто скидао. Значи не мора стрим, може видео фајл за скидање.

Ево лош снимак:
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,705
Reaction score
9,519
Points
453
Posle pola godine Alex okacio novi snimak
 

stale

Crni vojvoda
Co-founder
Administrator
Veliki gospodin
Messages
736
Reaction score
1,121
Points
203
Poljska je ljubav!
 
Top Bottom