• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Unreal Engine/Unity/Gamedev

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,116
Reaction score
4,455
Points
473

 

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,116
Reaction score
4,455
Points
473
Izasao je release zvanicno za RealityScan za apple. Iphone/ipad se moze koristiti, bice i androida kontam u nekom momentu sledece godine. Nisam jos pogledao klipove, pa ako nekog zanima moze da se igra.




 

nelex

Well-known member
Messages
1,186
Reaction score
2,544
Points
203
U čemu je razlika između ovoga i Polycam-a i sličnih aplikacija koje već podržavaju photogrammetry? Polycam podržava i LIDAR. Možda u samom UX-u? Vidim da ima i mogućnost u ovom appu da se smanji tj. cropuje zona koja se procesira... Možda to nemaju ovi drugi alati.

I dalje su problem, a izgleda i biće još dugo, reflektivne površine i direktno osvetljenje. Kako vidim alati koji procesiraju i prave nerf polja biće budućnost:

 

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,116
Reaction score
4,455
Points
473
U čemu je razlika između ovoga i Polycam-a i sličnih aplikacija koje već podržavaju photogrammetry? Polycam podržava i LIDAR. Možda u samom UX-u? Vidim da ima i mogućnost u ovom appu da se smanji tj. cropuje zona koja se procesira... Možda to nemaju ovi drugi alati.

I dalje su problem, a izgleda i biće još dugo, reflektivne površine i direktno osvetljenje. Kako vidim alati koji procesiraju i prave nerf polja biće budućnost:


Ne znam, nisam koristio nikad mobilne te appove za te stvari. Ovo je Epicovo, daju ga free i verovatno ce imati integraciju u ekosistem, unreal, quixel i slicno.

Reflektivne stvari nikad nece moci da se rekreiraju ovom tehinikom, postoje forice kako i na koji nacin da se to prebrodi i dobije dobar rezultat. Nisu samo reflektivne povrsine problem, nego i crne/tamne gde software ne moze da razazna razlike, pa se onda te stvari prskaju sprejevima ili umotavaju u neki wrap da se napravi pattern koji software moze da prepozna.
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,673
Reaction score
9,480
Points
453
PC i nextgen konzole najzad dobijaju lumen i nanite van tech demoa.



Fortnite Battle Royale Chapter 4 is here! With the release of the new Chapter, Fortnite Battle Royale now makes use of Unreal Engine 5’s newest, most innovative features, via Unreal Engine 5.1.

Unreal Engine 5 ushers in a generational leap in visual fidelity, bringing an unprecedented level of detail to game worlds like the Battle Royale Island. Next-gen Unreal Engine 5 features such as Nanite, Lumen, Virtual Shadow Maps, and Temporal Super Resolution are now available in Fortnite Battle Royale on PlayStation 5, Xbox Series X|S, PC, and cloud gaming!



NANITE

Nanite provides highly-detailed architectural geometry. Specifically, buildings are rendered from millions of polygons in real time, and each brick, stone, wood plank, and wall trim is modeled.

Natural landscapes are highly-detailed too. Individual trees have around 300,000 polygons, and each stone, flower, and blade of grass is modeled.



LUMEN

Lumen reflections provide high-quality ray traced reflections on glossy materials and water.

Also, Lumen provides real-time global illumination at 60 FPS. You’ll see beautiful interior spaces with bounce lighting, plus characters reacting to the lighting of their surroundings. (For example, red rugs may bounce red light onto your Outfit.) Also, Outfits that have emissive (a.k.a. glowing) qualities will scatter light on nearby objects and surfaces.



VIRTUAL SHADOW MAPS

Virtual Shadow Maps allow for highly detailed shadowing. Each brick, leaf, and modeled detail will cast a shadow, and character self-shadowing is extremely accurate. This means that things like hats and other small details on characters will also cast shadows.


TEMPORAL SUPER RESOLUTION (TSR)

Temporal Super Resolution is an upgrade over Temporal Anti-Aliasing in Fortnite, and allows for high-quality visuals at a high framerate.

Fortnite Unreal Engine 5.1 Screenshot 1


Fortnite Unreal Engine 5.1 Screenshot 2


Fortnite Unreal Engine 5.1 Screenshot 3


Fortnite Unreal Engine 5.1 Screenshot 4
 

timemaster

Caelondian
Co-founder
Moderator
Messages
1,820
Reaction score
4,036
Points
433
nevezano za temu kojom se bavi ova tehnologija, NERF puške su ostvarenje dečijeg sna. kupio sam detetu pištolj i pušku NERF i posle dva dana ga ja smaram da ratujemo po kući jer je osećaj napucavanja vrhunski 😄
 
Last edited:

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,116
Reaction score
4,455
Points
473

nelex

Well-known member
Messages
1,186
Reaction score
2,544
Points
203
Definitivno treba da napravimo temu možda za AI generisani content, pošto svakim danom su alati sve luđi i luđi. Hteo sam da podelim ovde mišljenje Nika Kejva o ChatGPT i generalno AI generisanom sadržaju, po meni, razumljivo da on kao umetnik ovo misli, ali ne bih se složio lično sa svim:

Inače, Satya Nadella dominira odlukama kao CEO Microsofta u poslednjih nekoliko godina. Prepoznavanje značenja opensource community-ja, pravljenje platform independent naslednika Net Frameworka (Net Core) imao je posledicu da .NET ekosistem radi na Linuxu, a samim tim moguće je lako ga kontejnerizovati i koristiti u produkciji i u mnogim startupovima i na raznim mašinama, više nije potrebna Windows mašina sa windows licencom, te windows server licenca (to se sve do sada radilo uglavnom samo u enterprise rešenjima). Onda kupovina GitHuba i unapređenja koja su napravili sa tim productom, ulaganje u OpenAI, kupovina Minecrafta, pa onda prepoznavanje crossplatfrom developmenta i kupovina Xamarina... A sada Azure OpenAI service biće public:

325437218_1160933671142665_4243709702984637723_n.png
 
Last edited:

R-Typer

C64 Rulez!!!
Co-founder
Messages
146
Reaction score
281
Points
173
napravio sam zilion slika sa keywordom "Greg Rutkowski" u promptu. mislim da bi trebalo platiti artistima samo ako se napravi high-res slika koja je derivat njihovih radova.
 
Last edited by a moderator:
Top Bottom