• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Switch Switch Info - hardver, os, softver, news

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,900
Reaction score
8,964
Points
553
I ja zaoboravih da postoji tema :D
Nema frke nisam ni ja video, prebacu ti onaj post sa recenzijom tamo.
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,641
Reaction score
9,421
Points
453
Svi analogni stickovi driftuju uglavnom zbog zamora materijala, potenciometri jednostavno ne mogu da izdrze.


Ciscenje prasine i softverska kalibracija su kratkotrajna resenja. Kad tad, sam hardver ce da prsne...
 

vetar

Well-known member
Messages
1,043
Reaction score
1,759
Points
253
Ja sam se prvi put susreo sa tim problemom na Wii U Pro kontroleru, dok na Switch Joy Conu sam dobio drift posle manje od godinu dana upotrebe.
 

Teoreticar

Well-known member
Messages
575
Reaction score
691
Points
153
Svi konzolni proizvodjaci zaradjuju puno na kontrolerima [kostaju manje od $20 da se naprave, a prodaju se za $60+], totalno im odgovara da se kontroleri sa vremena na vreme pokvare. Bukvalno prodaju stotine miliona tokom svake generacije, pola dolara ustede na njima utice na neverocatnu vecu zaradu.

Planned obsolescence. Proizvodjaci kucnih sijalica su se pre ~100 godina dogovorili da sijalica treba da ima ogranicen vek trajanja, i tada su prestali da prave dugotrajne sijalice koje su mogle da traju decenije i decenije [a koje ne kostaju vise od ovih nasih koje redovno crkavaju]. Ima jos primera starih sijalica iz ranih 1900 koje se i dan danas drze upaljenim bez prestanka.

Slazem se za gamepadove, ali mislim da ti je los primer za Phoebus cartel-om.

Nintendo se u ovom slucaju takmici samo sa Nintendom. Da, pokvarice se svaki gamepad posle odredjenog broja sati, ali nece biti u garantnom roku (vrlo verovatno (cak ni 2god)).
Phoebus cartel bi u slucaju gaming-a bio da se Sony/MSFT/Nintendo podele po teritorijama i da razmene patente.
A i Cartel im se vrlo brzo raspao, izmedju ostalog zato sto se i pojavila nova grupa proizvodjaca koja je rekla ne i ponudila sijalice po boljoj ceni.

1626284001587.png

Slika sa osnivacke skupstine Phoebus cartel-a.
 

Spidey

Well-known member
Co-founder
Veliki gospodin
Messages
605
Reaction score
1,641
Points
333
Zamena joycon analoga je poprilicno jednostavna. Jeste pipavo jer sam joycon mali i natrpan , zamenio sam dva komada za sad. Jeftini su zamenski analozi na aliju. Izvuces flat kabal ubacis novi i to je to.
 

disturbed

Well-known member
r
Messages
705
Reaction score
1,242
Points
203
Ovaj lik tvrdi da je otkrio permanent fix za Joycon drift a rešenje je više nego jednostavno. Takođe govori i o svim ostalim fixovima, zašto funkcionišu samo neko vreme pa se vrati na staro.
Svakako vredi pokušati.
Moji Joyconi ne driftuju za sada ali svakako ću probati kad se bude pojavio drift.

Edit: Veliki broj ljudi u komentarima ovog videa potvrđuju da je FIX zaista uspešan i da im je popravio drift i na više kontrolera koji su imali taj problem.



Sent from my M2007J3SG using Tapatalk


Ovaj komentar :D :D :D "Now Nintendo knows what to do with the remaining LABO stock."
 

Omega

PS5 je đubre
Messages
2,949
Reaction score
4,545
Points
373
stvarno je debilno kupiti nov joycon zbog drifta
Debilno je i da mi Nintendo proda 'brand new' joycone sa drift-om (a desilo mi se sa onim crvenim koji su došli uz Mario Odyssey bundle). S druge strane od desetak Viti koje su mi prošle kroz kuću nijedna nije imala problem sa analognim stick-ovima.
Otvaranje kontrolera i zajebancija sa popravljanjem definitivno nije 'easy fix' kako se prikazuje.
 

Xelios26

Well-known member
Messages
803
Reaction score
2,612
Points
233
Debilno je i da mi Nintendo proda 'brand new' joycone sa drift-om (a desilo mi se sa onim crvenim koji su došli uz Mario Odyssey bundle). S druge strane od desetak Viti koje su mi prošle kroz kuću nijedna nije imala problem sa analognim stick-ovima.
Otvaranje kontrolera i zajebancija sa popravljanjem definitivno nije 'easy fix' kako se prikazuje.
U pravu si, kad je nesto novo tako bangavo, ja ga ne bih iz principa otvarao.
Meni PS1, PS2, PS3 kontroleri neki rade kao prvog dana.
PS Vita isto kao sat.
Ima li drifta i na switch lite? Pitam za drugara :D
ps. da, kupio sam switch lite i gledam jutjub na njemu, pomalo igram i hollow knight..
 

Oblakoder

Well-known member
Messages
78
Reaction score
135
Points
143
Debilno je i da mi Nintendo proda 'brand new' joycone sa drift-om (a desilo mi se sa onim crvenim koji su došli uz Mario Odyssey bundle). S druge strane od desetak Viti koje su mi prošle kroz kuću nijedna nije imala problem sa analognim stick-ovima.
Otvaranje kontrolera i zajebancija sa popravljanjem definitivno nije 'easy fix' kako se prikazuje.
Slazem se ali ako je vec tako nema logike kupiti nov joycon. Meni je pro zezao i dobio sam nov u garanciji ali tu je daleko komplikovanija zamena palica. Sad trenutno imam dva kom i nemam nikakvih problema. Po mojoj logici treba ih reklamirati, a kad uzadju iz garancije jbg wd ili jeftino prosta zamena 😁
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,900
Reaction score
8,964
Points
553
Meni je neverovatno da Nintendo ima toliko los QA ili QC sa obzirom po kojoj ceni prodaju Switch trebalo bi sve da bude savrseno.
 

vanjica24

Well-known member
Messages
84
Reaction score
193
Points
93
Evo ko se plaši drifta, izgleda da su ljudi našli trajno rešenje.
Na mom prethodnom sviču (bio je polovan, malo izdrndan) drift sam rešio za par minuta tako što sam očistio alkolohom i produvao kompresovanim vazduhom, ali treba imati i ovo u vodu ako nekome zatreba:
20ak postova iznad sam postovala isti link. Već se pričalo o tome juče...

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,641
Reaction score
9,421
Points
453
Pritisak na joystick ce spreciti jedan deo drift problema, ali nece uticati na oslavljenje potenciomera i uticaj prasine. U svakom slucaju dobar potez za nove kupce konzole.
 
Top Bottom