• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

PC Star Citizen & Squadron 42

WhiteWolf

ex-shone93
Messages
225
Reaction score
491
Points
173
Star-Citizen.jpg
source.jpg


Star Citizen i Squadron 42 su igre koje razvija Cloud Imperium Games koju je osnovao Chris Roberts (poznat najvise po Wing Commander serijalu). Igra je 2012. na kickstarteru sakupila 2.000.000 dolara, a ta cifra se danas popela na vise od 300.000.000 sto cini ovaj projekat jednim od najskupljih u industriji video igara. Preprodukcija igre je pocela davne 2010. godine sto znaci da je ovaj projekat u developmentu vise od 10 godina i nema naznaka da ce igra izaci iz Alpha faze u narednih 5 godina.

Ja kao backer igre vec 4 godine, nisam zabrinut preterano jer ima dosta progresa i svaki patch uvodi nesto novo. Za sada sadrzaja u igri nema puno i serveri sadrze do 30 igraca sto dosta ogranicava gameplay jer je igra sandbox tipa. Najveci problem u sustini je server meshing i iCache koji ce omoguciti da svi igraju odjednom i da ima gotovo neogranicen broj ljudi koji igra u isto vreme. To ce omoguciti implementaciju ostalih planetarnih sistema, multicrew brodova i svega ostalog sto su zamislili. Da bi to postigli, dosta ulazu u pravljenje alata i programa, razvoju engina a manje na sam gameplay, mada ima pomaka i u tom segmentu.

Star Citizen je u sustini multiplayer space sim igra u kojoj je zamisljena potpuna sloboda igraca sa grafikom koja je po meni bolja od najmodernijih igara. Listu svih sadasnjih i buducih poslova mozete videti na ovde. Mapu citavog sistema moze se videti na ovom linku. Kada se na velicinu igre i kolicinom profesija doda grafika koja je trenutno u igri, planete koje imaju svoje sile gravitacije kao i ekosistem, dinamicna ekonomija, survival sistem, perma death, sistemi ostecenja brodova, jasno je zasto je ova igra najambiciozniji projekat u istoriji video igara.​




Squadron 42 je singleplayer igra smestena u svetu Star Citizena. Igra je osmisljena da bude u sustini backstory za vaseg karaktera i bice podeljena na 3 dela. Prva igra je i dalje u developmentu, trebala je prosle godine da bude najavljena, medjutim po svemu sudeci ce izaci za 2 godine. Inace su castovali citav holivud. Razvoj Star Citizena i Squadrona mozete pratiti na roadmapu koji je toliko detaljan da je to meni neverovatno. https://robertsspaceindustries.com/roadmap/progress-tracker

Z1llxZU.png


 
Last edited:
I ja isto, mada me plasi sto je AI u svim promotivnim videima ocaj teski....inace na slici fali Henry Cavill koji je isto u igri :)
 
mislim dobro je što ne zavise od izdavača, tako da sumnjam da će da izbacuju nešto nedovršeno, pa verujem da će biti barem ok :)
 
Slusajuci Chris Robertsa, to je lik koji je opsednut detaljima, tako da se i ja nadam, fora je u tome sto znam po Star Citizenu da se jako malo radilo po tom pitanju. Ali opet kontam da nije isto programirati AI za open world i za sp igru. Time will tell.
 
Bio je nedavno prvi veliki live event [u tri faze], napravljen radi testiranja rada servera i podizanja broja igraca u jednoj server instanci. Nisam igrao, ali kazu da je bilo jako zanimljivo, sa dosta akcije i cak prostora za one koji se vise interesuju za cargo runs i kooperativno igranje u brodovima sa vise clanova posade.




Ali od Squadron 42 jos ni traga ni glasa. To najvise cekam.
 
Trajao je oko nedelju dana pa nisam stigao ni ja, plus zadnji put kad sam igrao serveri su bili ocaj pa sam prekinuo, ima jedno 2-3 meseca. Inace ce sledeceg meseca biti jos jedan event koji je vise fokusiran da pvp, dok je ovo bilo pve. To ce biti treci ili cetvrti event koji su napravili zadnjih tipa 6 meseci, malo se aktivirali i na tom polju.

SQ42 sada najvise cekam zato sto ce F8A biti u Star Citizenu. Trebalo bi svako da ga dobije ko predje igru :D. Poslednji update je bio kada su prikazali stanicu koju prave XD.
 
Last edited:
Iskreno, ja polako gubim nadu da ću dočekati da ovo čudo uđe u betu. Backer sam od starta, ali mislim da su previše zaglibili, tačnije, otišli su predaleko. U početku sam očekivao nabudženi Freelancer, a sad se bojim i da pomislim šta je sve Kris Roberts izmaštao. Ne bi me čudilo da na kraju Star Citizen ispadne neka neprirodna simbioza svih mogućih žanrova, koju niko od nas nije tražio.
 
Ocigledno je da nemaju razloga da zavrsavaju MP sekciju. Fanovi se zabavljaju sa premium in-game contentom u jednom nezavrsenom zvezdanom sistemu.

Nadam se samo da ce Squadron 42 izaci tokom 2022. Igra mi se narativno foksuiran spacesim...
 
Strpljiv sam i ne zalim $35. Vec sam se dosta zabavio uz SC alfe.
 
Razvijaju tech odlicno i dalje, ali od Squadron 42 i dalje ni traga ni glasa. Samo stancaju nove brodove i lagano budze SC engine i alate. Toliko para dobijaju od community-a da nemaju razloga da zure. Jos malo pa ce sakupiti $400M od backera.



Bas odlicno izgleda cloud tech, totalna transformacija planete.
 
Back
Top Bottom