• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Recent GET!

Cim naucim malo sta zapravo treba da radim :)
Igraj se, eksperimentishi, ali baci i pogled na shta rade ljudi na YT/tiktok sa setupom slichnim tvom. Ima dosta ljudi sa 2-3 Volkice. Kako ti se chini Volca Beats? Imam vetj ritam mashinu, ali bih jaaaaako voleo da imam sva 3 Volca uredjaja. Svidja mi se kako zvuchi, po onome shto chujem po netu, ali napishi kako tebi deluje.
 
Igraj se, eksperimentishi, ali baci i pogled na shta rade ljudi na YT/tiktok sa setupom slichnim tvom. Ima dosta ljudi sa 2-3 Volkice. Kako ti se chini Volca Beats? Imam vetj ritam mashinu, ali bih jaaaaako voleo da imam sva 3 Volca uredjaja. Svidja mi se kako zvuchi, po onome shto chujem po netu, ali napishi kako tebi deluje.
Zar nije Beats pregazen vec? Previse je "primitivan" u odnosu na recimo Drum, jeste delom analogan ali je bas ono one-trick pony :D
Ja improvizujem sa Sample kao drum masinom dok ne nabavim nesto kao Volca Drum da lupa bubanj :)
Gledam ako mogu da nabavim Volca Keys jer sto vise gledam sta ljudi rade sa njom to vise shvatam da je ono, bas pravi sintisajzer, neverovatno kako zvuci. A s druge strane ako ustedim i dodam jos koji dinar mogu da uzmem Arturijin neverovatni Microfreak koji je all-in-one :D
 
Last edited:
Zar nije Beats pregazen vec? Previse je "primitivan" u odnosu na recimo Drum, jeste delom analogan ali je bas ono one-trick pony :D
Ja improvizujem sa Sample kao drum masinom dok ne nabavim nesto kao Volca Drum da lupa bubanj :)
Gledam ako mogu da nabavim Volca Keys jer sto vise gledam sta ljudi rade sa njom to vise shvatam da je ono, bas pravi sintisajzer, neverovatno kako zvuci. A s druge strane ako ustedim i dodam jos koji dinar mogu da uzmem Arturijin neverovatni Microfreak koji je all-in-one :D
Overicu Drum ondak. No, pre toga moram natji neki synth... dovoljna je jedna ritam mashina za sada :D
 
Mogao si to sve za puno manje para uzeti a kvalitetom dosta bolje: neki NEC/Optiarc drajv za laptop koji podržava RPC1 firmware a koštaju cca 5-8€ u oglasima plus USB>Mini SATA kabl.
a zasto bas za laptop, a ne za komp, jel zbog toga sto je prakticnije da povezujem sa Mini Sata kablom?

gde da nadjem te za laptop i bas sa tim RPC1 firmware-om, na KP sam nasao samo ove za komp:



a kako njih povezujem, za njih mi treba IDE to USB, jel tako? i plus mozda dodatni strujni adapter, ako taj ne isporucuje struju?

 
Ja sam pre koji mesec uzeo slim DVD rezač namenjen laptop-u, za desktop PC, jer mi kućište (SilverStone FT03) ima podršku za montažu istog (slot type). Uzeo sam ga zbog nekih original igara koje imam na diskovima. Ali nisam imao pojma da postoji i mini SATA tip konektora, a takav je na ovom drajvu. Naravno uz ploču nisam dobio takav kabl, već klasičan SATA, pa sam mislio da kupim adapter sa slike i ubacim ga u komp. Ali pošto drajv neće biti često u upotrebi, a u cilju mi je svakako što manje kablova u kućištu, mislim da ću uzeti mini SATA to USB kabl i po potrebi ga povezivati sa kompom.

64AFE2BF-D182-4E83-BFD5-01F17EE8477A.jpeg
 
Back
Top Bottom