• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Recent GET!

Stigao kineski everdrive za snes,imao sam poteskoca prilikm loadovanja igara ali sam skontao da kartica nije hc pa sam ubaci neki svoj starisandisk od 32gb i sada ga guta kao anakonda,ucitava skoro podjednako dobro kao i mega drive everdrive :)
IMG_20240422_143542_616.jpg
IMG_20240422_143540_169.jpg
Ima i usb micro na sebi za neki update verovatno...
IMG_20240422_145340_279.jpg
IMG_20240422_144029_448.jpg
IMG_20240422_145533_397.jpg
 
Oho, na koliko izadje ovakav kineski everdrive? Ako osposobim (i retrobritujem) SNES to bi moglo da bude jako zabavno :)
 
Oho, na koliko izadje ovakav kineski everdrive? Ako osposobim (i retrobritujem) SNES to bi moglo da bude jako zabavno :)
17 dolara je bio na poopustu iliti 2000din inace je 23$
Inace rade sve igre manje vise do sada nisam naleteo na nesto da nije radilo(moram probati dum)
radi capetan cmando i castlevania ali je problem sto ntsc igre rade samo preko univerzalnog konvertera za regiju(sto je malo bezveze ali jbg tako je kako je) pa je onda ucitavanje moguce samo sa onim adapterom dok pal igre rade bez njega.
IMG_20240422_205148_361.jpgIMG_20240422_204716_141.jpg
IMG_20240422_205159_711.jpg
IMG_20240422_205404_572.jpg
 
ne rade ove igre sa spiska.
Eventualno mozda dsp-1 igre ako je klon modernijeg everdrive, ali tesko.
Ima podrsku za dsp igre :)
dum je prvi put ucitao i blokirao prilikom bootvanja igre psle par sekundi ali nisam probao jos druge opcije za s ram i velicinu kertridza :)
Radi sve igre d sada,neke ntsc ne traze konverter kao mortal kombat 3 i castlevania ,capetan comando i robokap su trazili :)
extraje kart a radi i batletooads oba dela ,stvarno nemam nekih zamerki za ove pare za sada radi sasvim slidno posao,sobzirom kolik me je izaslo plus sto sam promenio sd karticu pa su ucitavanja dosta brza za dupl maltene ali iskreno brzi je mega everdrive i to dosta ne znam kako ucitava na orginalnom everdriveu za segu ali ovde je bukvalno na 3 sekunde svaka igra ...

IMG_20240422_225016_117.jpg
IMG_20240422_225002_1CS.jpg
 

Attachments

  • IMG_20240422_220613_994.jpg
    IMG_20240422_220613_994.jpg
    197.6 KB · Views: 9
jep sto kaze Omega.
Od znacajnih igara nece ti raditi Mega man X2 i X3, Yoshis Island, Starfox, Doom, Kirby Dream Land 3, Super mario RPG i tako jos jedno 10ak igara.
Ali obzirom na cene FXPAK PRO ovaj kinez je svakako odlican dil.
 
jep sto kaze Omega.
Od znacajnih igara nece ti raditi Mega man X2 i X3, Yoshis Island, Starfox, Doom, Kirby Dream Land 3, Super mario RPG i tako jos jedno 10ak igara.
Ali obzirom na cene FXPAK PRO ovaj kinez je svakako odlican dil.
Mario kart samo ucita intendo logo i blokira tj zamrnuto stoji ali kao sto rekoh fx igre nece raditi sigurno a nije da mi nesto posebno znaci,kiler instikt i mk 3 ultimate su igre koje je najduze ucitavao do sada ali i one rade savrseno,nekih 1min mu je tebalo po romu :)
Zanimljivo da su snesovi romovi duplo manje megabajta od mega drive igara?Nikada nisam raspakivao romove tako da nisam obracao paznju na to a snes je vazio za graficki jaci hardver i zvuk takodje mada iskreno neke igre i dalje veliki plus za mega drive verzije kao mortal kombat i strit fajter ,aladin jungle book itd...Nararvno donky kog j bez konkuiebio tada za snes iiiiiiii moza starfox mada nikada nisam to voleo kao igru,posle nekih 5 sati testiranja zaiiigrao sam se sa donky kong didis qvest koji nikada nisam zavrsio(jedini deo)
 
Grujo legendo koji ti je to crt tv i kojim kablovima su ti spojeni snes i mega drive na njega?
 
Da rascistimo malu konfuziju, najvise za sve one koji hoce da kupe ovog kineza kojeg je Gruja uzeo. (imam ga samo sa drugim stickerom)

Nijedan special/enhanced chip na njemu naravno nema pa ni DSP-1.
Probao sam Final Stretch(Japan only), Battle Racers (Japan only) i Lock on(USA rom), morao sam te jer imam Super Fami, nemam PAL konzolu.
Igre ucitaju, krene muzika, menu sve (wtf) ali cim krene igra, crn ekran. Tako da iako deluje da radi (prodjete kroz menu i sve), prc, kad krene igra ne radi.

Ovaj sto je pokazao @Corvus Corax (imam i taj), ima support za DSP1/2/3/4.
Onaj ko kupuje ove Kineze, bilo ovaj low level ili enhanced DSP, treba da zna da ovi 'ginezi' nemaju supercic/superkey niti bilo kakav bypass za region lock.
Na moje iznenadjenje cak ni ovaj malo skuplji sto je Corvus pokazao.

Ono sto znam NTSC igre koje nece raditi na PAL su:
Super Metroid
Donkey Kong Trilogy
Dracula XX(Vampire's Kiss)
ima ih jos naravno

viber_image_2024-04-23_12-12-30-316.jpg

Resenje je ili da se moduje konzola ili ovaj universal adaptor sto ima Grujan, mada neke igre nemaju samo cic region lock check nego i 50/60hz check.

IMO nije neka greda, ima dosta PAL igara i dosta cak optimizovanih.
Proverio sam sa @Ashitaka , on ima Krikzzov cheapest snes everdrive X5, i pusta sve igre (bez posebnih cipova) bez problema, znaci NTSC romove na nemodovanoj klot PAL konzoli, ima SuperKey koji eliminise region lock ali i kosta 59$.
 
Last edited:
Ja sam nov u svemu ovome, pa samo da potvrdim

ja sa svojim PAL televizorom i PAL konzolom treba da kupim "jeftinog" ginezkog everdrajva i moći ću da teram PAL romove (koji ne koriste specijelne čipove) kako valja, tu nemam razlike u odnosu na X5, jel da?

Možda nije loša ideja da neko od moderatora prebaci ovih par postova u odgovarajuću temu, čisto radi lakše pretrage kasnije :)

Edit: obrisao sam pasus na koji je xelios već odgovorio nakon što sam treći put pročitao njegov post.
 
Potrazicu ga po oglasima,treba mi dobar crt definitivno.[/QUOTE

Jedan od boljih televizora iz ere devedesetih,skinuo sam ceo manual za njega ima baš gomilu podešavanja u servisnom modu I takodjer je moguće korigovati ergonomiji displeja,težak je čitavih 42 kg [emoji16]


Da rascistimo malu konfuziju, najvise za sve one koji hoce da kupe ovog kineza kojeg je Gruja uzeo. (imam ga samo sa drugim stickerom)


Ono sto znam NTSC igre koje nece raditi na PAL su:
Super Metroid
Donkey Kong Trilogy
Dracula XX(Vampire's Kiss)
ima ih jos naravno
.[/QUOTE

Ovo nije tačno jer mi rade Drakula x I vampire Kiss Pal i ntsc varijanta i super Metroid u obe varijante Pal i ntsc i nema potrebe za adapterom za regiju a donkey Kong sam samo Pal probao...
Inače upravo igram super Castlevania 4 :) (Ntsc) radi kao sat :)

Resenje je ili da se moduje konzola ili ovaj universal adaptor sto ima Grujan, mada neke igre nemaju samo cic region lock check nego i 50/60hz check.

Meni je za sada samo kapetan komandom ntsc Rom pokrenut preko adaptera i robokapa 3 koji su ntsc tonovi,svi ostali do sada rade najnormalnije mada sam skinuo Pal tomove od obe igre pa adapter više ne koristim(osim ako naletima na nešto da ne radi )
Mada bi voleo da modujem snega tj da znam da ga modujem kao ovaj nega drive što sam uzeo nedavno od ashikite koji ima swich za ntsc...
740cfe25cd7e360bee424eebc9b68654.jpg
82dc904d32fa7e81538c5c1fe49ffe83.jpg
e30584baf208ee459ebf117e1485088a.jpg
 
@gruja33
Ono sto znam NTSC igre koje nece raditi na PAL su:
Mislio sam PAL romovi/igre na NTSC konzoli. Nemam PAL konzolu. Greska. Hvala sto si me ispravio.
Nista to kod mene nece da pokrene.

Ma sta ima da modujes kad vidis da ti mnoge NTSC igre rade i bez adaptera. Izgleda je NTSC konzola rigoroznija.
Plus imas PAL romset i adapter. SNES PAL igre su dosta optimizovanije nego kod Mega Drive-a. Sega nije radila nista po tom pitanju.

A za modovanje, iskreno, ne razumem se bas puno u SNES. Ako iskopam nesto pisem ti ako imamo SNES temu. Neki tutorijal.
 
@gruja33

Mislio sam PAL romovi/igre na NTSC konzoli. Nemam PAL konzolu. Greska. Hvala sto si me ispravio.
Nista to kod mene nece da pokrene.

Ma sta ima da modujes kad vidis da ti mnoge NTSC igre rade i bez adaptera. Izgleda je NTSC konzola rigoroznija.
Plus imas PAL romset i adapter. SNES PAL igre su dosta optimizovanije nego kod Mega Drive-a. Sega nije radila nista po tom pitanju.

A za modovanje, iskreno, ne razumem se bas puno u SNES. Ako iskopam nesto pisem ti ako imamo SNES temu. Neki tutorijal.
Tako da ako je ntsc snes u pitanju,inace meni licno je to jedna od ruznijih konzola...Uvek mi je bio lepsi pal ili ntsc super famikon nego onaj kockasti za usa trziste kao megatronov make up ....
Lepo su optimizovane igre na pal konzoli i rade sasvim ok na megadrive se najvise u soniku kecu primti razlika do sada na to i na bugermenu je malo bolja animacija tj fluidnija koliko sam primetio :)
 
Back
Top Bottom