• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Recent GET!

Kod domacih "prodavnica" tj sa Ipona spacemouse je ~20k, bukvalno jedino "pomoci ce mi mozda protiv RSI" mi opravdava takvu cenu za sada :D
"Pro" verzija sa gomiletinom macro tastera i displejem je vec brutalno skupa i na srecu ne verujem da bi mi ikada bila potrebna. Onaj kombo sa troklik misem je bio nekih 240e ako se dobro secam.

Sto se vertikalnih miseva tice, ima velikih razlika izmedju razlicitih vertikalnih miseva- meni odgovaraju jedino ovi sto su "kao normalan mis", samo pod uglom- znaci, tasteri i skrol su na potpuno "istom mestu" kao na standardnom misu, samo je ugao drzanja sake drugaciji (na primer, Logitech MX Vertical, Hamini ergonomski misevi, itd). Neko mi je kupio Lidlov Silvercrest uspravni mis koji na primer apsolutno nisam u stanju da koristim, on se drzi kao "casa", tasteri su od napred i aktiviraju se bukvalno stiskanjem sake (tj pokretom koji je na tu foru), znaci eno ga stoji i skuplja prasinu.
 
Kod domacih "prodavnica" tj sa Ipona spacemouse je ~20k, bukvalno jedino "pomoci ce mi mozda protiv RSI" mi opravdava takvu cenu za sada :D
"Pro" verzija sa gomiletinom macro tastera i displejem je vec brutalno skupa i na srecu ne verujem da bi mi ikada bila potrebna. Onaj kombo sa troklik misem je bio nekih 240e ako se dobro secam.

Sto se vertikalnih miseva tice, ima velikih razlika izmedju razlicitih vertikalnih miseva- meni odgovaraju jedino ovi sto su "kao normalan mis", samo pod uglom- znaci, tasteri i skrol su na potpuno "istom mestu" kao na standardnom misu, samo je ugao drzanja sake drugaciji (na primer, Logitech MX Vertical, Hamini ergonomski misevi, itd). Neko mi je kupio Lidlov Silvercrest uspravni mis koji na primer apsolutno nisam u stanju da koristim, on se drzi kao "casa", tasteri su od napred i aktiviraju se bukvalno stiskanjem sake (tj pokretom koji je na tu foru), znaci eno ga stoji i skuplja prasinu.
Bacio sam pogled malo na cene, nisu sjajne, videcu kako se krece preko ako uhvatim neko snizenje. Radis neki industrijski 3d?
 
2xwuqJN.jpeg
 
Kod domacih "prodavnica" tj sa Ipona spacemouse je ~20k, bukvalno jedino "pomoci ce mi mozda protiv RSI" mi opravdava takvu cenu za sada :D
"Pro" verzija sa gomiletinom macro tastera i displejem je vec brutalno skupa i na srecu ne verujem da bi mi ikada bila potrebna. Onaj kombo sa troklik misem je bio nekih 240e ako se dobro secam.

Sto se vertikalnih miseva tice, ima velikih razlika izmedju razlicitih vertikalnih miseva- meni odgovaraju jedino ovi sto su "kao normalan mis", samo pod uglom- znaci, tasteri i skrol su na potpuno "istom mestu" kao na standardnom misu, samo je ugao drzanja sake drugaciji (na primer, Logitech MX Vertical, Hamini ergonomski misevi, itd). Neko mi je kupio Lidlov Silvercrest uspravni mis koji na primer apsolutno nisam u stanju da koristim, on se drzi kao "casa", tasteri su od napred i aktiviraju se bukvalno stiskanjem sake (tj pokretom koji je na tu foru), znaci eno ga stoji i skuplja prasinu.
E samo ja da se nadovezem off topic, i ja radim u Blenderu i ponekad koristim Plasticity, i koristim MX Vertical i mogu reci da mi je sranje. Kvalitet ni priblizan obicnom MX misu. Nema tezinu i infinity scroll. Ali sam se i ja razmisljao da uzmem taj 3d mis, al nisam mogao da opravdam cenu za sada. Ali je dobro da imam tebe za referencu ubuduce ako budem hteo da pazarim tako nesto.
 
MX Vertical se posle 2 godine normalne upotrebe bukvalno raspao. Ona guma je pocela da otpada i da se kruni, bas onako razocaravajuce za mis od 100 evra. Uzeo sam kineski Zelotes F-26C za petnaestak evra i maltene je identican (osim sto ima displej) :D
A to sto su stavili obican budjavi skrol u premium misa umesto njihovog metalnog infinitija to je tek posebna prica :/
 
Back
Top Bottom