• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Recent GET!

kad smo kod ciscenja PC periferija, cime cistite monitore a da ne ostanu osuseni tragovi brisanja od krpe?
 
Vileda plava krpa, mozda magicna :D radi na sve ekrane savrseno + legendarni topy

Sent from my Samsung Galaxy Z Flip 4 using Tapatalk
Evo moje iskustvo posle 100+ brisanja u poslednjih 5 god.

Magična loša, zato što stvara statički elektricitet, navuče prašinu i umusavi monitor još gore. (Nisu sve magične iste, ali tri koje sam ja rotirao su bile katastrofalne za TV/monitor, zbog ovoga što sam naveo). Ne znam kakva je Vileda, ali ja još uvek stojim iza krpice za naočare ili sličnog materijala.

Topy može, a može i malo spricnuti sredstvo za čišćenje staklenih površina (prvo spricnuti na krpu pa onda čistiti monitor, a ne juriti i mazati kapljice po ekranu)
 
Last edited:
E lupam za krpu, zena mi kupila za ekrane, razvaljuje koliko je dobra. Znam da je vileda i da je plava. Ni naocare ne brisem vise krpom za naocare. Slazem se za sredstvo neko za stakla, pomaze na velikim ekranima, na malim samo topy.

Sent from my Samsung Galaxy Z Flip 4 using Tapatalk
 
Dobio sam danas za džaba Hansol CRT desktop monitor. Ceo dan se petljam sa emulacijom i shaderima, i da, stavio sam jbne CRT filtere na CRT monitor :D
640x480 @60Hz, sa fake scanlines i NTSC artefaktima. Na prvi pogled ne mogu da razlikujem sliku od PVMa.
Užasno mrzim retroarch.

Resize_20231004_005556_6906.jpg
Resize_20231004_005527_7305.jpg
 
@Mrmotinjo

Sonkun shaderi.



Ja furam aperture grill/rgb/neutral. Probaj ovaj 1080p preset, mislim da ce raditi iako ti je rezolucija 640x480.
Ti ionako nemas fensi boarders/bezels okolo, pa da to bude vazno.

Ako te ne mrzi, probaj.
 
@Mrmotinjo

Sonkun shaderi.



Ja furam aperture grill/rgb/neutral. Probaj ovaj 1080p preset, mislim da ce raditi iako ti je rezolucija 640x480.
Ti ionako nemas fensi boarders/bezels okolo, pa da to bude vazno.

Ako te ne mrzi, probaj.

Iju, ovo ima da probam i na 1440p modernom monitoru, deluje kao nesto cemu pomaze dodatna rezolucija :D
 
Zaboravio sam kako se zove taj japanski sajtgde se mogu poruciti igre direktno?Uzeo sam odatle cak i ace combat ali nisam davno porucivao a ne mogu da ga nadjem u bokmarku na kompu...
 
Kad vidim ove (i NTSC) PS1 kutije i omote plače mi se što je PAL regija dobila najgori mogući dizajn.
 
Zaboravio sam kako se zove taj japanski sajtgde se mogu poruciti igre direktno?Uzeo sam odatle cak i ace combat ali nisam davno porucivao a ne mogu da ga nadjem u bokmarku na kompu...
Ne salju vise za Srbiju postom. Samo fedeksom.

@Omega
Samo za Crash-a mi se PAL mnogo vise svidja.
Plus muzika na pocetku je retardiraaaana. I svaki put kad uzmes akuaku masku, pauzira se gejmplej i pojavi se njegova projekcija i krene da serenda nesto na japanskom :D
japanska verzija samo jeste simpaticna i sto je PAL/NTSC-U preskup, pa sam morao. :D
 
Mozemo li da banujemo ljubomira na jedan dan ono čisto iz ljubomore...

Ekstra je taj Vectrex deluje očuvano.
Samo deluje. Prljav je i iznjakan i smrdi na dim. Bice projekat za sredjivanje. Ali radi, a to je najvaznije za konzolu iz '83. 40 godina, jbt. A za ban, ja sam za, malo da bude spicy :D
 
Back
Top Bottom