• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Novosti, alati, klipovi i ostale zanimljivosti iz AI sveta (ChatGPT, Stable Diffuson, Dalle2, Midjourney i slično)

nelex

Well-known member
Messages
1,183
Reaction score
2,531
Points
203
Mislim da je napokon došlo vreme da napravimo ovu temu a da ne pišemo svuda razbacano po forumu oovim AI/ML tehnologijama koje se razvijaju a i koje će se pojaviti.

Za početak, evo jedne pesmice o SecretLevelu i alata beatbot, koji može da vam generiše bilo koji lyrics o bilo čemu u bilo kom žanru. Dosta je hit and miss, ali ima svoje momente


A što se tiče najnovijih dešavanja iz ovog sveta, predlažem vam da pratite two minutes papers kanal na yt-u. Wren iz Corridora ga prati pa sam video na tviteru i od tad mislim da je ovo skoro pa najbolji način za praćenje cutting edge projekata i stvari iz ovog sveta.



 

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,113
Reaction score
4,446
Points
473
Mislim da je napokon došlo vreme da napravimo ovu temu a da ne pišemo svuda razbacano po forumu oovim AI/ML tehnologijama koje se razvijaju a i koje će se pojaviti.

Za početak, evo jedne pesmice o SecretLevelu i alata beatbot, koji može da vam generiše bilo koji lyrics o bilo čemu u bilo kom žanru. Dosta je hit and miss, ali ima svoje momente


A što se tiče najnovijih dešavanja iz ovog sveta, predlažem vam da pratite two minutes papers kanal na yt-u. Wren iz Corridora ga prati pa sam video na tviteru i od tad mislim da je ovo skoro pa najbolji način za praćenje cutting edge projekata i stvari iz ovog sveta.




Karoly Zsolnai-Feher gospodin :D
 

nelex

Well-known member
Messages
1,183
Reaction score
2,531
Points
203
Last edited:

voja

Well-known member
Patron
Messages
2,150
Reaction score
2,397
Points
243
nisam pogeldao epizodu ali south park je trenutno super, i prosla sezona je bila dobra.
 

nelex

Well-known member
Messages
1,183
Reaction score
2,531
Points
203
Sasvim solidna epizoda. I slažem se sa tobom, South Park je opet postao dobar.

Što se tiče ove epizode:

Najsmešniji mi je onaj lik koji je lovac na fake generisani content, sa pticom "Shadowbane" koja oseća i traži ko je koristio open AI :D
Takođe, dobra je fora što su koristi ChatGPT za generisanje delimično scenarija, na kraju i piše da je ChatGPT jedan od pisaca epizode.
 

nelex

Well-known member
Messages
1,183
Reaction score
2,531
Points
203
GPT4 is out :)
ChatGPT dobice GPT4 funkcionalnosti kroz text input, ali za sada još uvek nema image inputa na ovaj način. Verujem već da će neko smisliti ubrzo primenu.
Ispod je slika kako GPT4 tumači kontekts i daje odgovor na osnovu slike koju je dobio... What a time to be alive.



Screenshot_5.png
 

Nezaborav

Well-known member
Messages
1,619
Reaction score
2,106
Points
203
 

Ultimate God Gohan

Maki Asus
Patron
Messages
2,633
Reaction score
3,176
Points
373



Meni je ovo cool ali ne znam kolika je usteda vremena kad i dalje developer mora da sedne i da "klikce ovo mi se svidja ovo mi se ne svidja ovo prepravi ovo nemoj"itd
 

nelex

Well-known member
Messages
1,183
Reaction score
2,531
Points
203
Ovo je cool, ali mislim da su igre spremne na nivo više.

Recimo, u RPG igrama cool bi bilo da imate AI companiona, koji naravno ima triggere za main story/side questove, ali da mu se ponašanje i dodatni dijalog generiše skroz kroz AI. I onda vremenom, kako krenete da igrate s njim, bukvalno je kao u pravom životu, prvo imate upoznavanje, zatim zbližavanje a na kraju postanete "prijatelji". I onda u zavisnosti kako se ponašate premu njemu i kako on reaguje na vaše inpute, možete da imate mnoogo dobrog poslušnog companiona koji vam zaista znači u igri kao pomoć, plus može imati neki base storyline koji nije otkriven i javno dostupan, ali vi pitanjima mozete to da izvucete od njega... I zamislite da igrate tako sa nekim likom i onda on pogine ili u priči bude neki plot twist da je izdajica ili šta ja znam... Nivo imersije bi bio neverovatan. A i odluke ulltra bitne. Da ne pričamo da nijedan playtrough ne bi bio isti.

Drugo šta vidim je da se slično primeni na NPC-ijeve, da uz defaultne zakucane priče koje moraju da ispričaju i radnje da urade, da postoji i neka pozadinska priča koju možete da oktrijete ako ih ubedite ili popričate sa njima.

Takodje, moguće je i napraviti i generisati on-the-fly cele dungeone i questline-ove, u zavisnosti od nekih vaših odluka...

U narednih 5-7 godina bih zaista voleo da vidim jednu takvu AAA igru, sa svim ovim implementiranim na vrhunskom nivou. Milsim da će biti pokušaja već ove/naredne godine, ali moraće da prodje vreme da se sve to utegne.

U suštini, voleo bih da vidim igre gde je neko dizajnirao glavnu priču i sidequestove, šta i kako, neke osnovne stvari. Ali da je sve ostalo, interaktivno i moguće menjati. Svi učesnici treba naravno da poštuju neka definisana pravila i da rade ka tome da se razreše ti glavni questovi, takodje da ne ode u neki NSFW. Ali kombinacija skriptovanih delova + sloboda koju daju novi AI alati mislim da može biti prava mala revolucija u RPG gaming svetu.
 
Last edited:
Top Bottom