• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

New Retro Wave

Maxa

štaćukuću
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,471
Reaction score
6,849
Points
453
nisam preterani ljubitelj mračnog retrowavea, pogotovo bez vokala :LOL:
 
Last edited:

Teoreticar

Well-known member
Messages
575
Reaction score
691
Points
153



Sung mi je za voznju, mada zena iz nekog razloga nisam siguran da deli moje odusevljenje.







https://www.youtube.com/watch?v=7f8TWRxTVPE&ab_channel=The'80sGuy
https://www.youtube.com/watch?v=UxA5ckl7y58&ab_channel=neros77
https://www.youtube.com/watch?v=Ho41EY2nqgI&ab_channel=NickQuazar
https://www.youtube.com/watch?v=YacgcHFxM8g&ab_channel=andytron

I naravno

Pesma koja je bila u trejleru Ragnarok-a
 

Rocky

Well-known member
Messages
18
Reaction score
48
Points
73
nisam preterani ljubitelj mračnog retrowavea, pogotovo bez vokala :LOL:
Moram reći baš suprotno. Više volim intrumentalni retrowave. Ali ako su vokali dobri umem da cenim.
 

nebojsa986

Well-known member
Messages
952
Reaction score
1,407
Points
203
Ne bih da budem hejter, al koja razlika u kvalitetu kad odslusas carpenter brut pa onda ovu pesmu od nasih, ko neki amaterski srednjoskolci
 

dsst

Well-known member
Co-founder
Messages
51
Reaction score
109
Points
143
Ne bih da budem hejter, al koja razlika u kvalitetu kad odslusas carpenter brut pa onda ovu pesmu od nasih, ko neki amaterski srednjoskolci
jbg trudimo se da sustignemo svetske trendove u danasnje vreme a uvek ispadne samo kopija manjeg kvaliteta. a nekad smo kidali i bili autenticni, i u muzici i u filmovima i u knjizevnosti itd. jedino likovna umetnost nam nikad (po mom misljenju) nije bila nesto, cast izuzecima naravno
 

Rocky

Well-known member
Messages
18
Reaction score
48
Points
73
Hajmo dalje sa domaćim retrowaveom:


Ovo je ipak znacajno kvalitetnija produkcija. A i odlična je pesma.

Neću da kačim ostale pesme, tu su na YT kanalu. Skrećem pažnju na Karakondžula AMV koji je radio naš brat OžiljakPrst.
 

Maxa

štaćukuću
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,471
Reaction score
6,849
Points
453
tilt ima potencijala, malo ima no easy way out vibe, malo neki abba arpeđi.

 
Last edited:

Rocky

Well-known member
Messages
18
Reaction score
48
Points
73
Nešto mi ne da mira ova "domaće je slabija kopija stranog" -

Bukvalno se svede na miksing&mastering. A tu je definitivno - koliko para toliko muzike. Za kvalitetan master potreban je:
- ozbiljna oprema
- ozbiljan softver
- ozbiljno iskustvo u prethodno navedenoj opremi i softveru i u samom procesu masterovanja
- vreme

☝️ a sve ovo se pretoči u pare. Ne može se na laptopu od 300 EUR napraviti dobar master. Niti to može lik od 22 godine. Niti se to može da se plati 200 EUR.

Tako da ... meni lično ne smeta kvalitet. Slušam ideje i pesme kao celine i ono, zanimljivo mi je. Kad tad neko s parama i sa entuzijazmom dohvati ovaj žanr baš zbog toga što se puno ljudi bavi time, pa nastanu Putevi Irie FM-a. Dobro je da ima bedroom muzičara, jer onda prave kritičnu masu i guraju ukus publike u neku stranu.

Izvinjavam se, ali sam morao da skinem teret sa sebe :D
 

Maxa

štaćukuću
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,471
Reaction score
6,849
Points
453
u suštini, ova domaća produkcija je daleko od toga da kvari utisak pri slušanju. bitno je da možeš da čuješ šta je "pisac hteo da kaže".
 

dsst

Well-known member
Co-founder
Messages
51
Reaction score
109
Points
143
Nešto mi ne da mira ova "domaće je slabija kopija stranog" -

Bukvalno se svede na miksing&mastering. A tu je definitivno - koliko para toliko muzike. Za kvalitetan master potreban je:
- ozbiljna oprema
- ozbiljan softver
- ozbiljno iskustvo u prethodno navedenoj opremi i softveru i u samom procesu masterovanja
- vreme

☝️ a sve ovo se pretoči u pare. Ne može se na laptopu od 300 EUR napraviti dobar master. Niti to može lik od 22 godine. Niti se to može da se plati 200 EUR.

Tako da ... meni lično ne smeta kvalitet. Slušam ideje i pesme kao celine i ono, zanimljivo mi je. Kad tad neko s parama i sa entuzijazmom dohvati ovaj žanr baš zbog toga što se puno ljudi bavi time, pa nastanu Putevi Irie FM-a. Dobro je da ima bedroom muzičara, jer onda prave kritičnu masu i guraju ukus publike u neku stranu.

Izvinjavam se, ali sam morao da skinem teret sa sebe :D
ako si meni odgovarao, uopste nisam pricao o kvalitetu zvuka, bar ne na taj nacin na koji ti pricas. prosto mi nije zanimljivo to sto je "pisac hteo da kaze" sto veli Maxa. ono, slusam dungeon synth albume snimane u sumi, svakako nisam tip koji juri nekakvu profesionalnu produkciju. samo mi je ovo domace sto sam cuo jebiga dosadno.
ali dajte neke primere, svakako nisam bog zna koliko upoznat s domacom scenom, siguran sam da ima stvari koje bi mi se dopale
 

nebojsa986

Well-known member
Messages
952
Reaction score
1,407
Points
203
Ovaj zadnji iriefm video je ok, bolji od prethodnih, ne razumem se u detalje mizicke produkcije toliko da znam sta tacno utice najvise kod nas, mada to nije kvalitet na koji sam mislio vec vise na kreativnu stranu, sve ove nase pesme kao da nemaju raznovrsnosti, samo jedan osnovni beat i vozi celu pesmu, nikakvog eksperimentisanja, hrabrosti, oscilacija, meni zvuce kao da su namenjene za background muziku u reklami, ili eto cisto da nesto svira uz yt video a ne nesto sto ces da aktivno slusas i posle dva minuta umesto sto odlutas mislima na nesto sasvim deseto.
 

Maxa

štaćukuću
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,471
Reaction score
6,849
Points
453
^nisam se preterano skoncentrisao na fantoma, ali tilt i ova bebanova stvar to svakako nisu. :)
 
Top Bottom