• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

N64 N64 - igre, vesti, generalna diskusija

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,366
Points
403
Primetio sam danas baš neke zanimljive podudarnosti sa Okarinom kad sam gledao film pa naleteo na ovaj tekst koji doduše generalno ističe film kao jedan od mogućih uzora serijala.

Pošto nemamo opštu Zelda temu staviću ovde, dobro je primetio i ovaj intro koji podseća na Link to the Past.


LEGENDARY PICTURES: FINDING SYNONYMY BETWEEN THE DARK CRYSTAL AND THE LEGEND OF ZELDA





Zanimljiv Fan Art Likova iz Filma u Zelda Stilu

2KzRkjI.jpg
 

ljubomir

Krompir paprikaš
Co-founder
Messages
3,103
Reaction score
10,008
Points
453

Volim lika, poznaje ljude u industriji, clan je scene od xbox dana, autor mnogih emulatora i nekih komercijalnih igara tako da ga dosta postujem, ali nekada bas smara sa paddingom u videima. Nesto sto se moze reci za 3-4 min on redovno razvlaci na 10, zbog reklama verovatno. Bukvalno istu stvar ponovi bar 4 puta :)

/rant off
 

voja

Well-known member
Patron
Messages
2,150
Reaction score
2,397
Points
243
objasnjava neke naj naj osnovnije stvari, bas ono captain obvious....zbog toga cak deluje tupavo.
 

darkado

Well-known member
Messages
1,431
Reaction score
2,158
Points
253
Voleo sam ga prilicno ali sto kazete vrti stvari u krug. Sad ga gledam samo kad me tema jako interesuje.

Sent from my Mi 11i using Tapatalk
 

Omega

PS5 je đubre
Messages
2,949
Reaction score
4,545
Points
373
objasnjava neke naj naj osnovnije stvari, bas ono captain obvious....zbog toga cak deluje tupavo.
Ima takvih 'knowitall' kolega i ovde na forumu kad su tehnikalije u pitanju.
 

Ace

Well-known member
Messages
585
Reaction score
902
Points
203
Gotivim ga ali i mene smara MVG sa tim ponavljanjem, baš para uši
 

gruja33

OLED brat
Messages
876
Reaction score
3,133
Points
313
Volim lika, poznaje ljude u industriji, clan je scene od xbox dana, autor mnogih emulatora i nekih komercijalnih igara tako da ga dosta postujem, ali nekada bas smara sa paddingom u videima. Nesto sto se moze reci za 3-4 min on redovno razvlaci na 10, zbog reklama verovatno. Bukvalno istu stvar ponovi bar 4 puta :)

/rant off
Meni su džo i dejv(gamesack) jedini profesionalci.
Verujem da je metal isus najveci kolekcionar od s ih njih(sto imaju emisije i rade na profesionalnom nivou) ali je suviše nekako razmažen da bi ga ja gledao...
Mvg mi je dobar samo po pitanju xbox klasika tu se vidi da zna materiju u srž... A inače su mu emisije nepotrebno dugačke(ne zato što traju toliko nego jako zamara)
Console wars su ok za mega drive i snes i dosta su teatralni kao neki mini šou...
Mystic gamer je ok za novpsti o spni stvarima i dosta je realan.
Angry video gejmer je ok isto kao i retro game boy i dreamcastguy.
Digital foundary su smarači do bola(oni su mi najgori ubedljivo)
Jedino što dobro rade je ocenjivanje tu su skroz realni po pitanju igara.
Dpbar kanal mada više za retro konvertere frame Master i slično su još i My Life in gamingbaš profi rade ljudi
Eh da dodao bi i segalordX odličan je ko voli megadrive..
Послато са WP5 Pro помоћу Тапатока
 
Last edited:

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,366
Points
403


Odličan Dok, preporuka da se pogleda koga zanima generalno tadašnja Generacija Konzola a ne samo N64 i Goldeneye.

Iako sam znao sigurno 80% informacija koje su izneli, opet mi je bilo više nego zanimljivo i informativno, posebno u samom početku kad pričaju o iskustvu razvijanja igre tada za novi Nintendo sistem...kul je bila i priča posle oko TimeSplitters i PS2 iako toga nema puno al pomenuli su...

Mane su jedino što trajanje mi je odmah bilo zabrinjavajuće i pokazalo se da sam bio u pravu zadnjih 20 do 25 minuta sam već nervozno gledao kad će kraj...

Must Watch u svakom slučaju i voleo bi ovakav Dok za Wipeout i Tomb Raider iako koga ne mrzi da čita podjednako opsežno za Tomb Raider postoji ovako nešto, za Vajpaut dodam kad se setim gde sam čitao...


EDIT : Neka ide ovaj tekst mada siguran sam da sam neki drugi čitao gde se pominjao i Tekken...

 
Last edited:

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,366
Points
403
Sa ovom zajebancijom ICBERG CHART koju sam u zadnja dva posta bez konteksta bacio upoznao me je ovaj Goldeneye SpeedLore Iceberg



Na stranu taj kanal i njegovi vanserijski SpidLore Videos o kojima sam kucao detaljno na Emu pretpostavio sam tad da je ovo nešto što sigurno postoji u kontekstu za druge Igre i Tematike generalno ali sam malo i zbog prezasićenja svim i svačim zaboravio da to ispitujem.

Na Prvu Loptu Iceberg Chart deluje kao neki Test Znanja na zadatu temu i vrlo brzo svako može po asocijacijama pobacanim po nivoima da provali na šta se nešto odnosi a za šta nikad nije čuo. Naravno većina će jako brzo da preispituje Najniže Nivoe a neretko i Nivoe Ranije sa gomilom nepoznatih Ludila na šta god da se odnosi Ajsberg.

Ovde ću sad da se držim ovih vezanih za Gejming pre svega na ovaj posvećen nikom drugom do



Naravno da sam prethodna dva u Celosti pogledao vezana za Nintendo 64 Generalno (Solidan) i za Ocarinu (Vrlo Dobar) a takodje sam pogledao i još jedan za Okarinu koji me je bukvalno raspametio pa ko je HC Fan Igre kad bude našao vremena nema šta da razmišlja jer je ovo je Ultimejt Ajsberg Raslojavanje jedne od najboljih Igara Ikada




Dosta kraći iz dva dela postoji za neizdati Mother 3 za N64 koji se bavi svim postojećim klipovima, skrinšotovima i detaljima ikada poznatim za tu verziju. Kako je očekivano gledanje istog automatski Spojler za sve moguće iz kasnije izdate GBA Verzije a nisam je odigrao i dalje, gledanje tih klipova pomeram u nedogled.


ELEM, tema ovog posta je isključivo Mario 64 i danas kad sam gledao njegov Iceberg zaključio sam dosta nekih stvari koje su mi oduvek tu ispred nosa al najveće genijalnosti se gotovo uvek uzimaju zdravo za gotovo i ko sam ja da izbegnem tu zamku.

Sad bi se vratio na moj prvi susret sa Dzampin Fleš na PSX Mini. Vodili smo beskrajne i besmislene diskusije na EMUglx tad kakve su to igre u okviru klasik konzole zašto ova i zašto ona. Ja sam bio ta retka budala koja nije hakovala konzolu i vrtela je u krug to što je dato. Kad je konačno došao na red Dzampin Fleš ostao sam bez teksta. Prvo što uopšte nisam bio svestan te igre, mimo možda neke reklame iz časopisa (cenim za drugi deo) niti koliko je važna kao Pionir PLATFORMISANJA U 3D. Mogli bi smo zbog Bos Fajtova dodati važna i za još po nešto al sad ću preskočiti to no pun. Druga ništa manje bitna stavka je taj apstraktni ambijent na granici sa halucinacijom, kao neki dečiji košmar od previše sedenja za konzolom gde se sve pomešalo u jedan Virtuelni Svet koji samo i isključivo može da se doživi kroz 3D VIDEO IGRU. Dzampin Fleš znam površno u smislu da sam odskakao negde pola igre pa kontam da je za detaljnije sasvim ok ovaj random video



Dakle Dzmapin fleš me je potpuno preusmerio da drugačije sagledam taj čitav odnos ranog 3D koji je povezan sa podsvesnim, snovima, novim nepoznatim realnostima... Doom je Recimo u sličnom loncu kroz Taj Level Dizajn baziran večno na Tri Vrste Ključeva, Beskrajna Nedefinisana utvrdjenja MEDJUTIM Doom je logično uvek terao igrača da što pre napusti lokaciju na sve to dodao bi uvek i zadati time attack na kraju nivoa. Dolazak 3d Platformi malo kasnije kroz Mario 64 zastupa obrnuti princip gde forsira igrača (tada pretežno decu) da se u tom 3d SVETU ZADRŽE ŠTO DUŽE. DA prvo isprobaju gde mogu da se popnu, uhvate, šta mogu da bace, odvale, lansiraju PA TEK ONDA DA SE POSVETE ZADACIMA. A kad završe zadatke da se vrate bleji u tim čudnim nepoznatim nivoima prošaranim koliko opuštajućim ambijentalnim temama toliko i nekim zapravo veoma neprijatnim i zlokobnim. GTA je kasnije izgradjen na ovoj ideji sveta u kojem je poenta prvo da se igrač dobro iživi pa tek onda da se posveti zadacima i eventualno danas nemamo maltene više AAA igre bez tog Open World Segmenta koji je i dobar i loš no to je druga priča.

Sloboda u izboru je apsolutno prisutna šta će igrač da radi od samog starta gde je uvod ujedno i upoznavanje SA KRETANJEM KROZ PROSTOR posle kojeg gotovo svako provede neko vreme u majmunisanju pre nego što uopšte udje u zamak. Veoma često sam palio Mario 64 i nisam radio ništa, šetao se po zamku, ulazio u već predjene nivoe, prebacivao u prvo lice i gledao u objekte u daljini tražio nove prolaze lokacije itd. Zapravo je moj glavni problem bio što mi je ostala 1 jebena zvezda i njena lokacija je bila prilično random pa sam tako milion puta čukao naokolo u fazonu možda je nadjem. To je imalo gotovo uvek neki čudan trip i apsolutno postoje i kasnije N64 Igre gde se slična stvar odvijala , pre svega Ocarina pa i Blast Corps, Jet Force Gemini itd medjutim Mario 64 Nivoi su zanimljivi jer - što je igrač u njima duže a objasnio sam već zašto on PODSVESNO razvija još jači odnos sa tim nedefinisanim i nepoznatim ambijentom. Iako Mario 64 sasvim sigurno posle 98e nisam palio više od 2-3 puta ukupno, veoma često mi se dešavalo da sanjam onaj zamak i njegovu unutrašnjost ali sve to izgleda potpuno drugačije strašnije i dosta jezivije kako jeste obično u snovima. Akcenat na snove, trip i povezivanje istog sa Virtuelnim se može naći kao tema donekle u dokumentarcu Hipernormalizacija (2016) koji svima preporučujem nevezano za ovo. a u krajnjoj meri SEGA je možda i najkonkretnija tad bila sa igrom naziva NIGHTS INTO DREAMS no dobro znamo da se taj naslov kao i sama konzola nisu proslavili iako je to def. deo ove priče.


Takodje podsetio bi na ovaj tekst koji sam kačio na N64 Temi na EMU



Jasno je da je duboko ispod tog doživljaja 3d Platforme Nintendo pokušao da manipuliše na razne načine igračima kako bi ih naveo da što duže provedu vreme sa Mariom i ujedno podigao na viši nivo ZAVISNOST OD VIDEO IGARA makar dok su još deca bili glavni potrošači. Tu negde je i krenula Hajka na Nintendo jer setimo se kolektivnog Epi Napada u toku one neke Pokemon Epizode u Japanu


A takodje bilo je i ovoga, Izmišljena Priča (Kripi Pasta) o Samoubistvima Dece koju je navodila izvesna Melodija dok se igrao Pokemon Red i Green


Linkujem Kotaku jer je to sve sažvakano al svakako ima i sadržajnijih na temu pa koga ne mrzi neka gugla.

Naravno izmišljanje ovakvih stvari kao ne znači da nešto TU IMA svakako je znak da se razmišljalo u tom smeru jer da se ne zajebavamo MARIO MANIPULACIJA JE BILA JAKA, tu kreće cela ta fama oko gašenja Konzola Deci, Malo da popiješ mleka, da ideš napolje, Dobićeš EPI Napad itd. Ljudima je neko decu očigledno Omadjijao tad i nema sumnje to je bio Nintendo a njihove Metode su dostigle svoj Vrhunac upravo kroz Mario 64. O temi koju sam saznao skoro a to su PERSONALIZOVANI MARIO 64 KERTRIDZI zaista ne mogu sad jer nisam siguran da je i ja razumem do kraja ali je svakako završni potpis na ludilo i više nego opravdanu fascinaciju ovom igrom i tragom koje su rane 3d igre ostavile na sve koji su sa njima došli u kontakt a koje razume se prevazilaze Mario 64. Medjutim on je najvažniji deo te slagalice ako ne i ključan.

Uživajte u Mario 64 Iceberg video poz.
 
Last edited:

darkado

Well-known member
Messages
1,431
Reaction score
2,158
Points
253
Odlican kanal, i mene si navukao jos onomad iako me speedrunning ne zanima realno :D

Sent from my Mi 11i using Tapatalk
 
Top Bottom