• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

PS5 Xseries Switch PC General Multiplatform tema (trejleri/vesti/glasine)

Za razliku od recimo Myst 3 koji sam prešao tad (msm da je bio najlakši u serijalu) Riven sam imao jako veliki problem da napravim značajniji progres, nesposoban jbg ali sam ga previše puta počinjao samo da uživam u onom vrhunskom ambijentu, pored PC verzije imam ga i za Saturn

Riven je definitivno najteži jer je ceo Riven (mislim na Age) jedna velika zagonetka. Plus ima tu i tamo par fora koje možda nisu odmah jasne (kao recimo jedan hodnik koji postaje vidljiv samo nakon što smo zatvorili vrata za sobom). Da bi se igra prešla, moramo voditi beleške i naučiti osnove fiktivnog jezika i matematičkog sistema. Da bi uspeli da rešimo sve zagonetke, valja da sklopimo svu prirodu, tehnologiju i mitologiju sveta u svojoj glavi. Sve to možda zvuči hardkor (jer jeste) ali realno verujem da je sve što je potrebno strpljenje. Ovo je spora igra, koja se igra mesecima i ponekad danima ne postižemo nikakav vidni progres, jer samo tumaramo unaokolo i razmišljamo, dok nam konačno ne klikne inače logično rešenje.

Trojka jeste najlakša (mislim da ju je razvijao drugi tim), ali ima jednu od mojih omiljenih Age-ova. Onaj sa loptom, ako to ikome išta znači a da ne spojlujem. Četvorka je isto fenomenalna, omiljena mi je skoro kao Riven jer su Age-ovi toliko atmosferični i intrinzično-logični da mi služe kao uzor za worldbuilding i storytelling. Peticu još nisam igrao, ali sam poređao u red nedavno, najverovatnije čim završim Shadowrun serijal. Uru nisam igrao dok je bio aktivan, a nakon toga kada sam probao nisam uopšte bio oduševljen. Veoma zanimljiv eksperiment, šteta što nije bio komercijalno uspešan pošto je time zamrla bilo kakva nada da se ponovo razvijaju AAA MMO igre sa takvim sporijim i cerebralnijim mehanikama.


Edit: inače da, ovaj remake ćemo dobiti delimično zahvaljujući Starry Expanse (fan) projektu!
 
Last edited:
Baš sam hteo da te pitam za Četvorku da li misliš da je najteža u njoj sam proveo dosta vremena i pokušavao mnoge zagonetke ali ono je bilo nešto najteže sa čime sam se suočio hshshsh.


Lepo si opisao Riven, nema šta tako sam se uvek i osečao dok igram onaj početak i istražujem gde sve mogu da idem i isprobavam razne varijante sa zagonetkama, par stvari sam rešio bio ali uvek me napusti hrabrost da se upustim dublje fuck it


Auuu sad si me podsetio na Age sa loptom kakva ludnica je to moram da odgledam na yt, moj omiljeni je bio onaj kao AVATAR. voleo sam da ga igram leti naspem hladne koka kole tripovao sam da me osvežava. EDANNA se zove.
 
Last edited:
😁 Da, onaj nivo sa pticajom. I meni je ostao u sećanju. Trojka definitivno ima odlične momente, čak i neke od najmoćnijih u serijalu, iako je svaki deo jak. A četvorka jeste druga najteža (od prvih četiri), odmah iza Rivena. Ima par koje nisam ni mogao bez walkthrough-a, kao ona muzika sa kristalima. Igrao par nedelja bez napretka i rekao dosta je bilo, neću zbog ovog da prestanem. Prednost četvorke (što se težine tiče) je da je podeljena na celine svih tih Age-ova, koji iako jesu teški i kompleksni, nisu prevelik zalogaj. U Rivenu ima stvari sa kojima se sretnemo u početku a bukvalno do samog kraja ostaju relevantne.
 
Odusevljen sam trailerom! Atmosfera neodoljivo podseca na Alien Isolation. Tako mi treba ovakva igra u moru sivila...Za pocetak The Callisto Protocol
 



Ovo ima sigurno dobro da bude

Simulator naucnika iz Prometheus-a. :D

Fino izgleda, samo bas su preterali sa glasovima igraca, nerealnije se ponasaju od glasova u Ubisoft MP trejlerima.
 
DA POŽIVI JOŠ TOLIKO MIJAMOTO SAN

nu8EbUm.png


Shigeru Miyamoto, the celebrated game designer, producer, and director at Nintendo, has turned 70 years old today. Happy Birthday, Miyamoto-san!

V0koeE0.jpg



pF2UJYF.png


 
In October, the company launched a questionnaire asking players what they’d like to see should the classic gothic vampire series make a comeback.
On Thursday, the developer claimed such surveys usually receive a few thousand responses, but that the Legacy of Kain one received more than 100,000.

 
Back
Top Bottom