Ne znam konkretno za PS2, ali može biti da je atenuacija signala drugačija kad ide kroz RGB. To je recimo "problem" na 1chip SNES-ovima, gdje RGB signal ima velik brightness pa treba staviti veće otpornike da se namjesti ispravna razina signala. Može biti i do tolerancija na komponentama pa opet bude drugačija razina signala. Može biti i do kabela.Probaj vice city ps2 preko rgba i posle na istom tv/monitoru preko standardnog skarta ili svidea.
Jedino ostrina na rgbu je uvek bolja tj jasnija je slika ali nekada mi boje nisu dovoljno jasne preko rgba tj deluju izbl;edelo u nekim slucajevima uu vice city preko dana kada je suncano se bas vidi,ako stignem snimicu video za vikend.
nisi monstrum, ali svakako bi trebalo da se javis oftalmologu cisto da budes siguran.Ja mora da sam neki monstrum koji bas preferira Composite za Mega Drive/SNES.
prilično je vidljiva oštrina i tačnost prikaza u korist rgb. čak i u prvobitnom između composite i s-videoKablovi pospajani i postavljen SCART switch. Sada Super Famicom, Megadrive, PS one, PC Engine i Mister idu preko switcha na RGB input. Wii je spojen preko component inputa, N64 preko S-video inputa, a Famicom preko composite inputa.
![]()
![]()
Testirao malo kablove. Evo nekih usporedbi na Super Famicomu.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Nije neka velika razlika s-video/rgb (a i teško je uslikati kamerom), ali jasno se vidi razlika composite - rgb
Na Mega Driveu je velika razlika. Šuma u pozadini, composite muljavo, rgb oštre i jasne linije.
![]()
![]()
![]()
![]()
Na PS one i nije tolika velika razlika, ali opet je osjetno oštrije kad se usporedi.
![]()
![]()
![]()
![]()
Za kraj Mariov brk kroz S-video
![]()
Ma s mobitelom, nisam baš stručnjak za fotkanje kao što se vidiCime fotkas? Jel koristis neki stativ? Vecina fotki su van fokusa. Udalji se malo i probaj da smanjis ekspoziciju, mislim da ces dobiti dosta bolje fotke, bice uocljivija razlika.
RGB mozes da podesavas samo brightness, a ostalo samo u servisnom meniju.
Rekoh na mom prethodnom TV-u, ali nisam lepo formulisao sveOvo je delimično tačno , u zavisnosti od televizora . Npr Trinitron iz 95' može samo brightness da menja na rgb signalu. Dok Trinitron novije generacije uglavnom ovi sivi tipa 2000god pa na gore može sve da menja bez servisnog menija.
Svakako ga fiksiraj, samo to će ti znaciti mnogo, a poigraj se sa ostalim podešavanjima. Drži iso sto niže možeš, ekspoziciju sto brze, mada ne znam da li će praviti artifakte one, probaj 1/60 ako je osvežavanje 60hz i stavi fokus manualan.Ma s mobitelom, nisam baš stručnjak za fotkanje kao što se vidiNisam ništa mijenjao u postavkama, samo stavio na Pro (Samsung). Sigurno bi se dobile bolje fotke uz zezanje s postavkama (ekspozicija i ostalo).
Posto sam dosao u posed monitora KX-20PS1, da podelim neka iskustva. Monitor je iz 1982. godine, dobro ocuvan sobzirom na godine. Ima AV, scart i multi input slot. Monitor nema opciju da se bira source pa da bi prikazao rgb preko skarta mora da se dovede 5v na pin 8 a 3v na pin 16 scart konektora. Posto nemam niti jedan scart rgb za konzole kupio sam kabl rca rgb na scart, dodao sam 5v preko
usb kabla na pin 8 a moze se odatle "ukrasti" za pin 16 ali bi trebalo ici preko 180 ohm otpornika ali posto nisam imao morao sam da improvizujem. Doveo sam preko baterija 3v i sada sve radi. Za prvu ruku vise nego dobroView attachment 13467View attachment 13469View attachment 13471View attachment 13472View attachment 13473
Ziva istinaNiko ne zna naše crt muke.