• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Berserk

SteamWolf

Omae wa mou shindeiru!
Messages
904
Reaction score
1,168
Points
203
sigurno da njegovi saradnici znaju koliko toliko šta je imao u planu, sad naravno nisu ljudi išli i širili info.
 

WhiteWolf

ex-shone93
Messages
212
Reaction score
473
Points
173
Well, pocinjemo da dobijamo odgovore na neka pitanja koja smo imali, stvarno je zadnjih nekoliko brojeva bilo uzbudljivo i bitno za citavu pricu. So yeah....nakon 30 godina, imam osecaj da prica ulazi u poslednju trecinu (koja bi trajala jedno 10 godina).
 
Last edited:

Nadasaki

Well-known member
Messages
45
Reaction score
66
Points
68
Bilo je par tvitova od njegovih asistenata, jedan je napisao da ce dati sve od sebe, drugi da ce verovatno nastaviti mangu ali ce trebati da prodje dosta vremena. Verovatno delom zbog postovanja prema Miuri i delom jer nece da brzaju.
 

VoivodBG

nerealni elitista
Messages
4,204
Reaction score
6,357
Points
553


Guts nipošto, niti Zandaya, ali Timothy možda, samo možda.

Naravno internet fan castin, bez brige nisu još došle kandže Holivuda i Netflix-a da sve unište.
 

Super Simke 64

Well-known member
Messages
621
Reaction score
779
Points
203
Nikako da se setim da pišem o mojim utiscima o ovom serijalu. Zaintrigiran svime što ste pisali kada je kreator ove mange nažalost preminuo, istraživao sam tada malo dodatno na netu, potom odgledao onaj crtani serijal iz 90ih, potom čitao scan-ove na engleskom, pročitao masu tekstova i odgledao masu Youtube klipova o serijalu,...

Zajebali ste me žestoko pre 9 godina kada ste na sva usta isto tako hvalili Marvel filmski serijal na starom forumu pa ja u pripremi za prve Avengerse u bioskopu, za dva dana kući pregledao sve MCU filmove pre toga, potom pogledao i Avengerse... ostatak znate, nikada vam to nisam oprostio.

Ali Berserk, njega ste zapravo i malo hvalili. Mene je ovaj serijal ODUŠEVIO!!! Crtanu seriju sam za dva dana odgledao celu i evo ovih dana ću morati ponovo. Ostalo šta sam radio mesec dana skoro svaki dan kada nisam bio na poslu i spavao sam napisao gore. Masi svojih prijatelja koji ne znaju ni šta je manga sam pričao sve i svašta o ovom serijalu i mogao bih i ovde do sutra sa vama da razglabam o tome.

Ali ajde da prvo krenem od meni trenutno najvažnijeg: Jel ima kod nas i po kojoj ceni da se kupi Berserk manga prevedena na srpski? Čini mi se da sam negde video da je izlazila i kod nas. Do kog serijala je to izlazilo kod nas? Da li izlazi i dalje?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

s_hyperion

"savant za igre"
Co-founder
Messages
2,766
Reaction score
5,095
Points
513
Samo nemoj druge anime adaptacije da gledaš :LOL:

Btw, poslednji chapter je izašao u Japanu. Za sad se ne zna šta će dalje, postoji neka volja da se nastavi, ali mislim da još nema konkretnih planova.
 

stale

Crni vojvoda
Co-founder
Administrator
Veliki gospodin
Messages
736
Reaction score
1,121
Points
203
Ja koliko znam nije prevedeno na srpski i nije izlazilo kod nas, sad mozda grešim.

Sačekaj da se cene unormale pa uzmi deluxe
 

Necro

Well-known member
Messages
516
Reaction score
1,049
Points
203
Nikako da se setim da pišem o mojim utiscima o ovom serijalu. Zaintrigiran svime što ste pisali kada je kreator ove mange nažalost preminuo, istraživao sam tada malo dodatno na netu, potom odgledao onaj crtani serijal iz 90ih, potom čitao scan-ove na engleskom, pročitao masu tekstova i odgledao masu Youtube klipova o serijalu,...

Zajebali ste me žestoko pre 9 godina kada ste na sva usta isto tako hvalili Marvel filmski serijal na starom forumu pa ja u pripremi za prve Avengerse u bioskopu, za dva dana kući pregledao sve MCU filmove pre toga, potom pogledao i Avengerse... ostatak znate, nikada vam to nisam oprostio.

Ali Berserk, njega ste zapravo i malo hvalili. Mene je ovaj serijal ODUŠEVIO!!! Crtanu seriju sam za dva dana odgledao celu i evo ovih dana ću morati ponovo. Ostalo šta sam radio mesec dana skoro svaki dan kada nisam bio na poslu i spavao sam napisao gore. Masi svojih prijatelja koji ne znaju ni šta je manga sam pričao sve i svašta o ovom serijalu i mogao bih i ovde do sutra sa vama da razglabam o tome.

Ali ajde da prvo krenem od meni trenutno najvažnijeg: Jel ima kod nas i po kojoj ceni da se kupi Berserk manga prevedena na srpski? Čini mi se da sam negde video da je izlazila i kod nas. Do kog serijala je to izlazilo kod nas? Da li izlazi i dalje?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Ja sam se sa Berserkom sreo sredinom dvijehiljaditih. Za Berserk sam dobijao preporuke od mnogih ljudi pa sam odlučio da ga ogledam. Bio sam oduševljen serijom i zapanjen krajem. Ne samo ja, nego i moji ukućani koji slabo gledaju anime. Anime sam proslijedio drugu koji je pao na dupe kada ga je odgledao i postao instant fan.
Ne znam za zvanični prevod mange na srpski al ako hoćeš prevod koji su radili fanovi, pogledaj animeoverdose. Doduše mislim da nema tamo mnogo...

Kad smo kod anime serija koje vole oni koji ne gledaju anime evo još jedne preporuke ako nisi gledao - Great Teacher Onizuka. Taj moj drug je takođe fan ove serije i isto smo je gledali sredinom dvijehiljaditih. Nema uopšte veze sa Berserkom. U pitanju je odlična komedija koja se svima može svidjeti.
 
Last edited:

Apex

Well-known member
Patron
Messages
2,547
Reaction score
3,657
Points
373
Ja sam baš uživao u Great Teacher Onizuka, odlična zajebancija. Šteta što nema više epizoda.
 

voja

Well-known member
Patron
Messages
2,150
Reaction score
2,397
Points
243
tu je manga..koja je zavrsena za razliku od berserka
 

Konrat

Fromboy
Messages
705
Reaction score
1,045
Points
203
Veliki problem kod Berzerka je što je taj Golden arc toliko krvavo dobar i surov (najbolji, neponovljiv, za mene u top 10 stvari koje sam čitao ili iskusio U ŽIVOTU), da sve što je izašlo nakon toga, ma kako bilo dobro, jednostavno ne dostiže taj nivo. Prosto je nemoguće to ponoviti a kamoli nadmašiti.

Ostalo je dosta nerazjašanjenih stvari koje ostala poglavlja razvijaju što je za mene bilo sasvim dovoljno. Ja sam pročitao, čini mi se, hiljade i hiljade strana mange još pre desetak godina i potpuno sam se pogubio gde sam stao... bila je nekakava ogromna bitka i nekakav car/kralj koji se pretvara u diva/čudovišta u sred te klanice... ne znam ni sam više. (ako neko prepozna nek mi javi da dovršim čitanje).

Po meni anime nisu ni približno više zanimljive kao u to vreme kad smo gledali Berserk, Evangelion, Escaflowne, Golden Boy, Haibane Renmei, FLCL... ovo sad mi je sve nešto bezveze, razvučeno u beskraj, previše patetike, suza, sumnje da bi se mator čovek poput mene mogao uživeti.

Nije loš onaj trodelni film od pre nekoliko godina ali drugu (i treću?) sezonu serije izbegavati po svaku cenu.

Kome je stalo do još malo grimdark i a-la Berserk crnila tu je Dark Souls serijal pa samo izvol'te! :)
 

Super Simke 64

Well-known member
Messages
621
Reaction score
779
Points
203
Opa, to je ono što čekam!!! da više ne čitam sa telefona.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Top Bottom