• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

XBOX Xbox Classic - Održavanje i servisiranje

Corvus Corax

Well-known member
Messages
1,190
Reaction score
4,789
Points
243
Nisam, pošto trenutno nemam HDD viška. Kad nabavim i podesim sve softverski, obavezno testiram. :)

Da, i ja sam razmišljao o tome. Kada naiđe neki koji je za delove, prebaciću sa njega. :D
 
  • Like
Reactions: Ace

todorko

Well-known member
Messages
17
Reaction score
60
Points
113
Naišao sam na info na xbox-scene diskordu, pre izvesnog vremena, da su ovi RAM čipovi zapravo Hynix a ne Samsung. Čisto da znaš, ne znam koliko tačna ta informacija.

image.png

Untitled.png
 

Corvus Corax

Well-known member
Messages
1,190
Reaction score
4,789
Points
243
Zanimljivo. Nisam znao da to rade. Ove čipove sam kupio još pre godinu i po dana, ali imaju taj "double dot".

Revizija 1.6 fabrički koristi Hynix, dok ostale koriste Samsung. Mada su moduli prošli testove barem 5 puta, pa računam da je svakako sve to u redu.
 

todorko

Well-known member
Messages
17
Reaction score
60
Points
113
1.6b je Hynix, 1.6 je Samsung. Ma jeste u redu, kazu i da mogu da se mesaju Hynix i Samsung iako je opste prihvacena informacija da ne mogu.

Ja sam kupio na ebayu, nemaju double dot i pise Korea na njima ali ko ce ga znati da li su Samsung ili nisu.
 

Corvus Corax

Well-known member
Messages
1,190
Reaction score
4,789
Points
243
Nabavih jednu providno zelenu Xbox konzolu (hvala @Zegota !), ali sa problemom - čim se uključi, otvara optički uređaj. Što mi je odmah ukazivalo na to da je procureo kondenzator za sat. Konzola nikada nije otvarana do sada, u odličnom je stanju, ali unutra... nije bio lep prizor. 6 kondenzatora je procurelo, od čega su 3 i dobrano eksplodirala i kiselina kondenzatora se našla i na donjoj strani hard diska.

IMG_8255.jpeg
IMG_8256.jpeg
IMG_8257.jpeg
IMG_8258.jpeg
Zanimljivo je da je revizija konzole v1.2, koje nisam imao do sada. Mislim da su providno zelene konzole uglavnom bile 1.4 ili 1.6.

Međutim, kada se Xbox Classic ne uključuje, gasi se brzo nakon uključivanja, ne otvara optički uređaj, ili se generalno čudno ponaša kada je rad u pitanju, znači da je šteta već naneta od strane kondenzatorske kiseline. Vodovi koji su odgovorni za uključivanje, restart kod Xboxa su sa donje strane, tik u ivicu, i oni najčešće stradaju kada procuri clock kondenzator. Tako da sam hteo prvo da proverim donju stranu i pomenute vodove.

IMG_8261.jpeg
I da, vidljiva su oštećenja na vodovima. Kiselina je nagrizla, kratko spojila vodove i jedan je, kako sam ubrzo otkrio, prekinula.

Detaljno sam ostrugao pincetom i očistio sva oštećenja i kiselinu izopropil alkoholom.

Potom sam multimetrom proverio vodove i uvideo da je jedan u prekidu. Mikroskopom i multimetrom sam uspeo da utvrdim izuzetno sitan prekid u jednom vodu.
IMG_8273.jpeg
Naneo sam fluks, a onda finim vrhom na lemilici i kalajem restaurirao sam taj vod.
IMG_8276.jpeg
Potom sam to mesto (i sva sitna oštećenja na tim vodovima) premazao solder maskom i stegao UV lampom.
IMG_8279.jpeg

I tako sam rešio vodove za struju.

Okrenuo sam ploču, skinuo sve kondenzatore koji su se naduli/procureli, uključujući i clock kondenzator, a onda detaljno, u više tura, oribao ceo donji deo ploče četkicom, ubrisima i izopropil alkohol, sve dok nije postalo potpuno čisto.
IMG_8281.jpeg
IMG_8282.jpeg

Proverio sam vizuelno ploču i sve mi je delovalo u redu, pa sam zalemio nove kondenzatore.
IMG_8283.jpeg
Onda sam sklopio natrag konzolu i tada je došao trenutak istine.
IMG_8284.jpeg
IMG_8285.jpeg
IMG_8286.jpeg

Ova lepota od konzole sada radi kako treba i postala je deo moje kolekcije. 😄
 

Corvus Corax

Well-known member
Messages
1,190
Reaction score
4,789
Points
243
I to radi svoj posao???
I za to sam nepoverljiv da kupim a treba mi realno.
Nije idealno. Baza mu je očajna (nestabilna), ali kada se podesi sasvim dobro vrši svoju funkciju. Meni je sasvim okej.
 

Wahad

Replicant's Trainer
Messages
1,171
Reaction score
1,701
Points
253
Evo čime sam se zajebavao prethodnih dana



Odličan je skin za poslednji XBMC (3.6) i sve odlično radi. Skin je poprilično barebone na početku, pa treba da sam podešavaš preko xml fajlova šta kako želiš, što je jebeno jer nigde nemaš upustvo nego moraš da skontaš sam šta kako.

Avatara sam ubacio sa X360, Gamertag sa xbox konzola, ima neka fora i za achievementse ali to još uvek nisam isprobavao, možda i nisu razvili kako treba još uvek.

Može se zameniti svaki tile u šta god hoćeš da ti bude, može da se tu stave emulatori i sve ostalo. Featured vadi iz baze igara dok Favourites ti konfiguruješ. Ubacuju se thumbnail fajlovi od igara da izgleda bolje. Ima nekih jebanja sa kodom da vuče i veći kvalitet slike.

Sada sam hteo da snimam neke igre preko capture card i ne mogu, jer ne reguje widescreen capture kartica kako je podešeno u igri. Jako čudno. Psi-Ops radi u widescreen na konzoli, a kada pokušam da transformišem sliku u OBS-u bude stretched, čak i ako vučem da izgubim nekoliko pixela u visini. Jako jako čudno.

Čak i igre koje su officially widescreen supported prave ovaj problem. Jednostavno preko OBS-a ne možeš da pobegneš od aspect ratioa koji je diktiran rezolucijom, tj 480p. Sada sam probao sa Betmenom i ne mogu da ništa uradim

@Corvus Corax
Bilo bi kul da vidimo da li možemo da modifikujemo neki moj box na 128mb, imam 1.4 i 1.6. A i sigurno bi te zanimalo, našao sam slim box fajlove, a ortak mi dužan usluge koji ima 3D štampač pa mogu da uradim 2-3 kutije, možda bi tebe zanimalo da se igraš i sa tim.

Na ovaj mislim:
IMG_0196.thumb.JPG.e7c2b37f05b2ec70cd26c4cef8a47019.JPG


Btw, imam ja jedan Stock HDD mogu da ti dam, valjda je 20gb @Corvus Corax

Našao i Duo x2 modchip, vidim da može da se na njemu nalepi XBlast i CerBios onda..... Ima port na ploči za njega, ali žice treba da se povežu neke to pojma nemam.....
 
Last edited:

Corvus Corax

Well-known member
Messages
1,190
Reaction score
4,789
Points
243
Mogla bi da se nadogradi RAM na 1.4, dok je na 1.6 malo veće cimanje. Problem je što trenutno sređujem dečiju sobu, pa sam prebacio opremu za lemljenje u drugu sobu, nabacao stvari na sto. Čim se pokupim malo i uredim ponovo taj prostor, javiću ti, pa se dogovaramo. 👍

Ne znam da li mi u još nekom Xboxu nedostaje ispravan HDD, proveriću.
 

cle2s

Well-known member
Messages
20
Reaction score
135
Points
78
Imao sam srece sa kondenzatorom na OG XBOX koji sam nabavio pre godinu dana i od tada stoji… Nikako da sednem i uklonim ga i sinoc uzeo da zavrsim posao. Kondenzator krenuo da curi, srecom nema stete!

7DFE7B8B-9A7E-4FA2-B952-EF74EC0A12A7.jpeg

Posle malo ciscenja:
935E22DD-A6EF-4C51-ABAD-E970E613A08A.jpeg

Evo je nesreca:
160CCC21-38DF-4AE7-AD5D-B6A2B5324CE9.jpeg
 

cle2s

Well-known member
Messages
20
Reaction score
135
Points
78
Nabavih jednu providno zelenu Xbox konzolu (hvala @Zegota !), ali sa problemom - čim se uključi, otvara optički uređaj. Što mi je odmah ukazivalo na to da je procureo kondenzator za sat. Konzola nikada nije otvarana do sada, u odličnom je stanju, ali unutra... nije bio lep prizor. 6 kondenzatora je procurelo, od čega su 3 i dobrano eksplodirala i kiselina kondenzatora se našla i na donjoj strani hard diska.

View attachment 11664
View attachment 11665
View attachment 11666
View attachment 11668
Zanimljivo je da je revizija konzole v1.2, koje nisam imao do sada. Mislim da su providno zelene konzole uglavnom bile 1.4 ili 1.6.

Međutim, kada se Xbox Classic ne uključuje, gasi se brzo nakon uključivanja, ne otvara optički uređaj, ili se generalno čudno ponaša kada je rad u pitanju, znači da je šteta već naneta od strane kondenzatorske kiseline. Vodovi koji su odgovorni za uključivanje, restart kod Xboxa su sa donje strane, tik u ivicu, i oni najčešće stradaju kada procuri clock kondenzator. Tako da sam hteo prvo da proverim donju stranu i pomenute vodove.

View attachment 11672
I da, vidljiva su oštećenja na vodovima. Kiselina je nagrizla, kratko spojila vodove i jedan je, kako sam ubrzo otkrio, prekinula.

Detaljno sam ostrugao pincetom i očistio sva oštećenja i kiselinu izopropil alkoholom.

Potom sam multimetrom proverio vodove i uvideo da je jedan u prekidu. Mikroskopom i multimetrom sam uspeo da utvrdim izuzetno sitan prekid u jednom vodu.
View attachment 11673
Naneo sam fluks, a onda finim vrhom na lemilici i kalajem restaurirao sam taj vod.
View attachment 11676
Potom sam to mesto (i sva sitna oštećenja na tim vodovima) premazao solder maskom i stegao UV lampom.
View attachment 11677

I tako sam rešio vodove za struju.

Okrenuo sam ploču, skinuo sve kondenzatore koji su se naduli/procureli, uključujući i clock kondenzator, a onda detaljno, u više tura, oribao ceo donji deo ploče četkicom, ubrisima i izopropil alkohol, sve dok nije postalo potpuno čisto.
View attachment 11678
View attachment 11679

Proverio sam vizuelno ploču i sve mi je delovalo u redu, pa sam zalemio nove kondenzatore.
View attachment 11680
Onda sam sklopio natrag konzolu i tada je došao trenutak istine.
View attachment 11681
View attachment 11682
View attachment 11683

Ova lepota od konzole sada radi kako treba i postala je deo moje kolekcije. 😄

Vrhunski posao!
 
Top Bottom