• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

PS5 PS4 Wipeout Omega Collection

HK-47

Well-known member
Messages
489
Reaction score
1,249
Points
203
Screenshot 2021-12-04 at 16-09-36 Wipeout Omega Collection - Wikipedia.png




Wipeout Omega Collection (stylised as WipE′out Omega Collection) is a 2017 futuristic racing video game compilation co-developed by XDev, Clever Beans and Creative Vault Studios and published by Sony Interactive Entertainment for the PlayStation 4. It was first released in North America on 6 June 2017 and in Europe a day later.

The compilation includes remasters of two entries in the series: Wipeout HD, along with its Wipeout HD Fury expansion, and Wipeout 2048. Both games revolve around players competing in anti-gravity racing leagues.. It received positive reviews upon release, with many critics welcoming the series' return and the upgraded visuals, as well as the preservation of its ubiquitous techno soundtrack.

Krenuo sam sa Wipeout HD. Nisam igrao ništa slično, ali brzo sam se navikao. Dobro je pa igra krene sa sporijim klasama pa sam imao vremena da se prilagodim. Doduše, Phantom klasa mi je bila jebena, sve jebenija što više krivina ima na stazi. Sećam se prvu trku nisam ni završio jer sam eksplodirao od tolikog lupanja u zidove. :ROFLMAO:

Staze su mi odlične, kako vizuelno, tako i što se tiče vožnje. Najviše mi se svidele Sol 2, Metroipia i Anulpha Pass. Sa Ubermall se nikako nisam mogao sastaviti, ne znam da li sam ijednom lepo prošao kroz one dve šikane pred kraj kruga. Blagosloven bio Autopilot koji me je tu spašavao ponekad.

Nisam stekao utisak da AI ``vara`` kao što mi je to bio slučaj u Mario Kart 8 recimo. Ovde vidim piče se međusobno, a čak i rubberbanding je više radio u moju korist. Posebno dobar osećaj kad ispred mene pet ekslplozija pa uletim u oblak a ne znam šta me čeka posle, kao kad Tom Kruz uleti u oblak dima u Days of Thunder.

HD Fury praktično sve isto kao i prva igra, uz dodatih nekoliko modova. Eliminator mi je uglavnom bio veoma zabavan, mada znalo me iritirati kad krenem da mašim pad-ove za milimetar, ili kad se odvojim od grupe pa nema nigde nikog. Detonator je takođe dobar, uglavnom chill napucavanje balona. Zone battle, s druge strane, mi se i nije svideo nešto.

Staze u HD Fury su mi se možda i još više svidele vizuelno, pogotovo oni delovi sa providnom podlogom. A i nisam imao neku koja mi je bila slaba tačka kao što je to Ubermall.

Danas sam krenuo 2048, očistio prvi kup i, bogami, drago mi je što nisam počeo sa ovim. :) Dosta zeznutije. U prve dve igre mi je bilo lagano da uzimam zlato na srednjoj težini, a ovde vala u nekim trkama je bila borba da uzmem i onaj običan Pass. Vidim da ovde baš treba znati stazu i prečice, tako da pretpostavljam da mi treba malo da se naviknem. Trke su dosta nepredvidive i dešava mi se onaj Mario Kart momenat da u roku od par sekundi sa drugog padnem na zadnje mesto. Najgore mi je kad vidim nema nikog oko mene mislim da sam prvo mesto i onda pogledam piše tipa 3/8.

No, dizajn staza mi je ovde možda i najbolji od tri igre, pogovo ove koje su miks nebeskih i zemaljskih deoinca. Eliminator mode je ovde još zabavniji jer su svi u grupi tokom trke i baš bude haos, a i ovaj mod mi najbolje ide što se tiče Elite Pass-a. Takođe zgodna stvar što što su oružja podelili na odbrana i napadačka.

Sve u svemu, odlična zabava. Moram da se i zahvalim kolegama forumašima koji su me ubedili da uzmem dok je bila na popustu :)

Ah, (ne tako) stara dobra vremena kad izabereš trku, vozilo i pičiš. Bez smaranja sa cringe pričom i likovima i gledanja kako se XP bar puni nakon trke ili vrti točak sreće...​
 

Apex

Well-known member
Patron
Messages
2,547
Reaction score
3,657
Points
373
Drago mi je što postoji ovakva igra da može da se opali Wipeout na PS4. Ja nisam previše igrao pošto sam već izgustirao sve igre kad su bile aktuelne ali su lepo odradili kolekciju.

Šteta što o Wipeoutu na PS5 možemo samo da sanjamo.
 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,366
Points
403
OG Vajpaut je bio jedan od ključnih naslova u definisanju za koga je i čemu je namenjen PSX, nešto što su više manje omanule sve CD Based konzole do tad. Šteta što nisu uspeli da održe serijal validnim i dalje već se svelo na te neke kompilacije.

Mogao bi nekad da nagarim ovu kolekciju, koristan tred kao podsetnik
 

s_hyperion

"savant za igre"
Co-founder
Messages
2,766
Reaction score
5,095
Points
513
Lagano najbolje arkadno trkanje na Playstationu. Baš sam ih dosta igrao, a platinum u HD-u mi je najdraži achievement ikada.
Ne oslanjaj se na autopilota, nauči bez, bićeš mnogo brži. Prebaci air brakes na R1 i L1. Ubermall je najbolja staza :D

Evo snimak kada sam svojevremeno imao top 10 vreme na svetu u jednom od time triala, sad je verovatno dosta palo dole.




Postoje neke glasine da se navodno radi na oživljavanju serijala, ali nisam optimista.
 
Last edited:

ljubomir

Krompir paprikaš
Co-founder
Messages
3,103
Reaction score
10,007
Points
453
Dobra je kolekcija u dolazi u dobrom fizičkom izdanju.


wipeout-omega-collection-516853.11_1024x1024.jpg
 

s_hyperion

"savant za igre"
Co-founder
Messages
2,766
Reaction score
5,095
Points
513
Imam to slip izdanje, ali mi je smor što mi nikada nije stigao steelbook koji sam pre-orderovao sa Shopto-a. Negde se zagubio/ukraden.
 

HK-47

Well-known member
Messages
489
Reaction score
1,249
Points
203
Lagano najbolje arkadno trkanje na Playstationu. Baš sam ih dosta igrao, a platinum u HD-u mi je najdraži achievement ikada.
Ne oslanjaj se na autopilota, nauči bez, bićeš mnogo brži. Prebaci air brakes na R1 i L1. Ubermall je najbolja staza :D

Evo snimak kada sam svojevremeno imao top 10 vreme na svetu u jednom od time triala, sad je verovatno dosta palo dole.




Postoje neke glasine da se navodno radi na oživljavanju serijala, ali nisam optimista.

Hah, nisam ni znao da može ovako da se preleti preko staze.
Ne oslanjam se mnogo na autopilot, nije baš da često i dobijem to, ali bude korisno kad dođe. Sem ako si mislio na pilot assist, to ne koristim.
 

Apex

Well-known member
Patron
Messages
2,547
Reaction score
3,657
Points
373
Brate kako neko može da ima 3 sekunde bolje vreme od ovoga. :D
 

s_hyperion

"savant za igre"
Co-founder
Messages
2,766
Reaction score
5,095
Points
513
Pa u svakom krugu možeš još par barrel rollova-a da uradiš, samo ja nemam tako uvežbane prste za to. Plus uvek može bolja linija, a i promašio sam par padova.

edit: e, ovako nešto 😬



Nikada nisam mogao da savladam ovaj barrel roll kada sletiš tačno na pad, pa uradiš pitch na gore i brzo rolluješ.
 

HK-47

Well-known member
Messages
489
Reaction score
1,249
Points
203
Završen i 2048. Iako mi je bila generalno teža od prve dve, A (Phantom) klasa mi je bila lakša za vožnju (plovidbu?), valjda zbog širih staza. Doduše još nisam probao A+ challenge trke.
Iako je najkraća kampanja je najraznovrsnija jer postoje trke posebnih klasa kao i trke gde se može koristiti samo jedno oružje. Al' su me izbubali u onoj trci gde se samo rakete koriste :D
Zadnja trka je baš zeznuta, tek kad sam stavio onu Valentino Rossi žutu boju na brod uspeo sam :)
Sad se valja malo odmoriti uz FF XV pa vratiti da odradim još neke trke što su ostale i da uzmem Elite Pass tamo gde budem u mogućnosti.
 

gruja33

OLED brat
Messages
876
Reaction score
3,133
Points
313
Jel ova kolekcija sadrži i ps3 wipeout hd?
Pitam da znam zbog kupovine da ne kupujem i ps3 verziju nego samo ps4 kolekciju...

Послато са WP5 Pro помоћу Тапатока
 

Nezaborav

Well-known member
BANNED
Messages
1,619
Reaction score
2,106
Points
203
Odigrao malo Wipeout 3 na PS1
Обична тројка или Special Edition?

Иначе волио бих да видим повратак овог серијала али са нешто мрачнијом естетиком. Исто као што бих волио да видим и нови Colony Wars и G-Police. Тај 90's Euro SF ми јако паше, штета што га више нема у играма.
 
Top Bottom