• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Xseries PS4 PC System Shock Remake

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,938
Reaction score
9,053
Points
553
capsule_616x353.jpg


Developer : Nightdive Studios
Publisher: Nightdive Studios

Genre : FPS/RPG
Director : Stephen Kick
Writter : Chris Avellone
Engine : Unreal Engine 4.0
Platforms : Microsoft Windows, MacOS, Linux, Playstation 4, Xbox One
Launch Date : 2021





Sta je System Shock?

Sistem Shock je akciona rpg igra koju razvija i objavljuje Nightdive Studios. To je rimejk istoimene video igre iz 1994. godine koju je prvobitno razvio Looking Glass Studios. Planirano je da igra istovremeno izađe na Microsoft Windovs, macOS, Linux, PlayStation 4 i Xbox One 2021. godine.


System Shock remake je akciona rpg igra koju razvija i objavljuje Nightdive Studios. To je rimejk istoimene video igre iz 1994. godine koju je prvobitno razvio Looking Glass Studios. Planirano je da igra istovremeno izađe na Microsoft Windows, macOS, Linux, PlayStation 4 i Xbox One 2021. godine.

Sistem Shock je bio veoma uspesan i smatrao se daleko ispred svog vremena.
Bio je revolucionaran, jedna od prvih igara iz prvog lica ikada u istinskom 3D okruženju, omogućavajući igračima da gledaju gore-dole, skaču, naginju se, čuče, itd. Takođe je pohvaljen zbog neverovatne priče i atmosfere. Danas se smatra kultnim klasikom, a mnogi su otišli toliko daleko da su ga nazvali remek-delom. Međutim, uprkos pohvalama, programeri su smatrali da je prodaja igre nedovoljna.








Zaplet

70294_01_87-minutes-system-shock-remake-released-shodan-pleased_full.jpg

7. aprila 2072, Haker je provalio u mrežu korporacije TriOptimum i pokušao da pristupi njihovim poverljivim datotekama. Snage bezbednosti TriOptimum-a brzo su ga pronašle i privele. Hackera je kontaktirao potpredsednik TriOptimum Marketinga, Edvard Diego, koji mu je ponudio dogovor - pomoći će Diegu da reprogramira SHODAN, AI koji kontroliše TriOptimumovu svemirsku stanicu Citadel. Zauzvrat, ne samo da će njegov prekršaj biti zaboravljen, već će biti opremljen i vojnim neuronskim interfejsom. Haker, koji ionako nije imao mnogo izbora, složio se. Odveden je u stanicu Citadela i izvršio modifikacije programa SHODAN kako bi uklonio njene sigurnosne protokole. Zadovoljan, Diego je imao ugrađen neuronski interfejs u Haker-ov mozak. 6. juna operacija je uspešno završena i Haker je stavljen u šestomesečnu zaceljujuću komu.

Šestog novembra, Haker se budi iz regenerativne kome i tu kosmar pocinje.




Media



System-Shock-Remake.jpg
System-Shock-3-ds1-1340x1340.jpg








maxresdefault.jpg
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,938
Reaction score
9,053
Points
553
Rezervisan post za recenzije i dodatne linkove.
 

grunt

Celeb Connoisseur
Messages
791
Reaction score
1,267
Points
203
Ona beta sto su izbacili prosle godine bas nije puno obecavala :D Al dobro fali nam ovakvih igara svakako, pa i ako bude prosek overice se :)
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,938
Reaction score
9,053
Points
553
Izlazi final demo za igru u februaru i otkljucavaju preorder uz koji se dobija System Shock 2 EE, skipovacu demo definitivno ne zelim da spoilujem previse.
 

ninedots

galaktički iscelitelj keramike
Patron
Messages
143
Reaction score
359
Points
173
Lol, uopšte se ne sećam da je cyberspace segment igre bio low-poly Descent a voleo sam igru baš. Svakako jedva čekam.
 

grunt

Celeb Connoisseur
Messages
791
Reaction score
1,267
Points
203
Ja sam keca bukvalno samo probao pre hiljadu godina, ne secam se nicega iz igre. Dok sam dvojku bas puno igrao.
 

ninedots

galaktički iscelitelj keramike
Patron
Messages
143
Reaction score
359
Points
173
Obe igre su bile nešto neviđeno kad su se pojavile, balice su se skupljale nad tastaturama.
Kec možda i više jer sam tipa prešao sa Comander Keen na monohromatskom 286 na SS na ful kolor 386, bukvalno mind blown! A tek šta si sve mogao u igri + horror. Ostala mi je kul trivia negde, možda je i tačna :) da SS nije trebalo da bude horror igra nego naseljena stanica sa NPCovima i kvestovima ali da je igra imala toliko novih stvari, što grafike, što gameplaya da nije bilo dovoljno memorije za sve pa su jednostavno poubijali sve NPCove i napravili pustu stanicu.
Dvojka mi je i danas top 10 igara ikad, sa sve cheesy endingom :D Ali gameplay, šta si sve mogao u toj igri, ludilo.
 

Yuka Sakazaki

Princess of Princess Champion
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
3,628
Reaction score
7,908
Points
553
Prvi deo nikada nisam probao, sada je pravo vreme! Shto se drugog tiche, jedna od retkih igara koju sam prestao da igram jer mi je bilo preterano strashno. Dan danas kapiram da ne bih smeo igrati jer je atmosfera pun pogodak, jeza me hvata samo kad se setim onih deformisanih majmunolikih kreatura kako zavijaju.
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,938
Reaction score
9,053
Points
553
Prvi deo nikada nisam probao, sada je pravo vreme! Shto se drugog tiche, jedna od retkih igara koju sam prestao da igram jer mi je bilo preterano strashno. Dan danas kapiram da ne bih smeo igrati jer je atmosfera pun pogodak, jeza me hvata samo kad se setim onih deformisanih majmunolikih kreatura kako zavijaju.

Dobro su odradili Enhanced edition dvojke koji ce ici uz preorder keca sada, nije ground up remake u novom enginu kao kec ali kazu da je mnogo vise od klasicnog enhanced/remastera. Sto me jako raduje iskreno taman obe igre da odigram jednu za drugom kao domacin :D
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,673
Reaction score
9,480
Points
453
System Shock is a remake of the beloved PC classic. Updating mechanics, graphics, and enemy A.I. - System Shock is here to offer a new generation of players a chance to go toe-to-toe with one of gaming's iconic enemies: SHODAN. Fight, hack, and save humanity from a fate worse than death itself.





Posle par godina razvoja, verni remaster originalne kultne igre System Shock ce najzad stici u prodaju ovog leta. Ko preorderuje dobija pristup demu igre i napredni port od System Shock 2 [kada on stigne u prodaju]. Grafika je drasticno unapredjena, UI i gameplay su modernizovani, a trudili su se da budu verni originalu.

Vredno je napomenuti, ovo nije "System Shock: Enhanced Edition" [uglancani port originalne igre]. To je odvojen projekat ovog istog studija koja je stigao u prodaju pre par godina.
 

WhiteWolf

ex-shone93
Messages
215
Reaction score
476
Points
173
Nisam igrao original tako da ce se overiti kada izadje. Svi je spominju ali ja nikada nisam zalazio previse u tematiku tako da ce mi biti blind playthrough.
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,938
Reaction score
9,053
Points
553
February Kickstarter Update
The Demo Update

Welcome back Hackers!

We’ve got a very special update this month - as you are aware we’re releasing our final demo and opening pre-orders on Steam, GOG, and the Epic Games Store which should be available as you read this. This is a major milestone in our development of System Shock and once again we’d like to thank you for your continued patience and support while we diligently create the experience you originally backed all those years ago.

Our development road was bumpy (to say the least) - but ultimately what you’re playing is the vision and experience we set out to create and the adversity and challenges we’ve faced along the way has only improved the final game. The team has evolved and grown considerably and we hope that the end product will meet your expectations. With all that said we are planning on a late Summer 2021 release date.

 

nebojsa986

Well-known member
Messages
976
Reaction score
1,465
Points
203
Ako sam dobro razumeo ima 3 verzije, ovaj remake, neki enhanced edition od ranije i valjda neki fan remake mod, potpuna sizofrenija.
 

Teoreticar

Well-known member
Messages
575
Reaction score
691
Points
203

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,938
Reaction score
9,053
Points
553
To su najavili neki novi Voodoo?
Ovo tako lici na Glide.

Koliko ljudi radi uopste na ovome?
Deluje kao da radi isti broj kao na originalu (ajde da budem posteniji, koliko u drugom delu).
Koliko ja znam Nightdive Studios ima oko 10ak developera (full time zaposlenih), kontam da ovo radi ceo tim (plus mozda outsource neki) ipak je ovo remake igre u Unreal 4.x. enginu za razliku od Turoka 1 i 2/Doom64/ShadowMana/Forsakena koji su bili uglavnom ''enhanced'' projekti.
 
Top Bottom