• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

TV Disney+ Star Wars TV [Mandalorian, Boba Fett, Ahsoka, Ob1...]

Teoreticar

Well-known member
Messages
575
Reaction score
691
Points
203
Posle Clone Wars-a su nastavili sa Rebels, a ovo je direktni nastavak na to. Nije za svakoga, IMO Ahsoka show cesto ima spor pacing i nisu dali puno detalja za Rebels likove [cak ni za Sabine] da bi infromisali nove gledaoce.

star-wars-rebels-characters.jpg

Star Wars koji nije za svakoga - that's smart.

A, nije poenta sto nisu dali detalje, vec sto me nije briga?
 

Konrat

Fromboy
Messages
710
Reaction score
1,054
Points
203
Ja sam pokušao. Desetak minuta i ajd zdravo. Nije ovo za mene. Ali zato drug koji je voleo crtaće i gorinama me nagovarao da gledam ‘Ratove klonova’ sve podvriskuje od sreće i jedva čeka nove epizode.
 

stale

Crni vojvoda
Co-founder
Administrator
Veliki gospodin
Messages
736
Reaction score
1,121
Points
203
Posle Clone Wars-a su nastavili sa Rebels, a ovo je direktni nastavak na to. Nije za svakoga, IMO Ahsoka show cesto ima spor pacing i nisu dali puno detalja za Rebels likove [cak ni za Sabine] da bi infromisali nove gledaoce.

star-wars-rebels-characters.jpg
ja poceo Rebels da gledam, pa cu posle Asoku, posto bas fali backstory
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,697
Reaction score
9,509
Points
453
Peta epizoda Ahsoke je prva iz ove sezone koja je bas bas dobra bila, high adventure. Pred kraj pravi Star Wars. I najad videsmo mali char arc kod nje same.
Kada je izasla iz transa sa Anakinom, trgnula se iz ozbiljnosti i tuge koja je obelezila sve prethodne epizode serijala, i krenula da se smeje i uziva.

Nadam se da ce nastaviti ovako do kraja sezone, a za Thrawn-a imam prevelika ocekivanja jer mi je ostao urezan kao jedan od najboljih SW karaktera jos otkako sam procitao knjige. Bio je OK i u new-canon knjigama, ali nisam overio Rebels-e gde kazu da je bio malo razvodnjen.
 

nelex

Well-known member
Messages
1,190
Reaction score
2,553
Points
203
Peta epizoda Ahsoke je prva iz ove sezone koja je bas bas dobra bila, high adventure. Pred kraj pravi Star Wars. I najad videsmo mali char arc kod nje same.
Kada je izasla iz transa sa Anakinom, trgnula se iz ozbiljnosti i tuge koja je obelezila sve prethodne epizode serijala, i krenula da se smeje i uziva.

Baš sam pošao ovo da napišem, odavno nije bilo ovako dobre epizode u ovim Star Wars serijama. Po meni, miljama daleko epizoda od Mandaloriana, koji mi inače ne leži toliko. Prelepi efekti, montaža, muzika... Pravo uživanje od epizode
 

Apex

Well-known member
Patron
Messages
2,570
Reaction score
3,676
Points
373
Andor odličan, baš me prijatno iznenadio i što se tiče i priče i izvedbe a i vizuelno izgleda odlično, u smislu deluje nekako organski za SW univerzum.

Prve dve epizode su malo dosadnjikave a posle postaje dosta bolje i druge dve trećine sezone su konstantno odlične.
 

Teoreticar

Well-known member
Messages
575
Reaction score
691
Points
203
Sta rade ovi iz Diznija?
Kako su uspeli da naprave trainwreck samo od najave rezisera za prvi film nove triologije?

Pa, da je najbolji reziser na svetu i da je rezirala samo blockbustere do sada cemu izjave poput "it's about time that we had a woman come forward to shape a story in a galaxy far, far way"? Em nije tacno, em je glupo.

...

Sto samo ne nadju showrunner-a koji ce da vodi novu triologiju, da osmisle bar kostur price i onda nadju, bar za prvi deo poznatog rezisera koji ce (bar do neke mere) vratiti poverenje fanova?

Imaju ogroman backlash, pucaju uzduz i popreko, i onda im je ideja da to protiv cega se dobar deo fanova buni, rade jos vise?
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,697
Reaction score
9,509
Points
453
U zadnje vreme one koje se bune ne vide kao konstruktivne fanove, nego kao "politicke protivnike", koje ne da ignorisu nego hoce da ih jos vise iznerviraju.

Ali IMO mislim da ce tesko da se izvuku iz bedaka, jer i ako prodju par puta uzastopno finansijski lose, izvucice pogresne zakljucke i krenuce u jos gorem pravcu. Samo treba videti kako je Paramount gurao Star Trek u sve veci bedak, i onda na vrhuncu ocaja Matalas uspeo da izmoli da dobije kontrolu nad Picard S3, da da starim fanovima dasak vazduha da prodisu.

Napravise sad malu pauzu sa SW filmovima, ajd da vidimo kako ce da prodju... Ako nista drugo imamo ŠAndora.
 

CARNEX

jetrena pašteta
Messages
613
Reaction score
1,052
Points
203
Sa ovakvim prioritetima teško je očekivati dobre filmove


In the video, Chinoy is asked during a Women in the World Foundation panel, "What is the balance of activating a force for change, but also trying to permeate that patriarchy, that power structure, and is that a part of the calculation of your art as well and what's been the reaction to that?"

Chinoy replies, "Oh, absolutely. I like to make men uncomfortable. I enjoy making men uncomfortable ... it is important to be able to look into the eyes of a man and say, 'I am here' and recognize that. And recognize that I am working to bring something that makes you uncomfortable, and it should make you uncomfortable because you need to change your attitude.

And it's only when you're uncomfortable, when you are shifty, when you have to have difficult conversations that you will perhaps look at yourself in the mirror and not like the reflection and then say, maybe there is something wrong with the way I think or maybe there is something wrong with the way I am addressing this issue."
 
Last edited:

nelex

Well-known member
Messages
1,190
Reaction score
2,553
Points
203
Na stranu sve ove njene izjave i generalno narativ koji se nametnuo kod "pravih" fanova serijala, ja uvek želim da verujem da nije zaista sve to tačno i da je njena stručnost prevagnula. Međutim, gledajući njen rad, stvarno ne znam kako je dobila ovu "tezgu".

Od svih njenih stvari, gledao sam samo Ms. Marvel i to je, mogu slobodno reći, užas za sva čula. Retko loša serija. Što je najgore, ona je režirala epizode 4 i 5 koje su katastrofa, i sad evo gledam na imdb-u su i najgore ocenjene.

Stvarno želim da verujem da će uraditi dobar posao i da će svi ovi woke i antiwoke i šta ja znam ljudi iskulirati i pustiti je da radi, međutim, kada vidim šta je uradila u prošlosti, njen CV, moram da kažem da sam više za to da promene odluku, popuste pritiscima i dodele posao nekome drugom. Ne zbog ovih izjava njenih, nego zbog kompetentnosti. Recimo, više smisla ima da je posao dobila Chloé Zhao, jer ipak je napravila nešto.

Ja lično sam nekako navijao da će preuzeti neko ko ima iskustva u pravljenju spektakla, tipa braća Ruso ili režiser Hari Potera (Dejvid Jejts).

Ova odluka stvarno nikake veze nema sa životom, pogotovo što je poslednja trilogija tako loše prošla kod fanova (mada možda to i nije njima toliko bitno).

Živi bili pa videli...
 

nebojsa986

Well-known member
Messages
991
Reaction score
1,507
Points
233
Celim studijima tamo dominira ekipa određene političke struje, i u njihovom radu je nebitan kvalitet niti imaju ikakve posledice za lose rezultate jer mogu da se u svakom momentu sakriju iza ideologije. Taj problem se neće rešiti sve dok se taj politički pokret ne odstrani iz industrije, a to je dosta veći društveni problem sa uzrocima sa neke druge strane, tako da ukratko, naviknete se trenutnu situaciju jer nema izgleda o promeni, i manje stresa.
 

CARNEX

jetrena pašteta
Messages
613
Reaction score
1,052
Points
203
Ironija je da možeš da napraviš odlične ideološki obojene filmove. Anti-ratni pokret iz doba Vijetnama nam je dao neke od najboljih holivuskih filmova svih vremena. Ali njima je bio prioritet da naprave dobar film inspirisan političkim ciljem.

Shape of Water, na primer, je dobar film iako je žestoko ideološki obojen. Da su filmovi takvi, i dalje bi određeni "novinari" i "politički kometatori" vrištali ali većina bi i dalje gledala i bolelo bi ih dupe za plakanje istih
 

Teoreticar

Well-known member
Messages
575
Reaction score
691
Points
203
U zadnje vreme one koje se bune ne vide kao konstruktivne fanove, nego kao "politicke protivnike", koje ne da ignorisu nego hoce da ih jos vise iznerviraju.

Ali, sto to radis?
Da li je poenta Star Wars-a Disniju $$$ ili "the message"?
Cak i ako jeste "the message" zar nije efektivnije "tiho konvertovati" ljude na svoju stranu?

Nije mi jasno kako ne mogu da shvate da je Buffy bio efektivniji za prihvatanje gej karaktera u serijama, nego bilo kakav crap koji sad guraju.

Bukvalno je dovoljno da cutis. Ili jos bolje, ako si u stanju da kazes "Oduvek sam bila fan Star Wars serijala. Neverovatna je cast da cu sad i ja biti jedan od fantasticnih rezisera koji su radili na ovim filmovima! Znam da fanovi puno ocekuju, znam i da su neki mozda razocarani, ali dacu sve od sebe da napravim odlican film koji ce zadovoljiti i stare fanove, a i dovesti nove!"

Koliko god da je to generic, nemoj biti Rachel Zegler!

Sa ovakvim prioritetima teško je očekivati dobre filmove


In the video, Chinoy is asked during a Women in the World Foundation panel, "What is the balance of activating a force for change, but also trying to permeate that patriarchy, that power structure, and is that a part of the calculation of your art as well and what's been the reaction to that?"

Chinoy replies, "Oh, absolutely. I like to make men uncomfortable. I enjoy making men uncomfortable ... it is important to be able to look into the eyes of a man and say, 'I am here' and recognize that. And recognize that I am working to bring something that makes you uncomfortable, and it should make you uncomfortable because you need to change your attitude.

And it's only when you're uncomfortable, when you are shifty, when you have to have difficult conversations that you will perhaps look at yourself in the mirror and not like the reflection and then say, maybe there is something wrong with the way I think or maybe there is something wrong with the way I am addressing this issue."

Svesno se nisam pozvao na ovo iz 2015. Vec sam citirao samo sta je sad izjavila.
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,697
Reaction score
9,509
Points
453
Hoce li ovo biti "Avengers" spajanje Mandaloriana, Bobba Fett-a i Ashoke?

Nek prikazu jos jednu sezonu Mando-a [imperial remnant] i Ashoke [povratak Thrawn-a], taman da se pripremi radnja za ovaj film.
 
Top Bottom