• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

PS3 PS2 XBOX GameCube PC Splinter Cell

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,366
Points
403
Xo6uGpL.png




Odigrao Splinter Cell kec, hard, nula alarma, nula lečenja (ima neizbežnih rokanja jbg) i minimalan broj ubistava (okliznuo sam se u petoj misiji i morao tri ubistva ali trofej podrazumeva ne više od tri ubistva po misiji tako da prošao sam, takodje zadnja meta u igri mora kill, spoiler jbg). Posebno su zadnje tri misije bile sumanuta egzibcija i jesam u par navrata razmatrao da iskoristim po koje ubistvo ali svidelo mi se to što sam uvek nalazio i najtesnije moguće solucije da to izbegnem.

Sa te strane sve pohvale.

Ako me sećanje dobro služi mislim da je Splinter Cell bio po izlasku nemoguća misija za moj PC a posle kada je to bilo izvodljivo odabrao sam da odmah uskočim na Pandoru i Chaos Theory jbg. Sećam se prezentacije igre na tv i klipova sa diskova uz gejming časopise.

5iXwM0y.png
Mislim da kada danas ljudi očekuju next gen verovatno je to nešto kao iskustvo kada je neko day one upalio Splinter Cell na Xbox 2002e. Ono što mi je bilo najzanimljivije i tad i danas je koliko je igra mračna pa i tih par kao dnevnih misija su neko doba dana nedefinisano ne zna se šta je to. U takvom ambijentu i dalje je fetiš pogasiti sva svetla i natrpavati onesvešćene na gomilu po najmračnijim ćoškovima tiho tiho tiho. Često su mi tri puta duže trajale misije jer sam morao da vučem svakoga na istu gomilu gde sam napravio najveći mogući mrak i onda ono tup u glavu ah its poetry. Bolesno u istoj meri u kojoj me je Hitmen navikao na presvlačenja a o Hitmenu opet nešto kasnije.

Posebno su zanimljivi razni gedzeti i non lethal dodaci jer u kombinaciji sa namamljivanjem neprijatelja (koji bez greške reaguju) gotovo uvek daju uspešan rezultat i nisu samo gomila beskorisnih dodataka u inventaru. Takodje Night Vision i Thermal pored toga što su zauvek super kul veoma često moraju da se spretno pale i gase dok traje šunjanje medju mnogobrojnim čuvarima, vojnicima, laserima, kamerama i ta tenzija je kada je igra u teritoriji stelt savršenstva. Takodje Termal ima super kul omaž na Predator 2 a mislim naravno na deo u hladnjači gde je veoma jasno ko je Predator hehehe. Pomenuo bi ipak da je najbolja fora sa Termal Vision zadnja misija u Pandora Tommorow.

Kada bi Splinter Cell bio film to bi bio neki Mid-Tir Akcioni Triler pa ne čudi što je u jednom momentu Dag Liman reditelj Bornovg Identiteta bio ON BOARD za ekranizaciju.

Dakle iako je pretnja slična, ovo nije MGS i Splinter Cell je daleko manje Spektakularan a celu stvar dosta vadi što je priča ispričana kroz Vesti na TV i baca u senku dosta lošije sinematike sa glavnim likovima.. Kako god fora sa vestima nije uopšte loša jer obično prikazuje trenutnu situaciju koju sme da zna javnost a igrač zajedno sa Sem Fišerom zna o čemu je stvarno reč. Ono što je isto zanimljivo za 2002 iako igra ističe paranoju od napada na TLU AMERIKE dok NATO interveniše u Dzordziji zbog Genocida nad Azerbejdzanom etc. tu su takodje i CIA aseti koji fasuju na zadatku, zatim security breach u samoj CIA i generalno rekao bi da su u izvesnoj meri istakli kako i u njihovim redovima CURI NA SVE STRANE što jeste donekle aludiranje na 9.11., naravno sumljam da su smeli više od toga. Zanimljivo je da je Splinter Cell verovatno jedina veća video igra sa ovim tematikama dok na scenu nije stupio COD sa Modern Warfare a Sem Fišer je posle toga postao Dzejson Born ofc (Moram odigrati Conviction kad tad). Ful Stelt pristup neizbežno podrazumeva da će igrač naći sve tajne u igri zbog temeljnog istraživanja pa tako i ister egove. Svidelo mi se što sam u CIA prostorijama našao UFO Kancelariju gde na kompjuteru postoji šifra za sledeća vrata iza kojih je beskrajan niz polica sa fajlovima naravno ogradjen rešetkama...Mnogo jaka Referenca na X files.


Zamerio bi sve ono što sada izbija u prvi plan mnogo više nego tad a to je katastrofalno loše skakanje, nepotrebno sakrivanje GDE IĆI DALJE u par misija pred kraj i u suštini cela filozofija igre sada može delovati monotono posebno jer opcija za direktnu akciju ne postoji. Tu je recimo Hitmen daleko superiorniji na planu opcija pa i samog level dizajna uvek bio medjutim nije nikada bio next gen koliko je bio Splinter Cell (makar ovaj prvi). Recimo površine koje su osetljivije na hodanje postoje i u Hitmenu 2, ali prosto Sem Fišer je fluidniji, konciznija je tematika i sve se DEŠAVA u minut do 12, uglavnom u potpunom mraku što je svakako nesvakidašnje iako je sad jbg ta tenzija dosta teža da se upije.
ydVCkgh.png


Kao igra Splinter Cell je jedna osnova koja je poslužila da je posle dopune kvalitetniji i nadrkaniji nastavci pa je moguće da sad izgleda sporo i bajato. Ali kao Relic jedne Epohe Video Igara i Pop Kulture vredi više.

8/10

 
Last edited:

gruja33

OLED brat
Messages
876
Reaction score
3,133
Points
313
Odigrao Splinter Cell kec, hard, nula alarma, nula lečenja (ima neizbežnih rokanja jbg) i minimalan broj ubistava (okliznuo sam se u petoj misiji i morao tri ubistva ali trofej podrazumeva ne više od tri ubistva po misiji tako da prošao sam, takodje zadnja meta u igri mora kill, spoiler jbg). Posebno su zadnje tri misije bile sumanuta egzibcija i jesam u par navrata razmatrao da iskoristim po koje ubistvo ali svidelo mi se to što sam uvek nalazio i najtesnije moguće solucije da to izbegnem.

Sa te strane sve pohvale.

Ako me sećanje dobro služi mislim da je Splinter Cell bio po izlasku nemoguća misija za moj PC a posle kada je to bilo izvodljivo odabrao sam da odmah uskočim na Pandoru i Chaos Theory jbg. Sećam se prezentacije igre na tv i klipova sa diskova uz gejming časopise.

Mislim da kada danas ljudi očekuju next gen verovatno je to nešto kao iskustvo kada je neko day one upalio Splinter Cell na Xbox 2002e. Ono što mi je bilo najzanimljivije i tad i danas je koliko je igra mračna pa i tih par kao dnevnih misija su neko doba dana nedefinisano ne zna se šta je to. U takvom ambijentu i dalje je fetiš pogasiti sva svetla i natrpavati onesvešćene na gomilu po najmračnijim ćoškovima tiho tiho tiho. Često su mi tri puta duže trajale misije jer sam morao da vučem svakoga na istu gomilu gde sam napravio najveći mogući mrak i onda ono tup u glavu ah its poetry. Bolesno u istoj meri u kojoj me je Hitmen navikao na presvlačenja a o Hitmenu opet nešto kasnije.

Posebno su zanimljivi razni gedzeti i non lethal dodaci jer u kombinaciji sa namamljivanjem neprijatelja (koji bez greške reaguju) gotovo uvek daju uspešan rezultat i nisu samo gomila beskorisnih dodataka u inventaru. Takodje Night Vision i Thermal pored toga što su zauvek super kul veoma često moraju da se spretno pale i gase dok traje šunjanje medju mnogobrojnim čuvarima, vojnicima, laserima, kamerama i ta tenzija je kada je igra u teritoriji stelt savršenstva. Takodje Termal ima super kul omaž na Predator 2 a mislim naravno na deo u hladnjači gde je veoma jasno ko je Predator hehehe. Pomenuo bi ipak da je najbolja fora sa Termal Vision zadnja misija u Pandora Tommorow.

Kada bi Splinter Cell bio film to bi bio neki Mid-Tir Akcioni Triler pa ne čudi što je u jednom momentu Dag Liman reditelj Bornovg Identiteta bio ON BOARD za ekranizaciju.

Dakle iako je pretnja slična, ovo nije MGS i Splinter Cell je daleko manje Spektakularan a celu stvar dosta vadi što je priča ispričana kroz Vesti na TV i baca u senku dosta lošije sinematike sa glavnim likovima.. Kako god fora sa vestima nije uopšte loša jer obično prikazuje trenutnu situaciju koju sme da zna javnost a igrač zajedno sa Sem Fišerom zna o čemu je stvarno reč. Ono što je isto zanimljivo za 2002 iako igra ističe paranoju od napada na TLU AMERIKE dok NATO interveniše u Dzordziji zbog Genocida nad Azerbejdzanom etc. tu su takodje i CIA aseti koji fasuju na zadatku, zatim security breach u samoj CIA i generalno rekao bi da su u izvesnoj meri istakli kako i u njihovim redovima CURI NA SVE STRANE što jeste donekle aludiranje na 9.11. i naravno sumljam da su smeli više od toga. Zanimljivo je da je Splinter Cell verovatno jedina veća video igra sa ovim tematikama dok na scenu nije stupio COD sa Modern Warfare a Sem Fišer je posle toga postao Dzejson Born ofc (Moram odigrati Conviction kad tad). Ful Stelt pristup neizbežno podrazumeva da će igrač naći sve tajne u igri zbog temeljnog istraživanja pa tako i ister egove. Svidelo mi se što sam u CIA prostorijama našao UFO Kancelariju gde na kompjuteru postoji šifra za sledeća vrata iza kojih je beskrajan niz polica sa fajlovima naravno ogradjen rešetkama...Mnogo jaka Referenca na X files.


Zamerio bi sve ono što je sada izbija u prvi plan mnogo više nego tad a to je katastrofalno loše skakanje, nepotrebno sakrivanje GDE IĆI DALJE u par misija pred kraj i u suštini cela filozofija igre sada može delovati monotono posebno jer opcija za direktnu akciju ne postoji. Tu je recimo Hitmen daleko superiorniji na planu opcija pa i samog level dizajna uvek bio medjutim nije nikada bio next gen koliko je bio Splinter Cell (makar ovaj prvi). Recimo površine koje su osetljivije na hodanje postoje i u Hitmenu 2, ali prosto Sem Fišer je fluidniji, konciznija je tematika i sve se DEŠAVA u minut do 12, uglavnom u potpunom mraku što je svakako nesvakidašnje iako je sad jbg ta tenzija dosta teža da se upije.

Kao igra Splinter Cell je jedna osnova koja je poslužila da je posle dopune kvalitetniji i nadrkaniji nastavci pa je moguće da sad izgleda sporo i bajato. Ali kao Relic jedne Epohe Video Igara i Pop Kulture vredi više.

8/10
Onaj deo misije iz keca u mesari gde se nalaze dva čuvara ili tri i na kraju hodnika turet...
Čoveče teži deo igre ne postoji, mora da sam jedno 20 puta ponavljao tu deonicu koju realno za 20 sekundi možeš preći...
Inače sva tri dela sam odigrao na xbox klasiku. Jedino double agent na 360 iako postoji xbox klasik verzija.

Poslato sa COL-L29 pomoću Tapatoka
 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,366
Points
403
E ja sam Double Agent na Odvratnoj PS3 verziji ali zabo sam dobar kraj ipak. Omiljeni mi je to deo zbog koncepta dvostruke uloge u toku misija genijalno
 

timemaster

Caelondian
Co-founder
Moderator
Messages
1,790
Reaction score
3,943
Points
433
Prebacena dva posta u novu temu jer ovo sto je @JackRaid04 napisao zasluzuje posebnu temu, ne ide da se ovakvi utisci zatrpaju u moru drugih kracih i suvoparnijih komentara.

Dodato nekoliko slicica cisto da bude 'zivopisniji' utisak, sva ostala editovanja Raidovog posta ostavljam njemu ili ostatku moderacije.
 

Nezaborav

Well-known member
BANNED
Messages
1,619
Reaction score
2,106
Points
203
Треба пребацити тему у Retro подфорум са таговима за Xbox Classic, PC, PS2, GC и PS3. Игра има нативне верзије на тим платформама, не на Xbox One и PS4. ;)

Ово је игра коју сам хтио играти по други пут у задњих годину дана (прешао када је тек изашла) али ме нешто зеза на овом OS-у, блокира чим кренем New Game. Мада када ставим други OS сигурно ћу опет одиграти читаву оригиналну трилогију, коју сам већ играо.

Inače sva tri dela sam odigrao na xbox klasiku. Jedino double agent na 360 iako postoji xbox klasik verzija.
Xbox Classic верзија Double Agent-a је знатно боља од оне на Xbox 360. Прву је радио Ubisoft Montreal, док су другу радили људи из Ubisoft Shangai.
 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,366
Points
403
Ово је игра коју сам хтио играти по други пут у задњих годину дана
Ja hoću prve tri već neko vreme pa sam se nakanio ispade da yold na ps3 i nije neki problem lol
 

Nezaborav

Well-known member
BANNED
Messages
1,619
Reaction score
2,106
Points
203
Нешто начух да PS3 верзија није технички најсрећнија, исто као и Prince of Persia Sands трилогија. Међутим немој ме држати за ријеч. Интересантно да су изашле те колекције за тројку, а нису за Xbox 360, вјероватно због тога што је предходник му имао технички супериорне верзије, а и капацитет BluRay-а је помогао.
 

timemaster

Caelondian
Co-founder
Moderator
Messages
1,790
Reaction score
3,943
Points
433
Треба пребацити тему у Retro подфорум са таговима за Xbox Classic, PC, PS2, GC и PS3. Игра има нативне верзије на тим платформама, не на Xbox One и PS4. ;)

hvala, done :D
 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,366
Points
403
Нешто начух да PS3 верзија није технички најсрећнија
Odvratno je , pada fps jako. Ne očekujem da je mnogo bolje sa Pandorom i Chaos Theory al to mi je dostupno da se odigra, nije katastrofa svakako. Inače jesu u pitanju PC/Xbox verzije. Ništa od bonus misija koje su se mogle skinuti na Xbox za prvi deo doduše...
 

Nezaborav

Well-known member
BANNED
Messages
1,619
Reaction score
2,106
Points
203
E ja sam Double Agent na Odvratnoj PS3 verziji
Чисто моје мишљење - ја ту верзију не бих ни играо. Грозна је, гори примјер од CoD 3. Мислим да оригинална SC трилогија ради на свему од Pentium 4 па наовамо, немаш прилику да играш на тако нечему? :)
 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,366
Points
403
Чисто моје мишљење - ја ту верзију не бих ни играо.
Ne planiram da dokucavam koje sam godine šta odigrao ali disclaimer double agent na ps3 sam više manje kad sam uzeo PS3 2008. Pre toga mi nije radio na pc i uzeo sam ps3 verziju na slepo za male pare. Nisam tad imao apsolutno nikakvu informisanost kakva je koja verzija, sećam se jedino da su uvek naglašavali po recenzijama da su xbox 360 multi plat igre bolje. Na sve to naglasio sam da je verzija užasna i nisam je palio opet otkako sam je prešao. Igra je odlična i prešao sam preko tih problema prosto dok mi je COD 3 i na ps2 bio mediocore pa ne znam šta bi bio povod da ga palim na PS3 i sa top perf.

Takodje rekoh i za ovu PS3 Trilogiju da je užas ko očekuje 60 fps. Ipak je ovo forum gde se ljudi žale na Uncharted 4 u 30 fps pa kao aj da napomenem a bolje da nisam ispade da sam se nešto mučio. Dakle pada fps u nekim situacijama kad se koristi night vision , nije neigrivo. To važi za prvi i Pandora Tommorow dok Chaos Theory radi bez ikakvih problema. Svakako kad njih odigram znaću detaljnije.

Razmatrao sam pre par meseci da uzmem Xbox i prva tri dela odigram baš na njemu al bkv ne želim više da vidim jednu konzolu u kući, smeta mi haos. Kad stigne PS5 , PS4 se sklanja itd.
 

Wahad

Replicant's Trainer
Messages
1,150
Reaction score
1,675
Points
253
Sutra cu se ukljuciti u pricu, mrzi me sada da kucam, pokusavam da spavam godinama :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Nezaborav

Well-known member
BANNED
Messages
1,619
Reaction score
2,106
Points
203
Имам специфично питање везано за ову игру, ако би неко знао.
Када се игра оригинална и прва изашла верзија, на Xbox Classic, и учита се игра (позиције се аутоматски снимају) да ли је присутан феномен који је присутан често у PC играма тог времена - да се на тренутак види поза у којој је Сем био прије него што се врати у дифолтну?

Рецимо, у овој игри се најчешће креће у погуреној, шуњалачкој пози. Током кретања буде аутосејв и после када га учитате, је ли главни лик из тог става кретања у коме га је снимање позиције "ухватило" се спусти у дифолтно чучање?
Након учитане позиције на тренутак можете видјети како се спушта у чучање.

Ако дозволите, интересује ме прецизан одговор, не оно "колико ме памћење служи" и слично. Питам због неких техничких ствари, око рада хард диска на конзоли. Хвала!
 

Chodex

I'm a ghost!
Messages
2,104
Reaction score
3,187
Points
323
To je jedna od retkih igara tog vremena gde je radio trenutni manualni save. E sad u kom je stavu bio- tu preterujes. Prvi deo sam presao u PC igraonici na Zarkovu. Dal se secas @Maxa igraonice kod Mileta (zaboravio sam ime igraonice) u Partizanskoj ulici? Drugi deo sam presao u ugraonici Forum u Balkanskoj ulici. :D
 

Nezaborav

Well-known member
BANNED
Messages
1,619
Reaction score
2,106
Points
203
E sad u kom je stavu bio- tu preterujes.
Како претјерујем? Интересује ме конкретно тај податак због неких специфичности око хард диска. Не тражим ману игри. Напротив, баш је волим.
 

Maxa

štaćukuću
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,471
Reaction score
6,849
Points
453
Prvi deo sam presao u PC igraonici na Zarkovu. Dal se secas @Maxa igraonice kod Mileta (zaboravio sam ime igraonice) u Partizanskoj ulici?
nažalost ne bratko moj. sa padine sam prešao u žarkovo tek 2011...
 

Chodex

I'm a ghost!
Messages
2,104
Reaction score
3,187
Points
323
Sa setom se secam tog perioda sada. Uzmem od keve 100 kinti i igram 3 sata Splinter Cell. Sat vremena je bilo 30 dinara. Igra je bila mindblowing. Third echelon, CIA, reporteri CNN-a...sve u kombinaciji sa nikad vidjenom tada grafikom. Neverovatna refleksija, senke. High tech oprema, stealth koji je bio izuzetan... U nastavku intervju sa producentom igre iz oktobra 2002.godine, na mesec daana pre izlaska igre

SC1.png


SC2.png
 
Top Bottom