• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Dreamcast Sega Dreamcast general tema (igre, vesti, diskusija)

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,900
Reaction score
8,964
Points
553
Dreamcast-Console-Set.jpg
Launch date:
7.11.1998 (Jap)
9.9.1999(NA)
14.10.1999 (EU

Units sold : 9.13m

Launch price:
JP¥29,000
US$199
GB£200










Technical Specs:

CPU: 128-bit Hitachi SH-4 RISC processor (200MHz 360 MIPS)
Graphics: NEC CLX2 processor
RAM: 16MB, 8MB Video RAM, 2MB Sound RAM
Colors: 16.7 million
Polygons: 3 million per second
Game Media: 1.2GB GD-ROM, 12x access speed
Resolution: 640x480 pixels
Sound: Yamaha 64 channel
Operating System: Custom Windows CE with DirectX support*
Modem: 56Kbps (US/JP NTSC), 33.3Kbps (PAL)




Dreamcast je kućna konzola za video igre koju je Sega izdala 27. novembra 1998. u Japanu, 9. septembra 1999, u Severnoj Americi i 14. oktobra 1999, u Evropi. To je bila prva konzola u šestoj generaciji konzola. Dreamcast je bio poslednja Sega kućna konzola, obeležavajući kraj osamnaest godina kompanije na tržištu konzola.

Za razliku od skupog hardvera neuspešnog Sega Saturn-a, Dreamcast je dizajniran da smanji troškove „gotovim“ komponentama, uključujući Hitachi SH-4 CPU i NEC PoverVR2 GPU. Objavljen u Japanu na prigušenom dočeku, Dreamcast je uživao u uspešnom američkom lansiranju potpomognutom velikom marketinškom kampanjom, ali je interesovanje za sistem neprestano opadao dok je Soni gradio hajp za predstojeći PlayStation 2. Prodaja nije ispunila očekivanja kompanije Sega uprkos nekoliko sniženja cena a kompanija je nastavila da pravi značajne finansijske gubitke. Nakon promene rukovodstva, Sega je 31. marta 2001. godine prekinula proizvodnju Dreamcast-a, povukavši se iz poslovanja konzola i restrukturirajući se kao nezavisni izdavač. Ukupno je prodato 9,13 miliona Dreamcast jedinica širom sveta.

Iako je Dreamcast imao kratak životni vek i ograničenu podršku nezavisnih proizvođača, recenzenti su konzolu smatrali ispred svog vremena. Njegova biblioteka sadrži mnoge igre koje se smatraju inovativnim, uključujući Crazi Taxi, Jet Set Radio, Phantasi Star Online i Shenmue, kao i visokokvalitetne portove sa Sega-ine NAOMI arkadne sistemske ploče. Dreamcast je takođe bila prva konzola koja je imala ugrađeni modularni modem za internet podršku i igranje na mreži.



ASej1nUY7REnxGOIC0Df5OooNMk48wZ38hwGFnupuwE.jpg
kinder-und-jugendliche-spielen-an-zahlreichen-dreamcastspielkonsolen-picture-id543831199





 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,366
Points
403
Prelepo, igrao sam jednom Ludi Taksi u igraonici i čitao o konzoli u Bonusu. To je sve što znam bkv. E da znam i da je Shenmue 1 u mojih top 10 omiljenih igara ok
 

s_hyperion

"savant za igre"
Co-founder
Messages
2,766
Reaction score
5,095
Points
513
Ja sam isto samo jednom ovo video u igraonici na moru. Igrao neki Looney Tones racer na foru Wipeouta pola sata jer su bile zauzete PS2 konzole 😆
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,900
Reaction score
8,964
Points
553
Ja sam odigrao samo RE: Code Veronicu na Dreamcastu i to je to, imam negde u kuci punu kartonsku kutiju nareznanih diskova nista od toga nisam probao osim Veronice i Kvejka 3 haha
 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,366
Points
403
Imao sam i ja tako punu kutiju pre par godina, al baš je bila random priča . Prešao sam Star Wars Racer jednom rukom bkv i igrao malo MDK 2. Ostalo sve neki krševi ili me nije zanimalo. Shenmue 2 imam na ps4 to sam samo upalio da vidim kakvo je, čitač je zvonio najjače, dolazila murija itd
 

Solid Snake

Well-known member
Messages
496
Reaction score
1,364
Points
203
Пошто је ћале 1999. решио да као додатни извор прихода отворимо видео клуб и играоницу, купили смо једну Дримкаст конзолу 2000. године. Пуних годину и по док није стигао и PS2 смо уживали играјући је, као први искорак у шесту генерацију. Са одушевљењем су се играли: Crazy Taxi 1&2, Sonic Adventure, Looney Tunes Space Race, Dynamite Cop, Confidential Mission, Heavy Metal Geomatrix, Soulcalibur, Headhunter, Zombie Revenge, RE Code Veronica, Unreal Tournament, Quake III, Virtua Tennis 1&2, NBA 2K1, NFL 2K1. А Shenmue нас је буквално изувао из ципела својом до тада невиђеном посвећеношћу детаљима и слободом кретања, као својеврсна претеча модерног open world-a. Нажалост после неких две и по године цркао јој је мотор, тако да је то било то што се тиче мог дружења са последњом Сегином конзолом, а свакако је у то време већ увелико цео систем изумро и игре за њега престале да излазе. Било је кратко али слатко. А Дримкаст остаје у мом срцу друга по реду омиљена Сегина конзола, иза неприкосновеног Мега Драјва.
 
Last edited:

Xelios26

Well-known member
Messages
803
Reaction score
2,612
Points
233
Down the memory lane we go...
U igraonici vidim konzolu, na njoj se igra novi Sonic Adventure, neki American football..na drugom TVu, Nba street na PS2, novi Crash Wrath of cortex...nemam reci kojom mogu da opisem kakav je to utisak ostavilo na mene.
Taj 3d technology jump sa 32/64bit na 128bit, ce uvek biti za mene nesto posebno. Kao nesto nestvarno.

Kao da sam otisao u novu dimenziju. 1080p to 4k to 8k...meh :)
 

ljubomir

Krompir paprikaš
Co-founder
Messages
3,103
Reaction score
10,007
Points
453
Down the memory lane we go...
U igraonici vidim konzolu, na njoj se igra novi Sonic Adventure, neki American football..na drugom TVu, Nba street na PS2, novi Crash Wrath of cortex...nemam reci kojom mogu da opisem kakav je to utisak ostavilo na mene.
Taj 3d technology jump sa 32/64bit na 128bit, ce uvek biti za mene nesto posebno. Kao nesto nestvarno.

Kao da sam otisao u novu dimenziju. 1080p to 4k to 8k...meh :)
THPS3 na PS2, 60fps posle godina igranja na PS1, to je nezaboravno iskustvo. Nisam umeo da opišem taj osećaj "brzine"
 

TwiSteR

PCMR
Messages
1,348
Reaction score
2,533
Points
253

ljubomir

Krompir paprikaš
Co-founder
Messages
3,103
Reaction score
10,007
Points
453
Bas je fascinantno citati o neimplementiranim projektima i idejama. Dodje ti da razmisljas o alternativnim univerzumima.
 

voja

Well-known member
Patron
Messages
2,150
Reaction score
2,397
Points
243
O alternativnom univerzumu u kome dc ima voodoo npr.
 

Snake1989

Well-known member
Messages
883
Reaction score
1,388
Points
153
Uff davno bese kad sam imao ovu konzolu, ne vezu me bas lepa secanja jer posle PS1 nisu mi igre bile nesto, a ujedno i mala baza igara je bila, pa sam kukumakao caletu i kevi da ocu nazad na PS1. Picio sam Crazy Taxi, UT, NBA 2k2, Tenis 2k2.. krivo mi bilo sto nije bilo krstene voznje kao GT2 i fudbala .. bio je neki bezveze fudbal, ne znam mu ni ime :) eee da, i Headhunter, ona voznja motorom kroz grad. Krivo mi je sto konzola nije uspela, imala je potencijal :( dal je izdavaci nisu prihvatili ili sta je vec problem bio ne znam
 

YOTH

Well-known member
Messages
214
Reaction score
699
Points
203
Код нас се ДЦ није прославио у играоници вероватно зато што су поред гомиле доступних дискова успели да омаше све што је ваљало од игара на конзоли.Маса људи се навукла на Виртуа Пенис па ниси могао да дођеш на ред,али су се брзо оладили јер газда из неког разлога није хтео да набави ВМУ што је значило да нема снимања у career моду.Чак се и Соул Ћалибур слабо играо.
Ја сам највише пичио


Арена Шутер из трећег лица са откључавањем ликова.Наравно нико није хтео да игра са мном у мултију,а и мене је после пар пута сморило да играм соло пошто нисам могао да снимим ликове па сам баталио.

Од обскјур ствари сам играо и


у којој ми се највише свидело што можеш да ускачеш у противнике и да их користиш до краја игре.Ако се добро сећам чак се и крај игре разликовао у зависности од лика са којим си прешао.
 

Nezaborav

Well-known member
BANNED
Messages
1,619
Reaction score
2,106
Points
203
Secam se illbleed je bio napljuvan u bonusu, likovi ne pomeraju usta dok pricaju, kako to u ovoj generaciji itd
Ја се сјећам да су (вјероватно) омашили слику у најави, ставивиши нешто као лик из Toy Story-ја, слично. А у рецензији су окачили слику која има зумиран зид или тако нешто, неупотребљива. Зајеби са сликама су били специјалност Бонуса. Како су им само промицале, остаје питање. Ех, да, лого од игре су такође зезнули приликом уметања, то им се знало дешавати исто. Упркос мишљењу које је владало овде графички дизајн није радио Валентин Шаља, он је радио само илустрације. Дизајн је радио Дарко Волф, у тој првој фази Бонуса, прије Лакића.
017.jpg035.jpg
 

voja

Well-known member
Patron
Messages
2,150
Reaction score
2,397
Points
243
Generalno vise mi se svidja dizan tih starih bonusa nego posle kad je dosta emuglx ekipa. Svasta je prolazilo u bonusu, ponekad je bilo interesantno a ponekad iritantno, kao kada uros kenja o taksisti umesto da pise o igri.
Btw mislim da cak imam original maken x, nikad nisam voleo tu igru, uzeo u beosoftu jer nisam znao gde da kupim narezane igre xd.
 

Nezaborav

Well-known member
BANNED
Messages
1,619
Reaction score
2,106
Points
203
Када се нарежу игре у CDI формату, је ли није превелики губитак квалитета у односу на оригинални GDI? Има ли багова, гличева? Како су рипери највише правили уштеде, шта су компресовали, недај боже сјекли? Нисам се тиме до сада бавио, а сигуран сам да знате.
 
Top Bottom