• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

PS5 Xseries PC Scars Above

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,685
Reaction score
9,496
Points
453
Scars-Above.jpg



[Early WIP footage]


Scars Above je nova akciona avanturisticka igra sa horor atmosferom napravljena od strane domaćeg tima Mad Head Games koji je do sada bio poznat samo po manjim casual igrama za PC i smartphone platforme kao i hack&slash RPG igrom Pagan: Absent Gods iz 2019. godine.

Igra prati avanturu astronautkinje i naučnika Kate Ward koja se igrom slučaja našla sama na nepoznatoj planeti prepunoj opasnosti. Sudeci po prvom predstavljanju iz rane verzije igre, dobicemo miks fantazijskog okruzenja sa realisticnim i kompetentnim likovima koji su izgleda namerno napravljeni da nam dokažu koliko su se naučnici iz filma Prometheus ponasali lose u sličnoj situaciji. Prikazani snimak koji je izdavač igre Prime Matter (nova divizija Koch Medie fokusirana na ambicioznije i skuplje igre ovog evropskog izdavča) prikazao na trenutno aktivnom E3 2021 sajmu predstavlja veoma ranu verziju igre.

Scars Above cilja da izađe u prodaju tokom 2022. godine za PC i konzole.
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,685
Reaction score
9,496
Points
453

Cestitke nasem domacem timu koju radi na ovoj igri, i nasem clanu sa foruma koji je rezira! :D

Napravicu thread za igru sutra posle Koch E3 prezentacije, nadam se da ce prikazati vise o igri.

edit - Easy Allies utisci posle vidjenja Scars Above, opisuju igru kao miks Tomb Raidera i Returnala, slower paced action horor, bizzare SciFi, sounds good.
 
Last edited:

Wahad

Replicant's Trainer
Messages
1,169
Reaction score
1,699
Points
253
Scars Above izgleda stvarno zanimljivo.

Sutra će te videti svi malo duži gameplay, tipa par minuta. Kontam da će biti mixed feelings, ali uzevši u obzir da momci i devojke prvi put rade na ovakvom projektu, ovo je i više nego dobro. Pogotovo što ih pokupio Koch Media
 

Wahad

Replicant's Trainer
Messages
1,169
Reaction score
1,699
Points
253
Kako vam se sviđa Ožiljci Iznad?
 

Revan

Aldecaldo
Co-founder
Messages
2,791
Reaction score
4,633
Points
373
Remnant From the Ashes feat. Lara Croft (Prometheus Remix)

Pratice se. (y)
 

Revan

Aldecaldo
Co-founder
Messages
2,791
Reaction score
4,633
Points
373
Steta sto je na yt svaki video jako loseg kvaliteta. Valjda ce ovih dana prikazati jos nesto, oficijelno.
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,938
Reaction score
9,060
Points
553
Kako vam se sviđa Ožiljci Iznad?
Deluje mi dobro probacu je svakako kada izadje, jedina mana koju sam video ovako na prvu je animacija glavne protagonistkinje malo vise je janky za sada ali kontam da je igra jos uvek u fazi developmenta. Overall sam zadovoljan kako izgleda ceo paket.
 

aevanhoe

Well-known member
Messages
52
Reaction score
90
Points
68
Deluje mi dobro probacu je svakako kada izadje, jedina mana koju sam video ovako na prvu je animacija glavne protagonistkinje malo vise je janky za sada ali kontam da je igra jos uvek u fazi developmenta. Overall sam zadovoljan kako izgleda ceo paket.

Hvala! Yup, na animacijama ce se jos dosta raditi. A prikazan video je imao dosta nedovrsenih scena, ali Koch je hteo da ih prikaze. :)
 

Yuka Sakazaki

Princess of Princess Champion
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
3,630
Reaction score
7,910
Points
553
Kul mi je ona Extrapolate Conclusions fora :D
Deluje mi kao Lara in space, minus dosadan platforming.
 

Ultimate God Gohan

Maki Asus
Patron
Messages
2,641
Reaction score
3,181
Points
373
Meni izgleda super igra.malo animacije kretanja i tako to ali sve ostalo mi u ovoj fazi developmeta odlicno izgleda :) mora se kupiti
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,685
Reaction score
9,496
Points
453
Odigrah demo sat vremena [presao prvog boss-a], i ono, prijatno sam iznenadjen!

Igra jeste AA budget "lowend PS4" so se vizuelnih resenja tice, ali core gameplay i atmosfera su sasvim solidno uradjeni. Istrazivanje zanimljivog okruzenja, jako zadovoljavajuci pop kada headshot prekine animaciju acid-spitting aliena, iznenadjujuce brza nabavka raznolikog core naoruzanja. Nema cimanja sa armor pieces, od okruzenja i protivnika se samo sakuplja ammo i poneki quick use item. Jedini consumable resurs se koristi za aktivaciju nekih quickuse itema. XP artifakti [koji polako otkljucavaju Abbility poene] se sakupljaju iskljucivo istrazivanjem okruzenja.

Sistem animacija za kretanje je na prvi pogled malo ogranicen, ali navikao sam se. Ledge grab skok je moguc samo ako bas dodirujes zid. Ako si malo udajen pali se samo dash.

Jedini soulslike element su checkpointi koji refreshyju glavnog lika i respawnuju protivnike, ali nema sakupljanja XP-a od protivnika ili corpserun-a. Ovo gura igru mnogo vise u straighforward akcione vode.

Sve u svemu za sada thumbs up.
 

Maxa

štaćukuću
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,523
Reaction score
6,932
Points
453
kakav si master duplih slova na pogrešnom mestu :D
 
Top Bottom