• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

PS5 PlayStation VR2 - hardware, software, news

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,116
Reaction score
4,455
Points
473
Prilicno sam siguran da ce PSVR2 da prodje gore od keca, iz raloga koje je @Omega naveo - manje trziste, mnogo veci price of entry, recesija i sve ostalo. Analogija sa PSP i Vitom mi deluje vrlo prikladno.

That being said, jedva cekam da ga uzmem. PSVR1 bi je bio parce hardvera sa kojim sam imao najvise iskonske zabave od doba Wii. A Vita mi je drugi omiljeni handheld, tako da go at me :D

Vi sto planirate uzmati jel imate neki formiran plan? Ne znam da li da "uvozim" iz Nemacke kada ga bude na Amazonu, ili da cekam nase da se organizuju.
Ja cekam da vidim sta ce biti, da li ce izlaziti igre, koji je plan :D Ne verujem da cu uzeti day 1, ovaj horizon mi deluje interesantno, ako bude jos takvih stvari, lakse cu prelomiti.
 

Omega

PS5 je đubre
Messages
2,975
Reaction score
4,603
Points
373
Mene ne zanima kao PS5 periferija ali ako bude neke PC podrške u dogledno vrijeme uzima se.
 

Bojan

Well-known member
Messages
1,122
Reaction score
2,305
Points
353
Vi sto planirate uzmati jel imate neki formiran plan? Ne znam da li da "uvozim" iz Nemacke kada ga bude na Amazonu, ili da cekam nase da se organizuju.
Ja bih uzeo day 1, jednostavno volim VR, a i dosta igram GT7.
Trenutno nemam plan za kupovinu, javi ako nesto skontas.
Ali sam za to da se nekako organizujemo oko kupovine igara (ili klasicni sharing ili neki SL VR account za igre poput Horizona koje bih rado odigrao, ali ne bih da placam toliko).
 

ljubomir

Krompir paprikaš
Co-founder
Messages
3,116
Reaction score
10,066
Points
453
Ja bih uzeo day 1, jednostavno volim VR, a i dosta igram GT7.
Trenutno nemam plan za kupovinu, javi ako nesto skontas.
Ali sam za to da se nekako organizujemo oko kupovine igara (ili klasicni sharing ili neki SL VR account za igre poput Horizona koje bih rado odigrao, ali ne bih da placam toliko).
Lako cemo se dogovoriti za menjazu fizickih igara, a za digitalne - meh, odustao sam od Sonyja i online kupovine.

Ako bude dostupno na amazonu lako cemo uzeti, javljam.
 

Corvus Corax

Well-known member
Messages
1,181
Reaction score
4,740
Points
243
Ja ciljam da uzmem day 1, samo da ne ocepe cenu. Moj plan je da kupim kod nas, bilo u prodavnicama, bilo preko Mađara.

Volim VR i rado bih odigrao neke igre sa prvog PSVR na PSVR2, u boljoj rezoluciji i boljim trackingom.
 

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,116
Reaction score
4,455
Points
473
Ja bih uzeo day 1, jednostavno volim VR, a i dosta igram GT7.
Trenutno nemam plan za kupovinu, javi ako nesto skontas.
Ali sam za to da se nekako organizujemo oko kupovine igara (ili klasicni sharing ili neki SL VR account za igre poput Horizona koje bih rado odigrao, ali ne bih da placam toliko).
To bi bilo super zapravo za jedan acc, pa da se deli.
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,673
Reaction score
9,480
Points
453
Iz svezeg intervjua sa Kazunori Yamauchiem iz Pholyphony-a. Google translated:


――Were there any difficulties in making Gran Turismo 7 compatible with PS VR2?

Yamauchi : In fact, support for PS VR2 was something we had in mind when we started developing Gran Turismo 7. In other words, it was originally produced on the premise of corresponding to VR.

This is just my imagination, but it seems that many titles are retrofitted with VR support. However, we also had a hard time with Gran Turismo Sport, and it's very difficult to make an existing title compatible with VR later.

Therefore, "Gran Turismo 7" was created as "VR native" in advance.
Think of this as almost synonymous with running the game at 4K60p (*). In order to move the image with that image quality and speed, you have to make the data fairly light.

Therefore, the most difficult aspect of development was maintaining image quality without increasing the load when moving images. However, thanks to that, the support for PS VR 2 went smoothly.



Po njemu, namerno nisu divljali sa GT7 grafikom da bi igra bila spremna za VR rendering.
 

Bojan

Well-known member
Messages
1,122
Reaction score
2,305
Points
353
To bi bilo super zapravo za jedan acc, pa da se deli.
Mozemo i da idemo u krug. Jednu igru kupim ja, pa jednu igru kupis ti :) .
Te VR igre svakako odigras jednom i verovatno nikada vise.
 

cipak

Let's see...
Co-founder
Messages
629
Reaction score
1,509
Points
233
Ja sam skoro kupio VR1 cisto da isprobam i vidim da li mi odgovara. VR2 kupujem sigurno ali ne day one posto jos ni PS5 nisam kupio. :ROFLMAO: Videcu Mozda kupim konzolu i VR zajedno. A kada nemam pojma mozda bude neka inpulsivna kupovina u skorije vreme a mozda sacekam jos. Backlog je ogromani na PC-u i na PS-u tako da ne zurim.
 

disturbed

Well-known member
Messages
710
Reaction score
1,269
Points
203
Kupio bih VR2 ali dok vidim kako ce se ponasati sa GT7. To je jedina igra koja me zanima u VR na PS5 ili da bude neki support za PC.
 

Omega

PS5 je đubre
Messages
2,975
Reaction score
4,603
Points
373
ili da bude neki support za PC.
jim-ryan-laughing.gif
 

Corvus Corax

Well-known member
Messages
1,181
Reaction score
4,740
Points
243
Idemooo! YOLO!


Dostupna i verzija sa Horizon-om: https://www.games.rs/ps5-konzole/26653-playstation-vr2-ps5-vr-horizon-call-of-the-mountain

I baza za punjenje kontrolera je tu: https://www.games.rs/accessories/26654-playstation-vr2-sense-charging-station-ps5
 
Last edited:

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,673
Reaction score
9,480
Points
453
Auto-aim koji cilja na poziciju gde igrac gleda. :)

 
Top Bottom