• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

PC FTL: Faster Than Light

Teoreticar

Well-known member
Messages
575
Reaction score
691
Points
153


Fantasticna partija
Razlog zasto je FTL zanimljiv i za gledanje i posle toliko vremena
 

ljubomir

Krompir paprikaš
Co-founder
Messages
3,103
Reaction score
10,007
Points
453


Fantasticna partija
Razlog zasto je FTL zanimljiv i za gledanje i posle toliko vremena

Extra je partija i lik bas lepo i opusteno objasnjava. Jedina zamerka, upucena vecini streamera, je sto prebacuju stalno komentar sa igre na donacije i shoutouts. Mene takve stvari iritiraju, ali shvatam da je takva danas realnost.
 

Teoreticar

Well-known member
Messages
575
Reaction score
691
Points
153
Zivi skoro 10god od streaming-a. Po meni je vrlo diskretan sto se tice sub-ova. Bukvalno to ni ne cujem.
A i ja gledam sa prenosnog uredjaja, pa skipujem 10sec kad krene. Nekad gledam i na 2x
 

mozzribo

Well-known member
Messages
794
Reaction score
1,586
Points
283
Po mom misljenju jedna od najboljih igara svih vremena, FTL je kombinacija resource managementa, realtime strategije i choose your own adventure knjige. Igrac upravlja svemirskim brodom u seriji bitaka tokom kojih izdaje direktne naredbe posadi i brodskim sistemima, a izmedju borbi donosi odluke po pitanju odabira putanje i reagovanja na skriptovane dogadjaje. Mehanike borbe su jako zanimljive, razliciti tipovi oruzija imaju tonu sinergija, i moguce strategije borbe su veoma mnogobrojne. Muzika je upecatljiva iako se ne istice na prvi plan. Mnogima ne godi visoki nivo tezine i jednostavna grafika, ali srecom igra ima i prilicno pristupacan easy mode.

Prava greota sto nikada nije izasla za Switch pa cak ni Android (postoji iOS verzija).

Sloga, top tier game. Barem ima za Linux. 😁

Baš me zanima da li će ikada praviti nastavak i da li bi to uopšte imalo smisla, ponajviše jer se FTL može zauvek igrati (i to bez da govorimo o modovima).
 

ljubomir

Krompir paprikaš
Co-founder
Messages
3,103
Reaction score
10,007
Points
453
Sloga, top tier game. Barem ima za Linux. 😁

Baš me zanima da li će ikada praviti nastavak i da li bi to uopšte imalo smisla, ponajviše jer se FTL može zauvek igrati (i to bez da govorimo o modovima).
Imam utisak da su odustali. Ni za Android nisu portovali, i cini mi se kao da sam citao da su se razisli kao tim (ili sam ih pobrkao sa nekim). U svakom slucaju treba posmatrati igru kao gotovo delo, nesto u cemu treba uzivati as-is. Ako nisi, probaj Into The Breach, istovremeno je razlicita i jako slicna FTL-u.
 

mozzribo

Well-known member
Messages
794
Reaction score
1,586
Points
283
Imam utisak da su odustali. Ni za Android nisu portovali, i cini mi se kao da sam citao da su se razisli kao tim (ili sam ih pobrkao sa nekim). U svakom slucaju treba posmatrati igru kao gotovo delo, nesto u cemu treba uzivati as-is. Ako nisi, probaj Into The Breach, istovremeno je razlicita i jako slicna FTL-u.

Slažem se, FTL je savršen takav kakav je. Into the Breach wasn't my cup of tea, iako je isto veoma pametno napravljena igra. Možda ću joj dati još koji krug u budućnosti (naročito jer vidim da je konačno izašao obećani Linux port).
 

Teoreticar

Well-known member
Messages
575
Reaction score
691
Points
153
Imam utisak da su odustali. Ni za Android nisu portovali, i cini mi se kao da sam citao da su se razisli kao tim (ili sam ih pobrkao sa nekim). U svakom slucaju treba posmatrati igru kao gotovo delo, nesto u cemu treba uzivati as-is. Ako nisi, probaj Into The Breach, istovremeno je razlicita i jako slicna FTL-u.
Prave jos zajedno igre.

FTL 2 su u vise navrata rekli da nece praviti...
Ali... $
Videcemo...
 

ljubomir

Krompir paprikaš
Co-founder
Messages
3,103
Reaction score
10,007
Points
453
Slažem se, FTL je savršen takav kakav je. Into the Breach wasn't my cup of tea, iako je isto veoma pametno napravljena igra. Možda ću joj dati još koji krug u budućnosti (naročito jer vidim da je konačno izašao obećani Linux port).
Ako me secanje ne vara odlicno je radio u Wine-u anyway. No sada je to nebitno.

Meni je Into The Breach triggerovao isti osecaj u glavi kao FTL - onaj momenat kada pocnes da shvatas kako se mehanike uklapaju jedna u drugu i kako si ti i tvoje neiskustvo zapravo tvoji najveci neprijatelj. Sve informacije su tu, na tebi je da sve iskoristis i dodjes do resenja. Plus, taj rush da unlockujes nove loadoute pa skontas kako naizgled bezveze i ogranicen tim moze biti OP kada naucis koje su mu prednosti i mane. Ma milina.
 

mozzribo

Well-known member
Messages
794
Reaction score
1,586
Points
283
Prave jos zajedno igre.

FTL 2 su u vise navrata rekli da nece praviti...
Ali... $
Videcemo...

Realno izgledaju kao tim sa principima, tako da im verujem ako to kažu. I realno ne vidim šta bi dvojka mogla da nudi, sem ako bi bila dovoljno drukčija. Da sam ja uspao da napravim takav biser od igre, ne bih hteo da eksploatišem kult. :D No, videćemo, vaistinu...


Ako me secanje ne vara odlicno je radio u Wine-u anyway. No sada je to nebitno.

Meni je Into The Breach triggerovao isti osecaj u glavi kao FTL - onaj momenat kada pocnes da shvatas kako se mehanike uklapaju jedna u drugu i kako si ti i tvoje neiskustvo zapravo tvoji najveci neprijatelj. Sve informacije su tu, na tebi je da sve iskoristis i dodjes do resenja. Plus, taj rush da unlockujes nove loadoute pa skontas kako naizgled bezveze i ogranicen tim moze biti OP kada naucis koje su mu prednosti i mane. Ma milina.

Jeste, ja sam probao preko WINE-a. Radio je besprekorno.

Probaću jednom ponovo Into the Breach. Sama igra je bila savršeno dizajnirana, no kod mene lično nije probudila neki osećaj koji be me vukao da se udubim. Sa FTL-om je to bila ljubav na prvi klik. :LOL: No, znam da ima igara kojima vredi posvetiti vremena kako bi procvetale u umu.
 

Teoreticar

Well-known member
Messages
575
Reaction score
691
Points
153
Jedini moj problem sa Into the Breach-om je sto nije toliko interesantan i za gledanje, kao i za igranje.

Sto se FTL-a 2 tice, mislim da je moguce prosiriti/primenuti koncept dovoljno da bi mogla da se napravi nova igra. Ali da se limitira broj jedinica brodova itd na slican broj kao u originalu (tipa starcraft 1/2), ne ovo kao u FTL Multiverse-u, super mi je… bas je multiverse, uvek ces naici na nesto novo - ali mi je FTL bas dobar sto sa konacnim brojem stvari, koje znas odlicno opet dobijes nesto novo…

btw sad cu pred spavanje da gledam lethalfraga i stealth c
 

ljubomir

Krompir paprikaš
Co-founder
Messages
3,103
Reaction score
10,007
Points
453
I realno ne vidim šta bi dvojka mogla da nudi, sem ako bi bila dovoljno drukčija. Da sam ja uspao da napravim takav biser od igre, ne bih hteo da eksploatišem kult. :D No, videćemo, vaistinu...
I ja sam se sličnu stvar pitao dok su pravili advanced edition. "Šta to mogu da dodaju u igru a da se lepo uklapa i ne deluje nakalemljeno? Kako mogu seamless da prošire mehanike u tako utegnutoj igri." Boy was i wrong, danas ne mogu da zamislim base game.

Oni što hoću da kažem je da kada bi odlučili da naprave dvojku bila bi do jaja utegnuta i zanimljiva bez 2 grama sumnje.
 

mozzribo

Well-known member
Messages
794
Reaction score
1,586
Points
283
I ja sam se sličnu stvar pitao dok su pravili advanced edition. "Šta to mogu da dodaju u igru a da se lepo uklapa i ne deluje nakalemljeno? Kako mogu seamless da prošire mehanike u tako utegnutoj igri." Boy was i wrong, danas ne mogu da zamislim base game.

Oni što hoću da kažem je da kada bi odlučili da naprave dvojku bila bi do jaja utegnuta i zanimljiva bez 2 grama sumnje.

Verovatno da, zapravo. Pošto nisam u početku mirisao u smeru FTL-a, moje prvo iskustvo je sa Advanced Edition-om, stoga nemam osnovu za poređenje.
 

mozzribo

Well-known member
Messages
794
Reaction score
1,586
Points
283


Namučio sam se da instaliram ovo na Linuxu, ali moguće je. Don't anyone tell You otherwise. Nakon što sam nabaio sve brodove u vanili, ovo mi je odlično leglo. Zapravo ne preteruju ljudi kada ga upoređuju sa "FTL2". Priča je direktan i zanimljiv nastavak, super je izmišljeno kako funkcioniše i pored tone kontenta, mod dodaje odlične suptilnosti koje otvaraju bezbrojne nove mogućnosti u strategijama. Iako je rough around a few edges, mod je generalno neverovatno polished. I, što se mene tiče, pozitiva je da mod nije ludački težak. Zapravo je napravljeno za svakoga, možda čak i više nego vanila. Naravnon, moguće je sasvim fino namestiti težinu.
 
Top Bottom