• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

PSX PSX hidden gems i manje poznate igre

Spidey

Well-known member
Co-founder
Veliki gospodin
Messages
608
Reaction score
1,673
Points
333
Хааа, Dragon Valor, духовни наставак Dragon Bustera са аутомата, баш сам га играо ових дана. Требало би да је на 2 диска игра, не на 4. Можда си помјешао са The Legend of Dragoon који је на 4 диска. Игра има и систем генерација, као на примјер Phantasy Star III или Fire Emblem: Genealogy of the Holy War, дошао сам до друге генерације фајтера. Када још мало одмакнем можда ћу тему да отворим, играм сто игара одједном.

Sad sam pogledao , zaista pise da je 2 diska. Nisam igru pomesao sigurno , ali sam ubedjen da je bila na 4 diska :D
 

Nezaborav

Well-known member
Messages
1,619
Reaction score
2,106
Points
203
Можда неки рип бангави. Та сјећања знају често да преваре.
 

cipak

Let's see...
Co-founder
Messages
633
Reaction score
1,537
Points
233
Dva diska je Dragon Valor kada se pojavio nabavio sam disk jedan misleci da je ful igra. Posle sam imao teske muke da nabavim disk dva da bih mogao da zavrsim igru. Istu sam frku imao i sa Xenogears-om koju sam zapoceo pa zavrsio tek par godina kasnije.
 
Last edited:

Nezaborav

Well-known member
Messages
1,619
Reaction score
2,106
Points
203
Мислиш ли на Xenogears или Xenosaga? Пошто Xenosaga тек други и трећи дио су на по два диска и то DVD. Први је на двослојном DVD9 али има компресована верзија на DVD5.
 

cipak

Let's see...
Co-founder
Messages
633
Reaction score
1,537
Points
233
Naravno u pravu si pomesao sam. Xenosagu sam igrao tu kompresovanu verziju na odicnom DVD-u.
 

s_hyperion

"savant za igre"
Co-founder
Messages
2,771
Reaction score
5,115
Points
513
Nije manje poznata, ali podsetite me, kako se zove ona igra gde u credits peva žena na srpskom? Pominjala se pre par godina na starom forumu, a nema šanse da se setim imena.
 

Spidey

Well-known member
Co-founder
Veliki gospodin
Messages
608
Reaction score
1,673
Points
333
WTF prvi put cujem ovo , strava :D
 

Apex

Well-known member
Patron
Messages
2,570
Reaction score
3,676
Points
373
Neki dan je izašao prevod za ovaj neobični i obskurni japanski naslov:

Kako je moguće da nisam znao da je ovako nešto postojalo, još open world na PS1 i to dosta pre Driver 2.
 

Omega

PS5 je đubre
Messages
2,985
Reaction score
4,611
Points
373
Tek je nekoliko godina nakon izlaska stekla popularnost, ali za '98 jako ambiciozno svakako.
 

Yuka Sakazaki

Princess of Princess Champion
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
3,631
Reaction score
7,914
Points
553
Ova igra je meni bila krek, plus smo mati i ja igrali zajedno, pa je bilo takmichenja. Veoma je zabavna igra, ali vas mozhe izludeti zvuk okretanja kockica posle nekog vremena.




Ovu igru sam takodje gotivio, samo mi je bilo bedak shto je nema i na PC (mimo emulacije). Smejao sam se ko blesav dok sam igrao kao klinac, a i sada uspeva da me nasmeje.

 

Spidey

Well-known member
Co-founder
Veliki gospodin
Messages
608
Reaction score
1,673
Points
333
20200921_195144_1024x1024@2x.jpg



Ko se seća SPIDER THE VIDEO GAME , badass pauk koji ima nož i pištolj na coveru :D . Ovo sam isto imao kao klinac, standard 2.5D platformer ,ostao mi je u sećanju kao strava igra.

 

voja

Well-known member
Patron
Messages
2,150
Reaction score
2,397
Points
243
ima opis u nekoj od intro emisija, igra je imala jako kul intro za to vreme.

btw ova igra mi je ostala u secanju jer ju je drug imao...meh igra, dao mi posle za rodjendan taj isti njegov disk i kunuo se kako je kupio nov za mene xd

 

Nezaborav

Well-known member
Messages
1,619
Reaction score
2,106
Points
203
@Yuka Sakazaki Имаш најкул маму на свијету! Сигурно знаш да има и наставак на PS2, Bombastic. А ова Blazing Dragons се чини баш интересантна и чудно ми је како не знам за њу, с обзиром да библиотеку кеца познајем доста добро.
 

Yuka Sakazaki

Princess of Princess Champion
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
3,631
Reaction score
7,914
Points
553
@Yuka Sakazaki Имаш најкул маму на свијету! Сигурно знаш да има и наставак на PS2, Bombastic. А ова Blazing Dragons се чини баш интересантна и чудно ми је како не знам за њу, с обзиром да библиотеку кеца познајем доста добро.
Slazhem se :D Prvo smo na onom Rambo klonu Atarija igrali tenis, pa na Famiclone dr Mario (ona vishe nego ja), a na PS1 Devil Dice, Kurushi i prokleti Tekken u kojem bi ona uzimala Hwoarang, Eddy, ili Heihachi i mash-ovala gamepad. Izuzetno me je nerviralo kada me pobedi mash-ovanjem.

Blazing Dragons je meni bila super igra. U to vreme mi je bio odlichan humor, a lozhio sam se opasno na P&C igre.
 

ljubomir

Krompir paprikaš
Co-founder
Messages
3,122
Reaction score
10,086
Points
453
Slazhem se :D Prvo smo na onom Rambo klonu Atarija igrali tenis, pa na Famiclone dr Mario (ona vishe nego ja), a na PS1 Devil Dice, Kurushi i prokleti Tekken u kojem bi ona uzimala Hwoarang, Eddy, ili Heihachi i mash-ovala gamepad. Izuzetno me je nerviralo kada me pobedi mash-ovanjem.

Blazing Dragons je meni bila super igra. U to vreme mi je bio odlichan humor, a lozhio sam se opasno na P&C igre.
Ah uspomene. Mi smo sa matorcima redovno igrali Tetris (onaj nelicencirani - najbolji), dr Mario, Actarctic Adventure (onaj pingvin), Felix the Cat, a kasnije na psx neki golf, pomalo crasha, a najviše smo voleli porodično da igramo Colin McRae Rally - na smenu pa gledamo svi replay. Keva je toliko očajno vozila da je bilo urnebesno, zabava za celu familiju.
 

ljubomir

Krompir paprikaš
Co-founder
Messages
3,122
Reaction score
10,086
Points
453
Znam da nije hidden gem, ali ne vidjam da se cesto spominje, barem ne kod nas. Ovo je jedna od prvih igara koje sam igrao (i presao!) na PSX (pored Lemmingsa).



Jumping Flash! je 3D platformer daleko pre vremena kada se taj zanr isformirao. Grafika je primitivna, ali je gameplay zabavan, leveli mastoviti a muzika prijatna za uvo. Definitivno preporucujem ko nije probao. FMV sekvence su ocekivano '90. Kontrole su iznenadjujuce ok, veci problem je kamera/perspektiva.

BTW U Poljskoj nisi mogao cipovati PS1 na svakom cosku, vala je proslo par godina dok nisam ubedio matorce da im se isplati da investiraju u to.
 

Nezaborav

Well-known member
Messages
1,619
Reaction score
2,106
Points
203
[...]prokleti Tekken u kojem bi ona uzimala Hwoarang, Eddy, ili Heihachi i mash-ovala gamepad. Izuzetno me je nerviralo kada me pobedi mash-ovanjem.

Blazing Dragons je meni bila super igra. U to vreme mi je bio odlichan humor, a lozhio sam se opasno na P&C igre.
Баш је нешто што мени одговара, p'n'c авантура, па још конзолашка ексклузива. Одиграћу.
 

Omega

PS5 je đubre
Messages
2,985
Reaction score
4,611
Points
373
Treba malo vremena da se ovlada 'outdated' kontrolama, ali vrlo zabavno. Ne preporučujem igranje na PS3 jer ima forsirani bilinearni filter koji se ne može isključiti.
 
Top Bottom