• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

PSX PSX hidden gems i manje poznate igre

Nezaborav

Well-known member
Messages
1,619
Reaction score
2,106
Points
203
Доста добар али мало познат beat 'em up, смјештен на крстарици. Прешао сам га раније али мораће се поновити.
CrisisBeat.jpg
 

Solid Snake

Well-known member
Messages
502
Reaction score
1,369
Points
203
Jedino ispravno spelovanje je "Tombi". Fight me.
То су ваљда мењали у Европи јер на шпанском и италијанском tomba значи гроб, па није баш било прикладно да се игра за децу тако зове. :)
 

timemaster

Caelondian
Co-founder
Moderator
Messages
1,820
Reaction score
4,036
Points
433
a bas sam hteo da pitam jer je meni u secanju da mi je na disku pisalo Tombi ali nisam nikad guglao razlike :D
 

Solid Snake

Well-known member
Messages
502
Reaction score
1,369
Points
203
Jako atmosfericna igra, secam se da mi je preteska bila i da je imala prilicno uvrnut level dizajn.


Тешка и са јако крутим и непрецизним контролама, скакање је баш умело пакао да буде. Али успео сам да је завршим. Сећам се ћале и ја смо играли заједно, свако свој сејв. :)
 

ljubomir

Krompir paprikaš
Co-founder
Messages
3,116
Reaction score
10,066
Points
453
То су ваљда мењали у Европи јер на шпанском и италијанском tomba значи гроб, па није баш било прикладно да се игра за децу тако зове. :)
Slazem se, ali posto (geografski barem) zivimo u evropi to je spellovanje sa kojim sa odrastao :). Doduse Contru ne zovem Probotector tako da i ja kenjam :D
 

VoivodBG

nerealni elitista
Messages
4,239
Reaction score
6,429
Points
553


Mogu slobodno reći da ide u rame uz rame sa tabačinama poput Street Fighter, Mortal Kombata i Tekken serijala. Imali su caku sa budženjem tog bara pa ili da odradite specijal sa jednim likom, ili ako napunite dovoljno da drugi odabrani lik uleti i razbucate protivnike.

I naravno u zavisnosti kako su se odvijale borbe, mogli ste da menjate između dva lika koja ste vodili sa sobom u sledećoj rundi.
Kopija koju sam imao onomad je došla na dva diska, i valjda je drugi imao neke dodatne mini igre koje su bile tu da produže vek igri.
 

VoivodBG

nerealni elitista
Messages
4,239
Reaction score
6,429
Points
553


Evo jedne pikanterije koje sam se skoro podsetio. Režiser i tvorac igre Hiroki Kikuta je dugi niz godina rado u Square i uglavnom im je radio OST-ove. U nekom momentu mu valjda dopizdelo i okuražio se da napravi svoj studio i igru. Ono što mene fascinira što je sama igra napravljena pod velikim uticajem Romantizma i ranog gotika. Odmah su svi vokali snimljeni sa engleskim glumcima i tako je to servirano Japancima sa prevodom.
Ako se ne varam među prvim JRPG naslovima je koji je koristio kretanje na pokrete, a da ne bude samo statično čekanje da se napuni bar i dozvoli ti potez.
 

Spidey

Well-known member
Co-founder
Veliki gospodin
Messages
607
Reaction score
1,654
Points
333
V-Dragon-Valor-PAL-PSX-FRONT.jpg
Dragon Valor je meni PSX igra koja mi je ostala u secanju , ne zbog dobre price ili gejmpleja već zato sto je igra bila na 4 diska. Mislim da je to bila prva igra koju sam video da ima više od 2 diska. Jedno leto sam baš zagrizao igrajući i stigao do četvrtog diska i negde pred kraj igre ona je zapucala. Probao sam sve i svašta ali disk je bio izgreban i nikad nisam mogao da je završim. Uvek na istom mestu je zapucala. Sad gledajući yt video , veoma malo se igre sećam. Igra je bila neki hibrid RPG-a i Beat em up-a . Deluje janky jako , ali iskreno sećam se da sam se baš zabavljao. Možda bi mogao da probam jednom i da završim igru :D .

 

Nezaborav

Well-known member
Messages
1,619
Reaction score
2,106
Points
203
Хааа, Dragon Valor, духовни наставак Dragon Bustera са аутомата, баш сам га играо ових дана. Требало би да је на 2 диска игра, не на 4. Можда си помјешао са The Legend of Dragoon који је на 4 диска. Игра има и систем генерација, као на примјер Phantasy Star III или Fire Emblem: Genealogy of the Holy War, дошао сам до друге генерације фајтера. Када још мало одмакнем можда ћу тему да отворим, играм сто игара одједном.
 

Nezaborav

Well-known member
Messages
1,619
Reaction score
2,106
Points
203
Мислио сам да је одавно изашао фан превод, ово је можда нека нова верзија. Чини се врло интересантна игра, инспирисана Твин Пиксом, који је имао култни статус у Јапану. Играће се ово сигурно.

Е сада, када би напокон неко успио да провали компресију Aconcagua-е и њу преведе, мммм... Као и Clock Tower: Ghost Head који је катастрофално унакажен при локализацији у онај абоминални други дио. Обије игре имају спремљене преведене текстове, програмерски дио је проблем.
 

Omega

PS5 je đubre
Messages
2,975
Reaction score
4,603
Points
373
Mislim da je ovo prvi potpuni prevod i da se igra može igrati na pravom PS1 hardveru. Oni raniji pokušaju su zbog kompresije 'probijali' veličinu regularnog CD-a.
 
Top Bottom